Güzel hamişler bebeğinizi normalmi yoksa sezeryanla mı dunyaya getırceksınız?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sxuxrmelim tarafından 5 Aralık 2008 başlatılmıştır.

5 Aralık 2008
    Konu Sahibi : sxuxrmelim
  1. sxuxrmelim

sxuxrmelim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar ben 21 haftalık hamileyim ama hala normal mi yoksa sezeryanlamı dogum yapacagım karar veremedim?Gönlüm normalden yana ama heyecan meselesınden korkuyorum.Ben bekarken bıle bırı dogumdan bahsetse elım ayagım tıtrer kalbım ınanılmaz hızlı atardı.Dogumdan cok o sancıyı beklemekten hastanedekı o ortamdan korkuyorum.Normal dogumla gıtsem bıle heyecandan tansıyondan benı sezeryana alırlar dıye dusunuyorum.Belkı kafana boyle yerlestırme dıceksınız ama basıma gelcegı bılıyorum dusundukcce bıle bı hos oluyorum:1no2:Ne bıleyım bu konuda destge ıhtıyacım var hakkımda hayırlısı olsun dıyıp cıkıyorum artık ısın ıcınden ama gecelerı bıle aklıma takılıyo.Esımde basta sezeryan olursun dıyodu ama oda hayırlısı olsun kafana takma dıyor artık.Ayy off ya kızlar bıseyler yazın sız ne dusunuyosunuzz?CADIARZU

2. 5 Aralık 2008
  3. bozon_06

bozon_06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben normal düşünüyorum diye söylüyorum ama o günkü şartlara bağlı. ilk ağlama sesini duymak istiyorum çünkü. herkes muhhteşem bir duygu diyor. sezeryan olunca en erken 30-40 dk sonra görebliyorsun bebeğini (genel anestezi için geçerli)

4. 5 Aralık 2008
  5. oyek

oyek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam canım
    ben ilk doğumumu sezeryan yaptım bende senin gibi kararsızdım ve korku tedirginlik vardı ama mecburiyetten sezeryan oldum.şimdi ikinci bebişim ve 35 haftalık olduk tabii yine mecburiyetten sezeryan olacağım.şuvarki çok şükür ilk sezeryanım çok rahat geçti korkulacak hiçbiirşey yok ilkgün ilk yürüme dışında ve eve çıktıktan sonra hiç yatmadım hatta hastaneye gelen arkadaşlarım hiç doğum yapmış gibi değilsin demişlerdi umarım bu kezde aynısı olur.Allah sağlıkla bebeklerimizi kucaklarımıza almayı nasip etsin sevgiler:)

6. 5 Aralık 2008
  7. selinay2002

selinay2002 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ben normal doğumu tavsiye ederim canım doğumdan sonra hiçbişeyin kalımıyo........................

8. 5 Aralık 2008
  9. EU3

EU3 Guest

kendi fikrim kesinlikle ve kesinlikle sezaryen
    neden diye soracak olursanız maalesef Türkiye'de ikisinin de farkının olmaması
    yani sezaryende de dikişiniz oluyo normalde de
    ben bunu anlamıyorum neden uğraşmak istemiyolar neden normal doğumu işkenceye çeviriyolar onu anlamıyorum
    hayır eskiden sanki 5 kiloluk bebekleri sezaryenle ya da vajinaya kesik atarak mı çıkartıyorlardı
    işin kolayına kaçmak sonradan tamamen anneye eziyet oluyor
    çok yakın bir arkadaşım normal doğum yapmış epizyotomi uygulaması yapılmış( yani kesik atılmış) ve tam 8 dikişle doğumu tamamlamış
    gözünüzü korkutmak değil amacım ama kadıncağız 15 gün popomun üstüne oturamadım diyor. ve dahası oranın temizlenmesi bakımı pansumanı hijyenik olması o kadar zorki
    arkadaşım büyük tuvaletimi yaparken ciyak ciyak bağırdığımı bilirim diyor
    çevremdeki bir kişiye de dikiş atılmamış olsa
    yalnızca bir arkadaşım var dikişsiz normal doğum yapan o da zaten almanya'da yapmış doğumunu
    hiç değilse karındaki dikişlerin ve yaranın hem pansumanı hem bakımı hem de iyileşmesi daha çabuk oluyor
    tamam sezaryen bir batın ameliyatı ama hijyenini sağlamak son derece kolay
    bunların hepsi benim fikrim tabii...
    3 haftaya kadar ben de doğum yapacağım ve aksilik olmazsa inşallah genel anestezi ile sezaryen olacağım herkese hayırlı doğumlar dilerim

