Güneyli Vampir Serisi: Şehir Ölüsü (Charlaine Harrison)

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve EzBuZ tarafından 2 Eylül 2009 başlatılmıştır.

2 Eylül 2009
    Konu Sahibi : EzBuZ
  1. EzBuZ

EzBuZ Danalar girmiş bostana Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

Kitap Adı: ŞEHİR ÖLÜSÜ
    Orjinal Adı: Living Dead in Dallas
    Yazarı: CHARLAINE HARRISON
    Türü: POLİSİYE-MACERA
    Çevirmen: YİĞİT DEĞER BENGİ
    Sayfa Sayısı: 352
    Basım Tarihi: TEMMUZ 2009

KONUSU:

Barmen kızımız Sookie Stackhouse'un bu aralar şansı pek yaver gitmiyor. Önce iş arkadaşı öldürülüyor ve bu durumu görünürde kimse umursamıyor. Derken, canavar ruhlu bir yaratık tarafından zehirli bir kırbaçla kamçılanıyor. Ve tam o sırada devreye kanından zehri emmek için vampirler giriyor -sanki kan emmek işlerine gelmezmiş de kıyak çekiyorlarmış gibi!

Sookie borçlanıyor tabii. Dolayısıyla bu kan-emicilerden biri ondan iyilik isteyince de geri çeviremiyor. Aradan çok geçmeden soluğu Dallas'ta alan Sookie telepatik güçlerini kullanarak kayıp vampiri bulmaya çalışıyor. Ayrıca bu konuyla alakalı bazı insanlarla da görüşmek zorunda.

Yalnız bir şartı var. Vampirler uslu duracaklarına ve bu insanlara zarar vermeyeceklerine söz vermeli. Tabii söylemesi kolay. Vampir tayfasının yoldan çıkması için gereken tek şey leziz bir sarışın ve işlerin katliam boyutu kazanmasına yarayacak minik bir hata…​

2. 2 Ekim 2009
  3. Noa

Noa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Kitabını okumadım ama dizisi yani true blood gayet güzel.

4. 5 Mart 2010
  5. redbird

redbird Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben bir kaç bölümünü izledim, konusu güzel ama çoookkkk acık herşey ortada ailecek izlenecek bir durumu yok bence. Kitabı da merak ediyorum bakalım nasıl?:kahve::

6. 12 Ocak 2011
  7. Nofretete

Nofretete GüLLü Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    108
    Kİtabi aldim henüz okumadim elimde suan baska bir kitap var, bir kac kitaptan oluşuyor bu seri, tam olarak kac tane bılmıyorum.