Gurbetlik çok zormuş annem .......

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve orjinalkiz tarafından 7 Ocak 2010 başlatılmıştır.

7 Ocak 2010
    Konu Sahibi : orjinalkiz
  1. orjinalkiz

orjinalkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaşlar bunu ağlıyarak yazıyorum.ben gurbetteyim şırnak cizredeyim ailem başka yerde ben gidemiyorum riskli doktor izin vermiyor.annem hasta gelemiyor.ben ise burda çok kötüyüm dün ölüyordum az kalsın tansiyon 8 e 5 di piskolojim bozuk eşimin beni aldattıgını öğrenmiştim 2 hafta önce,dedim ki kafama takmıcam ama olmuyor ben zaten 24 yaşında sinir hastasıyım tedavi gördüm ama anladım ki kötü bi durumda yeniden sinirlerim altüst oluyor .ben aldatıldığıma değil de bebeğim hiç beslenmedi korkuyorumm. 4 aylık bebeğim tam 3 kilo vermişim bebeğim hareket etmiyor.eşime dedim ki canım işte bunları istiyor bizimkilere diyelim yollasınlar dedim burda ne yemek yapabiliyorum ne de yiyebiliyorum.lokanta adam gibi yok zaten.yenmiyor acılıktan .hergün ağlanır mı ya bebeğimi üzüyorum buna hakkım yok burda 2 tane arkadaşım var allah razı olsun kızlardan bana moral vermeye çalışıyorlar ama nereye kadar.neyse eşime dedim işte bize bişiler göndersinler annenler filan 23 saatlik yoldan çorba gelir mi yaşpasta gelir mi istedim işte canım çekti ama yiyemedim.eşim dediki senin için millet masraf mı yapıcak dedi.yıkıldım şimdi canım hiçibişi istemiyor bu piskolojik galiba.bu bebeğim zaten mücize ben eşimle ilişkiye giremiyordum 2 yıllık evliyiz ama olmuyordu.vajinusmus var.ama allah büyük ki bi şekilde hamile kaldım işte .ama ben benlikten çıktım.bebeğime hiç bişi alamadım burdan doğru düzgün yok bişi kendim ördüm bi tane teyzeleri çok şirinlerin şapkasına benziyor internetten bakarak yaptım.salıklı dogarmı bilmem allah bilir içim acıyor her dakika neye yanayım bilmiyorum.bugün doktora gidicem bakalım ne dicek tekrar hastaneye yatarım belki .ben annemin karnından çıktım çıkalı çekiyorum arkadaşlar bebğim çekmez umarım.neyse burda paylaştım çünkü kimseyle paylaşamamıştım.içimde yara açmaya başladı artık şimdi biraz daha rahatım.kusura bakmayın neyse kendinize iyi bakın hakkınızı helal edin.

Son düzenleme: 7 Ocak 2010
  2. 7 Ocak 2010
  3. nicole78

nicole78 pamuk şekerlerim.... Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    153
    canım seni okadar iyi anlıyorum ki..bende gurbetteyim...bi bebeğim var o en büyük tesellim..senin bebeğin de doğsun bak daha başka olacak hayat..onu düşün ve üzülme sakın...bebeğin için yaşa bundan sonra...anne olduktan sonra daha güzel hayat bana inan...

4. 7 Ocak 2010
  5. gundogmadan

gundogmadan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    oy canim benim orda olsam aninda cikar gelirdim yanina. yemis bitirmisssin kendini. canim 4 aylik daha bebeginin hareketini hissetmezsin normal. buna hic uzulme bircok hamile ilk uc dirt ay yemek yiyememez ve kilo verir bu da cok normal. sen sakin bunlara uzulme, kiyafet vs hepsi de hallolur sakin dusunme kac kadiniz kadinlarkulubunde dogmus ve bebegi buyumus arkadaslar dahi yollar sana, yanlis anlama orda dukkan yok dedin diye diyorum. sen once yemek, bebegim hareket etmiyor kiyafet gb dertleri bir kenara birak. bebekler ilk uc ay annelerinin deposundan beslenir yani senin onceki yediklerinden ama artik bebegin senden yemeye basladi su an, meyva sebze sut et bunlara ozen goster.
    esine gelince erkekler basta pek anlamiyor bazen evet ayip ediyor sana o lafi etmesi de cok ayip. ama ayibinin farkina varicaktir sen emin ol, dua edelim hep beraber esinin daha hassas olmasi icin. aldatmasi da vaginusmusum demissin ya ondandir aldatmanin hakliligi olmaz ama 2 yil iliski olmayinca ne yazikki erkekler bunu yapiyor cok duydum. bebegini saglikla dogur o sorunu asin Insallah yola girer.
    ama en onemlisi ne biliyormusun, icindeki canin yasama nedenin, simdi sen annesin ve onune ne sorun gelse yavrun icin asarsin, Allah o gucu tum annelere vermis, inan yaparsin. simdi yalnizsin, esinle sorunlarin var ustune ustluk hamilelikten dolayi tum hormonlarin sapitmis durumda, ondan iyice kotu hissediyorsun.
    ama gercek suki sen yalniz degilsin once Rabbim seninle sonra bebegin ve bizler variz burda.
    lutfen sadece bebegini dusun tum diger sorunlar gelir gider, eski sorunlar duzelir yenisi gelir onlar gecer baskalari, hayat bu hepimiz icin aynisi gecerli ama bebegin bir kez geldi. Icinde buyuyor birtanen.
    bak neyi dusun, ben 21 ayda hamile kalip ucuncu ayda kaybettim yavrumu simdi yine deniyoruz ve ben cok cok zor hamile kalmistim bir sorun gozukmemesine ragmen.
    bunu dusun "Rabbim ne sansliyim, emanetine cok iyi bakacagim" de, surekli kendine. :nazar:
    o guzel canini da bebegini de hic uzme, kusura bakma ama es icin bile olsa insan bebegi varken baska birisi icin uzulmesine asla degmezzzzzzzzz. Allah'a emanet ol, burdan bizime surekli konus.

