Güz_Güzeli' nin başarı öyküsü

Konusu 'Diyet Başarı Öyküleri' forumundadır ve gxuxz_gxuxzeli tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

26 Ocak 2009
    Konu Sahibi : gxuxz_gxuxzeli
  1. gxuxz_gxuxzeli

gxuxz_gxuxzeli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    şu an 50 kiloyum.. bende bir zamanlar şişkoydumgamyoncuiremsu

67-68 kg dım. aslında kendimle hep barışık biriydim.. taa ki abimin gittiğimiz tatil beldesinde yolda duran "AĞIR VASITA GİREMEZ" yazısını gösterip "SEN BURAYA GİREMEZSİN" diye dalga geçmeye başlamasına kadar..kötükedihüso

ve tabii gittiğimiz mağazalarda istediğim kıyafeti üzerime giymeye çalışıp hüsranla çıkardığım anlar geldi aklıma..senağlama

zayıflamayı kafama koydum ve 3 aylık yaz tatili boyunca evde kendi çapımda spor yaptım, dans ettimkaydirigubbakcemile2

-kalori cetvelini aldım elime.. kalorisi yüksek gıdaları hayatımın biraz dışında bıraktım, yavaş yavaş yemek yemeyi öğrendim.

-ekmeği hayatımdan çıkarttım, çikolatayı, şekeri hayatımdan çıkarttım
    (tabi ki tam manasıyla değil ama ayda yılda 1)

-bol bol su içtim

-yeşil çay içtim, funda yaprağının yağ yakıcı yönünü kullandım ve 3 ay sonra okula gittiğimde 60 kiloydum..hihoyyyt arkadaşlarım iltifat ettiğinde çok doğru bişey yaptığımı anlamıştım:lepi:

yıl boyu yaşam şeklimi düzenledim ve yaz geldiğinde 55 kiloydumsositosositokaydirigubbakcemile2

gittiğimiz tatil yerindeki arkadaşlarımın iltifatları, ne güzel olmuşsun demeleri beni çoooooooook ama çooooook mutlu etmişti:eek:

yazın işe başladım.. iş temposu yoğunluk derken 50 kiloya düştüm.

şimdi herşeyi sınırsızca yiyorum ve hiç kilo almıyorumhihoyyyt

çünkü hayat düzenimi değiştirdim.. yemekleri yavaş yemeyi ve su içmeyi öğrendim:eek:

eminim zor diyetler yerine yaşam düzeninizi kontrol ederseniz sizde güzel bir görünüme kavuşacaksınız

HEPİNİZE BAŞARILAR DİLİYORUM:)

2. 26 Ocak 2009
  3. elmasım

elmasım Guest

tebrikler canım.
    65 kiloluk halinin resimlerini eklemişsin gördüm ve inan hiçde öyle ağır vasıta kıvamında değilmişsin.abin haksızlık etmiş sana.balık etliymişsin bence kötü görünmüyor kilon çünkü.
    boyunu bilmiyorum ama tabi 50 kg ideal kilon olabilir:lepi:
    sağlıklı kilosuz günler diliyorum sanaa.s.

4. 27 Ocak 2009
  5. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.193
    Ödül Puanları:
    238
    Tebrikler güz güzeli.. a.s.
    Diyetle ulaşılan başarılar değil de, senin yaptığın gibi "yaşam şeklini değiştirerek" elde edilen başarılar çok daha kalıcı oluyor..
    Merak ettim, bi'de fotoğraflarına bakayım..
    yerimseniben

6. 27 Ocak 2009
  7. esmeralda_2286

esmeralda_2286 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    tebirk ediyorum güz güzeli...

8. 27 Ocak 2009
  9. Kromika

Kromika Guest

Canım tebikrler çok sevindim inanki senin adına ayrıca boyun kaç merake ttim ne güzel darısı bana inşaallah eşimi tanıdıgımda 48 dim evlendiğimde 60 dogum yaptıgımda 78 dim ama şimdi 69 um valla bana güzel motivasyon oldun saol canım

10. 28 Ocak 2009
  11. gxuxz_gxuxzeli

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

teşekkür ederimkaydirigubbakcemile5

valla diyorum ya ben kendimle barışık ve çok mutluydum. tek sorunum aradığım kıyafeti bulamamaktıbenneyaptımki

şimdi halimden çok memnunum çok şükürkaydirigubbakcemile2 sadece yüzümden çok fazla belli oluyor kilo verdiğim. yanaklarım biraz toparlansa hiiiç sorun yoksırnaşık şey

12. 21 Şubat 2009
  13. BENNUU

BENNUU Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gülgüzeli tebrik ederim bu başarını bizlere güzel örnek oldun...

14. 9 Mart 2009
  15. xxprolove

xxprolove Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Ya inan ki ben de senin gibi zayıflamak isterim. Ama hem canım su içmek istemiyor, hem de öğrenci olduğum için okulda form yersem dalga geçerler diye düşünüyorum. Of ben de zayıflamak istiyorum...

16. 11 Mart 2009
  17. oryeku

oryeku Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    önce tebrik ediyorum ne güzel azmetmişsin kilolara veda etmişin funda yaprağını ne kadar kullandın gerçekten yağları mı eritiyor bir yerde funda yaprağının zayıflatıcı özelliğinden bahsederken ödem atıcı yazıyoduda

18. 14 Mart 2009
  19. gxuxz_gxuxzeli

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah hepiniz istediğiniz kiloya düşersiniz ve istediğiniz görünümü elde edersiniz...

funda yaprağını ben çoook önceden bir dergiden okumuştum, yağları eritiyor yazıyordu.. cezvede bir tutam kaynatıp içiyordum hemen her akşam 1 fincan içiyordum.

ama bence kalorisi çok yiyecekleri azaltıp, hareket miktarını artırmış olmamın daha çok etkisi oldu.