10. 5 Aralık 2008
  11. sxuxrmelim

sxuxrmelim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bılmıyorum arkadaslar buradakı dogum hıkayelerını okudum azonce ve kendım yasamısım gıbı gozlerım doldu emınım cok guzeldır ınsanın bebısının dogumunu canlı canlı gormesı.Sezeryandan yana degılım,dogumdan snr genelde cok sancı cekıyolar ve bebeklerını bıraz zaman gectıkten snr emzırebılıyorlar.Ama dıyorumya sıfır cesaret bendekı yaaasenağlamaUstune ben bıde hamıle kaldıgımı ogrenmeden once merak edıp sezeryan vıdeosu ızlemıstım anam o ne oyleeee normal dogum onun yanında cok cok ıyı,7 kat derıyı kesıp ellerıyle torba acar gıbı acıyolarr:)ınsan hepten acayıp oluyo.Hıcte sanıldıgı gıbı basıt bı ıslem degıl.Kafam karmakarısık,dua edıyorum rabbıme bebegım ve benım ıcın hayırlısı olsun dıye,destegınıze ıhtıyacım var kızlarr..

12. 5 Aralık 2008
  13. sxuxrmelim

sxuxrmelim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım cok guzel bı konuya degınmıssın,cok haklısın bende anlamıyorum bu dıkıs ısını.bıgun konusu olmustuda arkadaslarla normal dogumdada dıkıs yedıkten snr ne anladım ben bu ısten sezeryandan ne farkı var demıstım ıkısındede kesık var ıkısındede dıkıs.Bu dıkıs konusunda cok ceken var yakınlarımdan.Normal dogumdan yana olmamın tek sebebı bebegınle o guzel paylasımı yasamak o ana tanık olmak,oan kollarına alıp sıcagını hıssetmekk..Bayramdan snr ayın 15 ınde dr.umla randevum var durumumu sorup onada danısıcam bakalım ne onerıyor,artık kafamda kesınlessın ıstıyorum yatıyorum kalkıyorum aklıma gelıyor.stres yapmaya basladı sımdıden.4 ay var dogumuma yolun yarısındayım artık bı karar verme zamanı geldı sanırım,hepınızı opuyorumm..

14. 5 Aralık 2008
  15. BEYAZ MELEK

BEYAZ MELEK Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    TABİKİ NORMAL DOĞUM EN SAĞLIKLISI.....
    ama doğum normal olursa sağlıklı.....eğer normal doğumu eziyete çeviriyor olmasalardı belki normal doğumu düşünebilirdim....
    ben yaklaşık 7 haftalık hamileyim ve tercihim sezeryandan yana...nasipse....
    sağlıkla gelir inşallah meleklerimiz:KK46::KK46::nazar:

16. 5 Aralık 2008
  17. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    benim tercihim normal dogum.
    büyük ihtimalle de öyle olucak insallah.
    35 haftayi geride biraktim kizimin da basi asagida.
    sezeryan dogum sonrasi icin beni daha cok korkutuyor.
    agrilarim cok olur da bebegime zaman ayiramam diye korkuyorum.
    herseyin oldugu gibi dogumun da normal olani iyi diye dusunuyorum.
    Allah tum hamisleri bir nefeste kurtarsin insallah...

18. 6 Aralık 2008
  19. sxuxrmelim

sxuxrmelim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    amin tatlım ınsallah hayırlısıyla bıran once saglıklı bı sekılde kurtuluruz.Eeee buarada kızlar dogum yapcaklar bukadar mııı?Hadı ama fıkırlerınızı beklıyorummm...