Günde ne kadar emzirmeliyiz?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve pandp tarafından 20 Nisan 2010 başlatılmıştır.

20 Nisan 2010
    Konu Sahibi : pandp
  1. pandp

pandp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    mrb arkadaşlar..hayırlısıyla ek gıdaya geçtik.ben kahvaltı,sonra meyve suyu ardından çorbası ve yatarken de pirinç unu veriyorum.tabi bunların hepsini bitirmiyor.biraz zorluyoruz.peki bunun dışında gün içinde ne kadar emzirmeliyim?biliyosunuz ki benim oğlan beni çok şiddetli ısırıyor.bu sorunumu sizlerle paylaşmıştım.gün içinde ancak uyuturken emzirebiliyorum.sizler ne kadar emziriosunuz?çok emzirince ek gıdaya zor geçer diyolar.anne sütünden çocuğu mahrum etme diyolar.kafam allak bullak yardım ederseniz sewinirim...

2. 20 Nisan 2010
  3. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yani ben ek gıdaya daha geçmedim ama 6-9 ay arası anne sütü agırlıklı ek gıda denilir genelde.ve doktorlarda bu sürede emzirebildiğimiz kadar emzirmemiz tabi ek gıda harici zaten bidaha böyle bi besin değeri yüksek bi gıda alamıcaklar mahrum etmemek en iyisi .yakın bi tanıdıgımın doktoru verdiği listede sabah 10 gibi kahvaltı-o saate kadar anne sütü-12 gibi meyve suyu -2 gibi meyve püresi aksama kadar anne sütü aksam üzeri yogurt sonrada tekrar sabaha kadar anne sütü

4. 20 Nisan 2010
  5. OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM

OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    sabah kalkınca meyve püresine 3-4 biskuvi eritiyorum birazda pekmez
    bundan sonra her acıktığında emziriyorum saat 16 gibi biraz daha meyve ve biskuvi
    dün tarhana içmeye başladı bunların arasında çorba içti
    geri kalan süreçlerde emziriyorum gece 3 kez kalkıp emiyor hala:sinifsinif:

6. 20 Nisan 2010
  7. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aynen acaba neden böyle :KK43: o kadar doyurup yatırdgımda oldu ama yine kalkıyo yine kalkıyo

8. 20 Nisan 2010
  9. Elifim80

Elifim80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu topiki çok sevdim çünkü ben de düşünüyordum aynı şeyi, ben de yeni başladım ek gıdaya.
    :uhm::uhm::uhm::uhm::uhm::uhm:

10. 20 Nisan 2010
  11. OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM

OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    sadece annesütü yetmediği için:1no2:

12. 20 Nisan 2010
  13. Elifim80

Elifim80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben kaşık maması verip uyutuyorum yine de uyanıyor kuzu, deliksiz ne zaman uyucaz acaba?kafamçokkarıştı:KK46:

14. 21 Nisan 2010
  15. fatxixma

fatxixma yolun yarısı kaldı Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    113
    ben her istediğinde emziriyorum gecede uyanıyorum. sadece arada sebze çorbası oda 3-4 yemek kaşığı bazen meyve püresi bazende gece muhallebisini veriyorum ağırlıklı süte devam.
    Şimdi geçiş sürecinde olduğu için çorbayı meyveyi yavaş yavaş arttıracağım ama çok erken henüz 6 aylıklar emzirdiğin kadar emzir ama diğer tatlarada yavaş yavaş alıştırmalar geç derim ben.

16. 21 Nisan 2010
  17. zellda

zellda ben ona resmen asigim!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben de su ek gidaya bir turlu tam olarak gecemedim bir gun meyve veriyorum diger gun hic vermeyip sadece emziriyorum bir turlu duzeni tutturamadim 6 ay bitsin olusturacagim bir duzen insallah.

gece yatirmadan once pirinc unu veriyorum 8 de yatiyor 5 e kadar uyuyor,bir ara 3 saatte bir kalkiyordu bende emiziriyordum uyandiginda aciktigini dusunup cunku karni tok oldugu halde uyaniyordu,doktoru aradim yerinden almamam gerektigini soyledi gece ,derin uykudan uyandigi icin tekrar uyandiginda derin uykuya gecmek icin agliyormus ben de acikiyor heralde diye hemen kalkip emziriyordum ,almadim geceleri 2-3 dk aglayip geri uyudu simdi hic kalkmadan uyuyor.

18. 21 Nisan 2010
  19. dilasa..

dilasa.. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende her kalktığında veriyodum çok sık kalkmaya başladı baktım olmayacak çünkü gece yatmadan baya güzel tok tutucu şeyler veriyorum dedim olmaz nasık acıkır hemen emziğini verdim uynınca veya su verdim biberonla biraz şimdi daha iyi daha yeni başladık böyle bakalım uzayacak mı uykusu