Gurbet Zor Arkadaşlar!

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Y_LİZ27 tarafından 24 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    24 Eylül 2007
    Konu Sahibi : Y_LİZ27
  1. Y_LİZ27

Y_LİZ27 Guest

AİTLİK HİSSİ ÖNEMLİDİR. EŞİNİZE , EVİNİZE, BULUNDUĞUNUZ ŞEHİRE AİT OLMAK İSTERSİNİZ..BEN İZMİR LİYİM İZMİRDE DOĞDUM BÜYÜDÜM 2 SENEDİR BODRUM DA YAŞIYORUM BURAYA YERLEŞTİK .AMA AİLEMDEN İZMİRİMDEN BİR TÜRLÜ VAZGEÇEMİYORUM BİR TÜRLÜ KENDİMİ BURAYA AİT HİSSETMEDİM.UĞRAŞIYORUM BUNUN İÇİN SONUÇTA İŞİMİZ BURDA BEN DOĞDUĞUM YERİ MEMLKETİM OLARAK GÖRMEKTEN VAZGEÇEMİYORUM. VAR MI GURBETLİK ÇEKEN ALIŞMAYA çalışarak yaşayan bulunduğu sehre?

2. 25 Eylül 2007
  3. huysuz-citir

huysuz-citir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim sen birde yurt disi yazilara gir oku valla ozaman haline sukredersin yanlis anlama hic olmassa kendi vatanindasin kendi dilini kullanip ezan sesinle uyaniyorsun yinede seni anliyorum kendi alisik cevrenden ayrilmek her an icin bir gurbettir insallah yakinda alisirsin

4. 25 Eylül 2007
  5. BAHARYAGMURU

BAHARYAGMURU Guest

selam canim huysuz citirin dedigi gibi yurt disi yazilarini oku halinede sükret istedigin zaman da otobüse binip ailene gidersin.ben daha üc gün oldu türkiyeden geleli nasil geldim birde bana sor.11 yil oldu alisamadim sevemedim buralari herseyiyle soguk geliyor bana insanlari,binalari,yasamlari,havasi.benim ablamda bodruma tasindi o da alisamamis bende benim durumumu anlatinca haline sükrediyor.memleketimiz cok güzelmis bunu burda cok daha iyi anladim o yüzden yasadigin yeri sevmeye calis.

6. 25 Eylül 2007
  7. gulsehri

gulsehri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ahhh ah sen birde yurtdisina cikda gurbet neymis gor,turkiyemin hicbir yeri gurbet degil bana,turkiyemin heryani sila bana...senağlamasenağlamasenağlama

8. 25 Eylül 2007
  9. Y_LİZ27

Y_LİZ27 Guest

10. 25 Eylül 2007
  11. Y_LİZ27

Y_LİZ27 Guest

merhabalar.....
    Evet memleket özlemi bambaşkadır asıl gurbet o zaman hissedilir.insan vatanını toprak kokusunu bile özler o açıdan bakınca gerçekten halime şükrediyorum.ama inan öyle herzaman gidilmiyor.benim otobüsle 4 saat sizin uçakla belki daha yakın.ama yinede vatanımda olmak gurbet duygusunu biraz azaltıyor

12. 25 Eylül 2007
  13. istavrit

istavrit Guest

valla ben uçakla 11 saatte gelebiliyorum ülkeme,onu da senede 1 yapabilirim tabii imkan bulabilirsem.sen en azından eşinle berabersin,kendi evinde kalıyorsun.haline gerçekten şükret!

14. 25 Eylül 2007
  15. mina_mina

mina_mina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canim allah sana ve butun gurbetcilere sabir versin. cok zor gurbette olmak. ben turkiyeye en son geleli 2 yildan fazla oluyor. istedigim an gelemiyorum. burdan ucakla 24 saat suruyor turkiyeye gelmek.
    insallah bir problem cikmazsa 2 ay sonra turkiyedeyim.
    yasadigin yerin kotu degilde iyi yonlerine bakmaya calis. eminim bodrumun guzel yerleri, insanlari da vardir. eger kafanda devamli burayi sevemem diye dusunursen cok zorluk cekersin.hayat bu; onumuze geleni yasamak zorundayiz. ama nasil yasamak istedigimiz bize bagli. kendine iyi bak canim.

16. 25 Eylül 2007
  17. izmir-im

izmir-im Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Eğer gurbetteysen bu yurtdışı veya yurtiçi fark etmiyo mesafeleri ve avantajları farklı ama ait olma hissi yoksa eğer olmuyo.yurtdışındaki arkadaşlarıda anlıyorum tr de olmak bi avantaj gibi görünebiliyo ama hasret gönle düştümü ölede yakıyo bölede yakıyo neredenmi biliyorum bende izmirliyim ve bana ait olan herşeyi özellikle ailemi izmirde bırakıp sevdiğim adam için denizliye yerleştim.Kocamı vatan bildim kendime, ait olmakta çok zorlandım hala zorlanıyorum...

18. 25 Eylül 2007
  19. Y_LİZ27

Y_LİZ27 Guest

ben de dün senin mesajına cevap vermiştim.ortak yönümüz olduğunu ben de sana yazmıştım. ben gümbette oturuyorum. ya sen?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.