Günlük süt içiminizi nasıl yapıyorsunuz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aysun444 tarafından 13 Kasım 2008 başlatılmıştır.

13 Kasım 2008
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Biliyorsunuzki bebeğin kemik ve diş gelişimi için ve de annenin bu durumdan madur olmaması için her gün düzenli olarak kalsiyum alması lazım. Kalsiyumun en doğru adreside süt. Ancak ben süt içemiyorum, içiyorum ancak ilenerek hatta o günü atlayarak. Süt içmenizi sağlayacak neler yapıyorsunuz. Bu gün nesquik aldım süte karıştırırsam belki içerim diye. Siz neler yapıyorsunuz. Buarada gıda uzmanı bir arkadaşım süt ile balın karıştırılmaması gerektiğini söyledi, sütten almamız gereken oranı azaltıyormuş galiba. Bir ek bilgi daha paylaşayım sütü çok soğuk içmemek gerekiyormuş vücudun kalsiyum emilimini azaltıyormuş...

Bu süt içme konusunda siz neler yapıyorsunuz.kaydirigubbakcemile2

2. 13 Kasım 2008
  3. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    hergün bir su bardağı içiyorum bir şekilde ite kakada olsa mecbur tutuyorum kendimi arada fire weriyorum tabi ama soğuk ve şekerli süt içiyorum o bulandırmıyor içimi.. nesguikte katkı maddesi çok warmış kimya öğrt.komşum anlatmıştı o yüzden çok az kakao atıp öyle tüket demişti bazende bu şekilde içiyorum ama dengede tutmaya çalışıyorum.hamilelikten beri vitamin patlaması yaşıyorum zaten hiç bukadar sağlıklı beslenmemiştim :bbo:süt yoksa yoğurt oda yoksa peynir hangisi daha cazip gelirse yanii...ilaç gibi gör dik kafana gitsin bebişin için sonuçta

4. 13 Kasım 2008
  5. doremi

doremi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bana doktorum günde 2 bardaktan fazla içmene gerek yok, kendini zorlama dedi...
    ayrıca internette light sütlerde daha fazla kalsiyum olduğunu da okumuştum.

6. 13 Kasım 2008
  7. entelliye

entelliye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    iy akşamlar kızlar ben hamile değilim ama sağlıklı beslenme konusunda takıntım var biraz bildiğim kadarıyla nesquıkle süt içmenin çok faydalı olduğunu sanmıyorum balın sütün faydalırını engellediği ancak sıcak sütün içine konuluyorsa doğru bildiğim kadarıyla ılık yada soğuk süte bal karıştırıp içseniz bebişiniz ve sizin için daha iyi olabilir tabi nacizane fikrim doktorunuza sorsanız daha iyi bi fikir alıırsınız

8. 13 Kasım 2008
  9. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    süt içemeyenler zorlamanıza gerek yok.sütten alacagınız proteini peynir yumurta yogurt vs.gibi gıdalardanda alabilirsinizz.dr um öyle diyor.bende en az 1 bardak içiyorum.çok ta hoşuma gidiyor

10. 14 Kasım 2008
  11. ozlew

ozlew Daha ne olsun! Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    gunde uc bardak iciyorum..sekersiz iciyorum oda sicakliginda..
    eskiden icmezdim ama bebegi dusununce seve seve iciyorum

12. 14 Kasım 2008
  13. montesori

montesori metin's and kaan's mother Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    günde iki bardak süt içiyorum light sütte ve laktozsuz sütte kalsiyum oranı cok fazla yagı azaltılmıs onları tercih ediyorum süt içemeyenlere önerim kasar peyniri...beyaz peynirden daha fazla kalsiyum içeriyor...

14. 14 Kasım 2008
  15. ahududulu

ahududulu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    rahatsızlık verdiği için içemiyorum. internette okumuştum bi doktorun sitesinde 100ml süt ile 100ml yoğurtta aynı oranda kalsiyum varmış. hatta 100gr kaşarda çok daha fazla kalsiyum vardı.(sanırım oranlar 120,120,400dü) tabi 100 gr kaşarı yemek de kolay değil. ama süt içemediğim için yoğurt kaşar ve beyaz peynirle arayı kapatmaya çalışıyorum.

16. 14 Kasım 2008
  17. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    ben 1 bardak bile içemıyorum yaaa düşününce bile miğdem bulanıyo ama çok üzülüyorum böyle de:KK43:

18. 14 Kasım 2008
  19. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    ben şu haftamdayım hala 1 bardak süt içmişliğim yok:nazar:
    ama peynirin her çeişidini yiyorum her gün..
    birde yoğurtlu bir şey yemeye çalışıyorum mutlaka günde bir kere..
    sütlü tatlıyıda akşam yedimmi gerek kalmıyor diye düşünüyorum.en azından doktorum öyle dedi.