günümüz sevgileri!!!

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve talin tarafından 21 Nisan 2008 başlatılmıştır.

21 Nisan 2008
    Konu Sahibi : talin
  1. talin

talin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    Hepimizin hayatında çok önemli bir kavram var. Bu kavram ne biliyor musunuz? “SEVGİ”... Karşı cinsimize karşı duyduğumuz Sevgi.

Aslında hepimiz her zaman bahsediyoruz sevgi, sevgi diye ama kaçımız gerçekten sevgiyi doya doya hakkını vererek yaşıyoruz. Kaçımız sevgi uğruna canını verebiliyor. Kaçımız gerçek sevgiyi yaşıyor gerçekten.

Günümüzde sevgiler o kadar basitleşti ki; her şey gibi bu kavram da sıradan oldu artık.

Eskiden “Seni Seviyorum” kelimesini çok zor kullanırdık. Hatta çoğu zaman söyleyemezdik bile. Çünkü o kelimenin anlamı bizim için gerçekten çok önemliydi. Ama şimdi bakıyorum da etrafıma 2 saat önce tanıdığımız insana hemen seni seviyorum diyebiliyoruz. Hemen canım, aşkım, hayatım, diyebiliyoruz. Bu kadar basitleşti her şey.

Söylerken de zorlanmıyoruz üstelik, sıradan bir laf söyler gibi söylüyoruz bir çırpıda. Bugün birine seni seviyorum diyoruz, ertesi gün başka birine.

Eskinin ömür boyu süren sevgileri, şimdilerde yerini günlük ilişkilere bıraktı. Bugün birisi birisiyle çıkıyor, sonra bakıyorsun 1 hafta ya da 2 hafta geçmeden ayrılmışlar. Niye, diye soruyorsun saçma sapan sebeplerden dolayı olduğunu öğreniyorsun.

Sonra bir bakıyorsun, ayrılığın arkasından pek zaman geçmeden, yeni birini bulmuş bile. İnsanlarımızda genel olarak çaba yok, uğraş yok. Karşısındakini anlamaya çalışmak hiç yok.

Bir insana değer vermek, önem vermek niye bu kadar hafife alınıyor?

Bu ilişkilerde biraz bencilce davranıyoruz galiba... Sanki hep bizim istediklerimiz olsun istiyoruz, olmayınca da ayrılıyoruz....

Bazı insanlar da karşısındaki insanı değiştirme isteği içindeler. Kendi isteği gibi olsun istiyorlar. Oysa ki o kişiyi severken, sen zaten onu öyle görüp, beğenip sevmişsin. Madem değişmesini, senin istediğin gibi olmasını istiyorsun o zaman o kişiyi bırak, onu özünden, doğallığından koparma, git senin isteklerine uygun birini bul ve mutlu olmaya çalış. En doğrusu bu bence.

İnşallah sizin yaşadığınız sevgiler, gerçek sevgilerden biridir. Olmayanların da gerçek sevgiyi en kısa zamanda bulmaları dileğiyle.

sevgiyle kalına.s.

alıntıdır

Son düzenleme: 27 Mayıs 2008
  2. 21 Nisan 2008
  3. Eylul

Eylul Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Malesef günümüz sevgileri sevgi değil dediğin gibi
    seni seviyorum kelimesi o kadar basit ki bazılarının gözünde
    karşındaki insanı hangi hayal dünyasına götürdüklerinin bile
    farkında değil bu insanlar onlara göre sıradan gönül eğlenmek için
    söylenir bu iki güzel kelime umrunda değildir bugun varıdr yarın yoktur çünki o kişi
    diğerine göre gerçek aşk sevgi zanendilir karşındakinin gerçek duygularını bilmeden
    umarım gerçek aşklar yalansız çıkarsız seni seviyorumlar çıkar karşınıza a.s.

4. 2 Mayıs 2008
  5. talin

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    çok değil bundan 10 sene öncesine kadar bile çok daha farklıydı sevginin,sevenlerin anlamı
    ben kendi adıma daha gerçek sevgileri gördüm en azından ve çok şanslıymışım diyorum şimdi kendi kendime
    evet belki 50 sene önceki o muhteşem,özverili,karşılığı olmadığı halde fedakar aşkların güzelliğini bilmiyorum ben ama yine de günümüzün sahte aşklarını yaşamadığım için de şanslı hissediyorum kendimi
    allah çocuklarımıza da nasip eder inşallah da ,bu tür sahte sevgiler yaşamazlar
    a.s.

