Günlük Ped

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Esra tarafından 27 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : Esra
  1. Esra

Esra Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    275
    Ödül Puanları:
    83
    Selam kızlar.Ben belki de piyasaya çıktığından bei günlük ped kullanıyorum,zararlı olduğunu da duyuyorum ama başka ne yapabilirim ki?akıntım baya oluyo bilmiyorum belki de ped yapıyordur akıntıyı böyle bişey de duymuştum.her dk çamaşır da değiştirilmiyor ki,dışardayken falan ıslak ıslak ıyyyyy hiç katlanamıyorum?sizler neler yapıyorsunuz,var mı başka bir çözüm yolu?a.s.

2. 27 Ağustos 2008
  3. BuzlarUlkesi

BuzlarUlkesi aşkım oğlum Üye

Beğenileri:
    237
    Ödül Puanları:
    63
    en iyi cözüm günlük ped tabiki sik sik camsi degisimide önemli...günlük pedide o kadar uzun süre kullanma yani gün icinde sik sik degistir...
    ben namaz kildigim icin icim rahat etmiyor 5 vakit degistiriyorm camasirimi haliyle pedide,
    akinti yaptigini bilmiyordum benm akintim yok..
    birde istersen bi doktora görün sürekli akinti normal gelmedi bana sadece bazi zamanlarda oluyor

4. 27 Ağustos 2008
  5. Esra

Esra Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    275
    Ödül Puanları:
    83
    evet canım benim de aynı ..namaz olayı...yani çok dediysem mutlaka her değiştirmemde leke oluyor pedde.ama kullanmasam bu gğnde 5 defA çamaşır değiştirmek demek..yani bir damla da olsa mecburen ped kullanıyorum

6. 27 Ağustos 2008
  7. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ya ben zararlı olduğunu duymadım sadece bazı markalar kaşıntı, alerji yapıyor diye duymuştum, en iyi çözüm günlük ped tabi ki

8. 27 Ağustos 2008
  9. Demet

Demet Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım günlük ped dışında tamponlar var
    daha sağlıklı olduğunu duymuştum

10. 27 Ağustos 2008
  11. chantyclarie

chantyclarie Guest

günlük pedlerin neresi sağlıksız anlamadım :uhm:
    sadece bazı markalar hassas ciltlere alerji yapar kaşındırır sende markasını değiştirirsin olur biter
    ayrıca akıntının pedden kaynaklandığını da ilk defa duyuyorum
    bende kullanıyorum akıntı olduğu için başladım
    yani kullanmadan önce vardı ve bende o yüzden günlük ped kullanmaya başladım

12. 27 Ağustos 2008
  13. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar mantar yapabiliyomuş.hani akıntıdan dolayı nemli kalıyor buda bakterilerin çoğalmasını sağlıyomuş.ya sık sık değişilecek.yada küçük bezler konulabilir.ben öyle yapıyorum.hem hava alıyor hemde rahat oluyor.

14. 27 Ağustos 2008
  15. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bende günlük pedin zararlı olduğunu duymamıştım ki alerjik bünyeler dışında bi zararı bencede yok. önce doktora bir görünseniz. belki akıntının bir nedeni vardır.

16. 27 Ağustos 2008
  17. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    63
    bana dr söyledi kullan diye sık sık değiştir ama parfümlü veye kokulu kullanma dedi

18. 27 Ağustos 2008
  19. mirumo

mirumo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de dr a akıntım olduğu için gittim ve 2 ayrı doktor da günlük pedin kullanılmaması gerektiğini, cildin nefes almasını engelleyip ph seviyesini etkilediğini, bakterilerin üremesi için uygun bir ortam yarattığını söylemişti. peki ne yapacağım dediğimde, ilaç yazmıştı ve çantanda bile külot taşı sık sık değiştir demişti. 5-6 kez çamaşır değiştirdiğim oluyordu. neyseki şimdi iyiym=)