güvenmedigim enisteye yardim?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve olivia tarafından 15 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : olivia
  1. olivia

olivia bazen gitmek en dogrusu, elveda KK ve sevdiklerm ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    Arkadaslar normal iyi kötü kararlar veriyorumda ama dün basima gelen bir olaydan dolayi hala düsünüyorum, yardim ederseniz cok sevinirim. Ne demisler akil akildan üstündür diye.
    Konu su:Yegenim (ablamin kizi ) dün benden borc istedi, buraya kadar hersey normal, tabikide iyi günde kötü günde var olmaliyiz, fakat yegenimin bir kocasi varki, yegenimi eger firsatini bulsa aldatacak, belkide aldatiyordurda.
    Bende bir teyze olarak bunu kabul etmiyorum, zaten eniste beye, bütün kolayliklar önüne geliyor, mesela yegenimde cocugunu annesine birakip gidiyor calismaya, sanki eniste bey pek tinlamiyor aile hayatini.
    Onun icin eger yegenime: söyle esine , o benim esimi arasin ve borc istesin desem acaba yegenimin kalbini kirarmiyim?
    Ne dersiniz?

2. 15 Temmuz 2010
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    parayı ne için istiyor?

daha önce borç verdiniz mi ve geri geldi mi?

4. 15 Temmuz 2010
  5. mesecina

mesecina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    evet parayı ne için istediği çok önemli.belkide eşi istiyor veya istettiriyor.Bana kalırsa bunu öğrenip ona göre haraket etmelisiniz..şayet eşinizin aranmasını istiyorsanızda uygun bir dille paranın eşinizde olduğunu belirtip ondan istemesini söylemelisinz.Umarım kimsenin kalbi kırılmaz

6. 15 Temmuz 2010
  7. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    zor durumda sizde bir teyze olarak yardim etmelisiniz bence
    tabi bu durum suistimal durumlarina geldiyse ozaman dediginiz gibi
    yapin ama eger cok SIK olan bisey degilse zorda kalmis olabilir

8. 15 Temmuz 2010
  9. xxTosPikkxx

xxTosPikkxx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısınız tabii ama sizin bu süplhelerinizi baskaları nasıl farketmiyor? Özellikle de yegeniniz mesela ..

10. 15 Temmuz 2010
  11. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    şüphelerinizi birşeye dayandırabiliyor musunuz yoksa sizinki sezgi his gibi birşey mi?

12. 15 Temmuz 2010
  13. eftelya24

eftelya24 Sen benim en kıymetlimsin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben olsam vermem ama bunuda soylemesı zor ıste !

14. 15 Temmuz 2010
  15. sosyal_bela

sosyal_bela Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben olsam verebilecem eger derimki "esime sorayim.. sende kocana soyle esimi arasin" daha yerinde olur! tabii miktarina ve nedenine bagli

16. 15 Temmuz 2010
  17. olivia

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    yeni isden geldim, hemen cevapliyayim tüm sorulari. Ilk önce hepinize tesekkür ediyorum yardimci oldugunuz icin.
    Yegenim cok iyi niyetli birisi, gecen sene kendi arabalarinda kocasini bir kadinla görüyor ve hemen minibüsden inip arabaya dogru gittiginde bizim eniste bey hemen arabadan cikip o kadinin aslinda baska bir arkadasi icin arabada bulundugunu anlatiyor benim kabli temiz yegenimde ses cikarmadan eve gidiyor.
    Bu sene ( bir kac ay önce ) bu arada bizim eniste polis ve nedense geceleri hatunlarla chatlesmeyi cok seviyor, bu bilgiyide baska bir yegenimden aldim ve bana teyze geceleri hep o enisteyi facebook`da görüyorum demisti, sonra arastirdimki bunu geceleri is zamani yapiyor. Ve bu chatlesmede 18 yasinda bir kizla arkadaslik kuruyor.
    Hanimi yani benden borc isteyen yegenim bana bu genc kizla bulustugunu, ailesnin duydugunu ve sikayette bulundugunu anlatmisti. Böyle olunca isini degistirmislerdi.
    Yani uzun lafin kisasi ben bu adami sevmiyorum ama yegenimede ayril veya ayrilma diyemiyorum zira 30 yasinda ve bir cocuklari var.
    Ilk defa yegenim benden borc istemistir. Tamam yegenimi canim gibi severim ve ona tabikide yardim etmek isterim ama galiba diyorum madem kocasi böyle bir tip, neden bu adama hayati kolaylastirayimki? Erkekse arasin esimi ve esimden istesin bakalim. Yani yegenim herseyi yapiyor, peki bu adam neye yariyor anlamadim gitti.
    Parayi yeni bir araba alacaklar onun icin istiyor.

18. 15 Temmuz 2010
  19. olivia

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    ooofff ooofffff aslinda nefret ediyorum bu adamdan, hatta enistem bile ( yani ablamin kocasi ) damadi icin, nedense bu adami gözüm tutmuyor diyor ama dünyalar tatlisi bir cocuk var ortada.
    O cocuguyla bile fazla ilgilenmiyor, hatta yegenime ki alti senedir evliler hala alisamadim evlilige falan demis. Aaahhh aahhh benim elimde olacaktiki bu adam felegini sasirirdimda, ne yapayim yegenim hic bana cekmemiski. Vallah yegenime canim feda, birde o dünyalar tatlisi cocuguna ama bu adam hak etmiyor ya. Ama yegenimde bana darilirmi simdi?