6. 2 Mayıs 2008
  7. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Gerçekten bazen düşünüyorum da ben aşık olmaktan vazgeçiyorum bazen ilk şart güvenmek insan hem sevebileceği hem güvenebileceği birini çok zor buluyor.Bende çok yanlış insanlara güvendim ama hatamı kısa sürede düzeltsemde acısı zor geçiyor.Allah sahtekar insanlardan hepimizi uzak etsin a.s.

8. 23 Kasım 2008
  9. talin

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148

karşımıza çıkan sahtekarlıklar da deneyim değil mi be canım
    yaşamamız gerekeni yaşıyor ve hep bu şekilde olgunlaşıyoruz iştea.s.
    acılar,hüzünler,hayal kırıklıkları,terkedilişler,ihanetler......

10. 23 Kasım 2008
  11. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    birçok şey ve bir çok kavram gibi SEVGİ de dejenere oldu...
    zor olanın güzelliğini ve asilliğini kaybedişteyiz,dipteyiz..
    kolay olan, çabuk elde edileni tercih ediyoruz günümüzde..doyumsuz,bencil ruhlarımızı ve yüreklerimizi doyurmak istercesine ,hoyratça SEVGİyi hırpalıyoruz ellerimizde..aslında hepimiz farkındayız,günümüzde en çok ihtiyacımız olan bu kavram...sanıyorum bu yüzden de verilen sevgi kadar seviyoruz...verilen bu sevgi ise,kendinden bile yoksun...bunu da kabullenerek seviyoruz'u oynuyoruz...bir insanı gerçekten sevmenin zorluğunu bilerek,bu kavramın hakkını vermeden sevebilmeye boyun eğiyoruz...gerçek sevgilerin tüketildiği günümüz de SEVGİY'e hasret gidiyoruz...gerçek aşkları mazide,masallarda yad ediyoruz...

12. 24 Kasım 2008
  13. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Evet büyümek böyle bişeymiş. Hayatın içinde herşey var.Ama kötülüklere yenilmemek lazım işte.Bazen umutsuzluğa düşüyorum ama ne olursa olsun yeniden sevme umudumu hiç kaybetmiycem çünkü sevgi hayatın anlamı. :1hug:

14. 24 Kasım 2008
  15. schnitCELL

schnitCELL £PİRELİ PİRELLİ GÜZELİ£ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    46 senelik bir aşk öyküsü biliyorum....
    kötü günlerinde aralarındaki bağın dahada güçlenerek birbirlerine dahada sıkı sarılan ve sevginin hiç bitmediği 46 yıl...
    mutlaka kavgada olmuştur ama hiç görmedim hissetmedim hissettiğim yalnızca muhabbetlerin her zamankinden çok kısa olmasıydı sadece...
    bana göre bir ömür paylaşılan ve bu paylaşımda 4 tane isteyerek dünyaya getirilmiş evlatlar ve o evlatlara verilmiş kucak dolusu sevgi...
    çoğu zaman onların anlattıklarıyla kendime ders çıkarmış sabır ve saygının beraberliğiyle ancak sevgiyi bir ömür sürdürülebileceğini öğrenmiş oldum...
    çok şükür gerçekten sanşlıymışımki imrendiğim aşkı paylaşabilecek bir hayat arkadasım var.ama 46 yıl gibi bir zamanım varmı bilmiyorum...
    herkesin hayal ettiği sevgiyi yaşaması dileğiyle :teselli:

16. 24 Kasım 2008
  17. lakhesis

lakhesis Guest

sevgiyi oluşturan şeylerin yerini başka bencillikler aldı..
    fedakarlık yerini nankörlüğe çıkara bıraktı..
    zaman ayırmak yok artık.. iş var para kazanmak var..
    çok üzülüyorum çook

18. 24 Kasım 2008
  19. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

bence bunu en büyük nedeni,
    ilişkiyi çarçabuk yaşayıp herşeyi bi anda tüketme yaşama isteği,
    bugünün aşkları(ki ben daha 21im),sevgileri,ilişkileri çabuk yaşanıp çabuk bitiyor
    artık yaşayacak hiçbirşeyleri,heyecan duyacak duyguları kalmıyor ne yazıkki:nazar:
    şükür ki bende yaşamadım bu durumları....