Son düzenleme: 7 Ocak 2010
  6. 7 Ocak 2010
  7. gundogmadan

gundogmadan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canim ayrica gebelik basligini tikla alta git yukarda hemen "umutla bebeklerini bekleyenler yola burdan devam ediyoruz" basligina gel, biz orda tum gun kaynatiyoruz, gel bizimle ol tum gun ve gece istersen. tamam mi?

8. 7 Ocak 2010
  9. sibel60

sibel60 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba tatlım yaşadıklarını aynen hissetirdin bizede çok ama çok üzüldüm.helede bu aladatılmayı bilen yaşayan bir kadın olarak yazdıklarını okurken gözyaşlarıma hakim olamadım.aldatılmak gerçekten acı eşini hiç sevmeyen bir kadın dahi yerine başkasının tercih edilmesini kendine yediremiyor.senin yaşadıklarının daha beterini yaşadım ben(beni aladttığı kadın benim komşum arkadaşımdı) ne ölmeyi nede kafama sıkmayı asla düşünmedim,çünkü ölümden önce düşünmem gereken karnımdaki 3 aylık bebeğimdi kimsem kalmasa bile bana ihtiyacı olan yaşamak için bana bağlı olan bir can taşıyorrdum.....ve sadece bunun i,çin yaşamaya değerdi....aldatan sadece kendini aldatıyor ve emin olki birtanem aldatan ömür boyu aldatılmaya mahkumdur.............hayat bazen insanları sınıyor ama bu sınav bittikten sonra eğer başarılı olabilirsen güneş tekrar doğuyor hatta inan eskisinden daha parlah daha sıcak doğuyor.bebeğini kucağına aldığında tek vazgeçilmezin ve enbüyük mutluluğun yavrun olduğunu göreceksin.................alalhım onu sana bağışlasın lütfen canım ne hayattan ne bebeğinden umudunu kesme bu hayatın önce çok mutsuz yapayalnız bıraktığı daha sonra mutluluk güzellik aşk ve sevgi adına ne varsa cömertçe verdiği bir kadın olarak hayata ve bebeğine sıkılca sarılmanı rica ediyorum............şimdi ben aldatılırken karnımda 3 aylık olan ay parçası oğluma bakarken o an yaşadığım acıları değil ne kadar mükemmel bir evlat yetiştirmenin gururunu yaşıyorum ve yeniden 19 haftalık hamileyim bir kızım olacak inşallah....... geçecek tatlım güçlü ol senin sıkıntılarında geçecek sadece allaha sığın o kurban olduğum rabbim sana doğru yolu gösterecek ve inşallah senin yüzünü de güldürecek..............xxxxxxxxxxxxxxxxxx bu benim msn adresim kendini ne zaman yalnız hissedersen sana parmakların kadar yakınım canın ne isterse bozulmadan gönderebileceklerimi yazarsan ulaştırmaya çalışırım.gerek senin için gerek bebeğin için ne olur kendinide bebeğinide üzme sana yürekten sarılıyorum

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Şubat 2010
  10. 7 Ocak 2010
  11. pandaskim

pandaskim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Lütfen kendini üzme hiçbirşey senden ve bebeğinden kıymetli değil .Bu sıkıntı halinde bile bebeğini düşünüyorsun allah kısmet ederse sen mükemmel bir anne olucaksın ..... isteklerin içinse sadece yazman yeterli ....

12. 7 Ocak 2010
  13. mavi deniz

mavi deniz son 4 gün Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    gurbetlik zor bilirim bende ailemden uzagım her zman gidip gelmek olmuyor maalesef bebgim 2 aylık henüz kardeşlerim bile görmedi ...seni anlıyorum bebegini besleyemedigi düşünme ilk 3 ay bebek senin depondan beslenir...kafanı rahat tutmaz zorun dasın bebgn için onun sana ihtiyacı var seninde ona birbirinize sıkı tutunmak zorundasınız...eşinle sakin konuş erkeler bizler gibi düşünemez aa yoluna girecektir eminimç.duanı et sabır dile rabbimdem o isteklerine cvp verecektir..

14. 7 Ocak 2010
  15. orjinalkiz

orjinalkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hepinize teşekkür ederim kızlar allah razı olsun.doktora gittim bugün tekrar 5 tane daha serum verrdi bu önemli değil ben bebeğimi gördüm ve sağlıklı dedi şuan çok mutluyum çok şükür.bu arada kızım olucakmış çok mutluyum.hepinizi öpüyorum ...

16. 7 Ocak 2010
  17. jarnana_21

jarnana_21 anne olmak istiyorum Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    gurbetlik çok zor evet bende izmirden istanbula evlenmiştim şimdi yurtdışındayız daha da zor nasıl koyuyor anlatamam neyse beni boşver canım sen kendini üzmemeye çalış eşinden destek olmasını iste ne de olsa onun çocuğunu taşıyorsun kendinede bebeğinede dikkat et dua et kendini bırakma güzelim bebeğini düşün onun için çaba göster Allah korusun ikinizede birşey olmasın eşin nasıl bir adammış ya çok üzüldüm böyle biri baba olmayı haketmiyor bence hakkınızda hayırlısı olsun bitanem ama gerçekten çok üzüldüm gözlerim doldu hatta yazamayacağım daha fazla

18. 7 Ocak 2010
  19. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım hamılelıkte ınsan cok duygusal oluyor bebegın dogsun bak ne kadar mutlu olacaksın