Gür va parlak saçlara kavuşmak için Sarmısak kürü!

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve EU1 tarafından 11 Ekim 2006 başlatılmıştır.

11 Ekim 2006
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

merhaba arkadaşlar sizde eger benim gibi ince telli ve seyrek saçlardan artık sıkılmış gür ve canlı saçlar istiyorsanız size bir haberim varrrr:biggrin: bir kuaför tavsiyesi ile sarmısak bakımına başladım evet evet yalnış duymadınız sarmısak eziliyor içine zeytin yagı veya badem yagı ve yumurta sarısı katılıyor 3 hafta boyunca haftada 1 kez sonra 15 günde bir sonra ayda bir şeklinde 3 aylık kür yapılıyor.Ben bugün uygulamaya başladım gelişmelerden sizleri haberdar edecem umarım işe yarar :smilewinkgrin:

2. 16 Ekim 2006
  3. cgdm2006

cgdm2006 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :dead: iyide sevval kokusu nasıl çıkacak bunun onun çaresi varmı?

4. 17 Ekim 2006
  5. EU1

EU1 Guest

canım ben kullanmaya başladım ilk yaptıgın gün evde dahil olmak üzere bayaga bir kokuyor ama ertesi gün kokusu geçiyor saçlar kuruyken kokmuyor ama dün yagmura yakalandım sarmısaklı dolma gibi hissettim kendimi h:biggrin: yani sacların ıslandımı yandın elinde şemsiyeyle gezcendelikafadulden

6. 18 Ekim 2006
  7. water

water Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saç için size önerim ısırgan otu, mucize yaratıyor. Sarmısak yanlış alınmış kaş için faydalı oluyor ama saç için bana sağlıklı gelmiyor çünkü en fazla 15 dakika tutulması gerekiyor.

8. 18 Ekim 2006
  9. EU1

EU1 Guest

ben kuaförümden duydum kendiside uyguluyormuş saçında bir saat kadar tutuyormuş:smile: ısırgan otunun nasıl kullanılacagını yazarmısın saçım canlansın gürleşsinde bütün önerilere açıgım:biggrin: bye

10. 18 Ekim 2006
  11. water

water Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Taze ısırgan otu daha iyi ama şart değil pakette olanlarda işe yarıyor. 1 litre suya 2 avuç koy ağzı kapalı olarak kaynat, biraz soğuduktan sonra süz 3 hafta boyunca hergün saçına bir miktar dök, saç köklerinden uçlarına kadar saçına yedir, saçı hırpalamadan yavaşça yap. İlk yaptığında bile fark edeceksin, hem kalınlaşıyor hem dökülmesi duruyor, saçlar canlanıyor. 3 haftadan sonra haftada 1 yap, saçın iyice kendini toparlayana kadar bırakma sonra o kendi güzelliğini devam ettiriyor. Şunu da belirteyim, 1 lt den çok yapma bittikçe tazesini yap çünkü kalınca feci kokuyor. İlk sürdüğünde saçındaki kokuyu da önemseme kuruyunca koku gidiyor.

12. 18 Ekim 2006
  13. inci

inci Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yanlış alınan kaşlara sarmısak demişsin Water açıklarmısın canım

14. 18 Ekim 2006
  15. water

water Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sarmısağı ikiye kes kaşına sür, 15 dakika bekle yıka. Kaş hem besleniyor hemde uzamayanlar, batıklar hepsi uzuyor.

16. 18 Ekim 2006
  17. EU1

EU1 Guest

water teşekkürler arkadaşım tarifini uygulayacam gürleşsin saçlarım dile benden ne dilersen:biggrin:

18. 18 Ekim 2006
  19. xsxxuxko

xsxxuxko Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım benim sorunum da saç seyrelmesi iki haftadır saçlarımı bakıma aldım ayrıca eczaneden tamamen bitkisel içerikli bir ilaç aldım onu da bir haftadır kullanıyorum umarım seyrelen saçlarım eski haline kavuşur