günlük/aylık/yıllık lens hakkında...

Konusu 'Kontakt Lens, Gözlük' forumundadır ve çamaxsxxixrsuyu tarafından 23 Mart 2009 başlatılmıştır.

23 Mart 2009
    Konu Sahibi : çamaxsxxixrsuyu
  1. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    daha önceden lens almaya gittiğimde satış elemanı bana üç aylık ve yıllık lens olduğunu söylemişti. ben de yıllık olanı almıştım ama 4 ay sonunda yanma yapmaya başladı ve kullanamaz oldum...o kadar süre kullanmanın uygun olmadığını ve daha kısa süreli alsam daha iyi olacağını düşündüm..şimdi tekrar lens almak istiyorum ve doğal olarak 3 aylık lens almak istiyorum...lens kullananların soruları cevapları bölümüne sordum sorumu, hangisi daha iyi diye ama bir arkadaşımız bana üç aylık, iki aylık lens olmadığını ve böyle diyenlerin kandırdığını sadece aylık ve yıllık lens olduğunu yazmış...ayrıca koyu mavi renk istiyorum, aylıklarda koyu mavi renk bulmamın zor olduğunu belirtmiş, iyice kafam karıştı...şu konuya bir açıklık getirelim istedim...düşüncenizi belirtirseniz sevinirim..hangisi daha iyi, kullanım hangisinde daha rahat? ayrıca günlük lensleri de daha önce görmemiştim...

2. 23 Mart 2009
  3. morciii

morciii Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim optikçim aylık lenslerin bile arada çıkarılması gerektiğini çıkarılmadan bir ay kullanılabiliyor demelerinin sadece tüketicinin dikkatini çekmek için yapıldığını söyledi... Yani hangisini alırsan al arada çıkarıp havalandırcaksın... yoksa muhakkak tahriş olacaktır gözlerin. O yüzden sana tavsiyem aylık almandır çünkü kullanma süresi uzadıkça tehlikesi daha da artacaktır göz nihayetinde şakaya gelecek bişeyde değil... Bende kullanmaya başlıcam ama aylık olanı tercih etcem.
    Günlük lenslerim var ama sürekli kullanmdığımdan her defasındaağrı ve yanma yapıyor, alıştıktan sonra böyle problemlerle karşılaşmayacağımı söylediler ama gözlükten vazgeçemiyorum...
    Koyu maviye gelince hiç bi bilgim yok şeffaf kullandığım için renkleri hiç sormadım

4. 23 Mart 2009
  5. çamaxsxxixrsuyu

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    günlük lensler nasıl? bir gün takıyorsun sonra ömrü bitiyor mu, onun gibi birşey mi? ben yıllık lenslerimi sürekli takmamıştım ama ara vere vere takmıştım, iki renk vardı..toplasan birini bir ay kullanmışımdır..zaten 4ay sonra yanma yapınca ikisini de attım

6. 23 Mart 2009
  7. SummerLove

SummerLove Don LasTiği Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 3 aylık elegance koyu mavi kullanıyorum gayette memnunum yanmada yok ama daha cok kullanım sekline görede değişiyor emin olabilirsin gercekten cok titiz davranırsan 4 ay bile olabilir ama fazla uzatmaman süresini en iyisidir:)

8. 23 Mart 2009
  9. punk_chick

punk_chick Guest

ben lens denemeye gittigim zaman ordaki yetkililere sordum acuve nin 3 aylık lensiydi bana eger iyi bakarsam 3 aylık lensi 6 ay bile kullanabilcemi söyledi bişey bilmese söylemez ki daha erken sürede kullanım süresinin dolması adamın işine gelir aslında gidip daha kısa sürede yenisini alırım 3 aydan sonra kullanamassın dese , o yüzden gerçeklik payı olmadıgını sanmıyorum .. muhtemelen sen aldıgın yıllık lenslerine iyi bakamamışsın yada marka farkı çünkü benim arkadaşımda lensleri kullanım sürelerinden bile daha uzun kullandıgını ve zararını görmedigini sölemişti dedigim gibi bu senin lensi ne kadar dikkatli kullandıgınla ilgili bence renk konusuna gelince arkadaş doğru söylemiş mavi renk çok var piyasada ama doğal duranını bulamazsın gün ısıgında gözbebeklerin küçülür ve gözlerinin doğl rengi ortaya çıkar buda lensle uyum saglamadıgında komik durur ve lens oldugu anlaşılır malesef :1no2: bu konuda suana kadar gördügüm en başarılı lensler soloticalar ki onlar bile günısıgında falso veriyormus duyduguma göre tabi bunlar gözlerin kahverengiyse geçerli eger elaysa belki doğal duracak bir mavi bulmada daha şanslı olabilirsin

10. 24 Mart 2009
  11. çamaxsxxixrsuyu

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

sağol canım, lenslerime iyi bakamadığım konusuna katılıyorum,çünkü çok iyi bir markaydı, adını şimdi hatırlamıyorum, emin değilim ama o zamanın en iyisiydi diyebilirim, hatta iki tane almıştım...doğal durması konusunda birşey diyemem zaten koyu mavi istediğim için bunun benim için çok önemi yok açıkcası..çünkü o zaman kullandığım kadar koyu mavi bir renk doğada yoktu açıkcası....hatta çok yakışmış, eğer doğada bu renk bir göz olsalar senin gerçek göz rengin olduğuna inanırız demişlerdi...ancak kahverenginin alttan sırıtıp maviyi bozması doğallığı bozar, onu da zaten ben istemem ona göre birşey alırım...

12. 2 Nisan 2009
  13. sevgi_burak

sevgi_burak Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    walla ben freslook yeşil rengi kullanıyorum 3 aylık alıyorum. ve bu süre zarfında rahat kullanıyorum. ama 3 ay geçince batmaya başlıyor kullanamazsın yani....

14. 28 Haziran 2009
  15. boomba58

boomba58 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm sen freshlook un harelisini mi kullandın haresizini mi?? bnde alıcam da kararsız kaldım...resmin varsa paylaşabilir misin acaba

16. 6 Temmuz 2009
  17. çamaxsxxixrsuyu

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    fresh looktan safir renk aldım,3aylık..ilk başta herkese garip geldi ama sonra çok alıştılar ve beğendiler

18. 6 Temmuz 2009
  19. pnrkrdnz

pnrkrdnz ♥..... 23.08.2012 .....♥ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar fresslook un 3 aylık lensi yok..Sadece günlük ve aylık lensleri var ama biz bu aylık lenslerı 3 ay kullanıyoruz eğer sitesinede bakarsanız görürsünüz 3 aylık lenslerinin olmadıgını