Günlük düzenli olarak yaptığınız bakımlar..?

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve EU3 tarafından 10 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

Günlük düzenli yaptığınız ve memnum kaldığınız bakımları merak ettim fisfisfis
    Bilmiyorum bu başlık var mı, arattırdım ama bulamadım...

Şimdi ben sabahları yüzüme biraz nemlendirici sürüyorum çünkü yanaklarım kurumuş oluyor senağlama
    Sonra evden çıkarken fln cildime makyaj yapmıyorum hiç, güneş koruyucu da kullanmıyorum kullanmalı mıyım?
    Eve geldiğimde İmex sabun ile sabunluyorum (çünkü cildimde sivilceler vardı çok şükür şimdi kurtuldum ama tekrar ederse diye korkuyorum), hemen ardından buz kalıplarıyla dondurduğum maden suyundan bi tane alıp yüzümde gezdiriyorum, ardından da yine çok az nemlendirici sürüyorum çünkü imex sabun yüzümü kurutuyor... :1no2:
    Bazen kızarıklık ya da böyle sivilce çıkıcak gibi bişi hissedersem hemen benzamycin sürüyorum çok etkili oluyor...
    Yatarkende hiç bişi yapmıyorum sırnaşık şey
    Hergün düzenli olarak yogurt yiyorum ve bol bol su içiyorum :1rolleyes:

Haftada bir yaptığım peeling falan yok.
    Burda çok güzel tarifler var fakat hangisini yapsam bilemiyorum :1no2:
    Hatta peeling yapmak gerekli mi onuda bilmiyorum? fisfisfis
    Daha önce deneme-yanılma yöntemiyle aldığım kötü sonuçlardan korkuyorum :roflol:
    Çünkü hep yanıldım nedensetatlicadiarzu

Sizler günlük ya da haftalık neler yapıyorsunuz?

2. 10 Temmuz 2008
  3. almagester06

almagester06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    sabahları yüzümü jelle yıkarım (bodyshop çay ağacı jeli yada clinique)

mutlaka toniklerim (clinique yada bodyshop deniz yosunu toniği)

sonra yağsız nemlendirici sürerim (olay yada bodyshop deniz yosunu gündüz kremi)

dışarı çıkıyosam MUTLAKA gneş kruyucu sürerim cildim beyaz ve hassas (bioderma 60 faktör sprey kullanıyorum çoook menunum,bide roc stick var dudak ve göz çevresi için onu sürerim )

dışarı çıkmıyosam göz çevresi kremimide sürerim (nivea aqua yada bodyshop E vitaminli göz çevrsi kremi)

akşamlarıda aynı şekilde jel-tonik aynı ürünlerle ama gece yatmadan nemlendiricim farklı serum şeklinde (bodyshop deniz yosunun gece serumu)

akşam yine göz çevreme aynı ürünü sürerim ( bodyshop E vitaminli gö çevresi kremi)

her akşam diş fırçaladıkatna sonra dudaklarıma peeling yaparım diş fırçası ile üstünede vazelin çok iyi oluyor dudaklar çok güzel oluyor.

haftada iki defa peeling yaparım ( bodyshop alea vera serisi peelingi çünkü cildim hassas)

haftada ki defa bi maskem var menekşe özlü onu kullanırım hem peeling hem nemlendirme yapıyor ve acayippp memnunum

bide bu menekşe özlü maske çok olduğu için yine ondan arta kalanı dekolte ve boyun bölgeme sürerim çok güzel yapıyor tavsiye ederim. şey bu maskenin adını hangisi olduğunu yazmıştım yeni maske aldım başlığında :eek:coksekeriremsu:eek:

ay burda okadar ürün yazmışım demeyin görgüsüz diye sadece fikir olsun diye yazdımcoksekeriremsu:eek:coksekeriremsu:eek:

Son düzenleme: 10 Temmuz 2008
  4. 10 Temmuz 2008
  5. ziynet

ziynet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    her sabah limon asprin ve bebe yağı karışımını bütün bedenime sürüp sıkı bir spor yapıyorum başka hiçbirşeye gerek kalmıyor cildim bebek cildi gibi yumuşacık ve pırıl pırıl mermer gibi oluyor sizde deneyin

6. 10 Temmuz 2008
  7. ilgin0707

ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    sabah temizleme jelimle yüzümü yıkarım ardından güneş koruyucumu sürer işe giderim akşam yine jelimle yüzümü yıkarım ardından gül suyu ve nemlendiricimi sürerim
    haftada bir peeling yaparım (kayısı özlü peeling)
    dudaklarıma mutlaka nivea çilekli sürerim

8. 10 Temmuz 2008
  9. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Valla arkadaşım sabahları yüzümü yıkadıktan sonra Vichy nemlendiricim bittiğinden (ki hala alamadım:1no2:) normal bildiğimiz Dove kremi sürerim yüzüme.Az buçuk makyaj yaparım. Akşamda yatarken makyajımı temizleyip şu aynı sefa kreminden sürerim. Bu kadar. Yok maske, yok peeling, yok göz altı kremi vs vs, hiiiç uğraşamam valla.Bugüne kadarda hiç yapmadım.

Ha birde her banyodan sonra vücuduma muhakkak bebe yağı sürerim, kırkpınar güreşçileri gibitatlicadiarzu (pek bir faydası yok ama neyse)

İşte bu kadar:lepi:

10. 10 Temmuz 2008
  11. almagester06

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım bu normal kremleri sürünce cildiğimiz yağlıysa hele yağ bezesi yapıyomuş bi süre sonra hele göz çevresine sürersek ilerde ordada oluşuyomuş yağ bezecikleri. :asigim::1hug:

12. 10 Temmuz 2008
  13. almagester06

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    aa nasıl oluyo o karışım anlatrımısın biraz:eek::eek:

14. 10 Temmuz 2008
  15. almagester06

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    evet canım su içmek yoğurt yemek sağlıklı beslenmek çok faydalı. ben kilo aldığım dönemde bile selülit olmamıştı çünkü ilaçtan almıştım ve yine sağlıklı besleniyodum. çok farkediyo hele ki uzun dönemdeŞenizcoksekeriremsu

16. 10 Temmuz 2008
  17. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    sabah yüzümü sadece suyla yıkıyorum sonra yaglanmayı önleyen matlaştırıcı kremimden sürüyorum....
    sadece göz makyajı yapıyorum......
    akşam işten gelince göz makyajımı temizliyorum sonra dove la yıkıyorum sonra matlaştırcı tonikle temizliyorum bu kadar yatarken krem sürmüyorum......

18. 10 Temmuz 2008
  19. almagester06

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım maden suyunu bende yapıyorum. biliyousndur ama ben yinede yazayı dedm gazını mutlaka al maden suyunun değilse tahriş ediyora.s.