güzel söz ve şiirler buyrun

Konusu 'Aşkla İligili Güzel Sözler' forumundadır ve gamzelim-21 tarafından 18 Şubat 2008 başlatılmıştır.

18 Şubat 2008
    Konu Sahibi : gamzelim-21
  1. gamzelim-21

gamzelim-21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar sizde hoşumuza giden şiir ve söleri paylaşalım
    bunlar benden[​IMG]

2. 18 Şubat 2008
  3. gamzelim-21

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    MALZEMELER:
    Bir Adet Lekesiz Gönül
    1 Adet Açık Yürek
    500 Gram Güler Yüz
    250 Gram Tatlı Dil
    100 Gram Hürmet
    1 Çorba Kaşığı Sevgi
    1 Çay Kaşığı Hoşgörü
    1 Su Bardağı İyi Niyet
    1 Ölçek Dürüstlük
    Göz Kararı Saygı
    HAZIRLANIŞI:
    Gönül'ü duygu tasına atıp, güler yüzle karıştır.yumuşatılmış tatlı dili üzerine ilave ederken, sevgi ve saygıyı ince ince üzerine ekle… Hürmet, iyi niyet ve hoşgörüden meydana gelen şurubu buna kat. Samimiyet ölçüsünde parçalara bölerek, dürüstçe hayata diz ve yüreğinde pişmesini bekle… Kalbinde pişirdiğin bu SEVGİ TATLISINI, karnın acıkınca değil, RUHUN ACIKINCA YE…
    kaynak : zaman/ailem

4. 19 Şubat 2008
  5. gamzelim-21

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Seni Seviyordum

Sana uzak kentlerden birinde zamanın bir yerinde seni ve senli günleri anımsattı aksam güneşi...
    Onca zamanın üstünde eskimeyen bir düşüncesin şimdi
    İnsan hergün anımsarmı aynı gözleri
    SENİ SEVİYORDUM ve senin haberin yoktu
    Saçlarını izliyordum uzaktan, kulağının arkasına düşüşü ve burnun, herkesden başkaydı işte...
    Güldüğü zaman yukarıya bakardı;
    Yukarı kalkan başın ve gülen gözlerin vardı...
    Ne güzeldiler sen bilmiyordun...
    BEN SENİ SEVİYORDUM...
    Kalbime sığmıyordu aklımdan geçenler
    Duvarlara, vitrin camlarına, kaldırımlara çarpıyordu
    Geri dönüyordu, çoğalıyordu
    Senin sesini duyduğum masalarda erteliyordum herşeyi, herseyi erteliyişim oluyordun
    Kalp ağrısı oluyordun,
    Birlikte soluduğumuz sokak isimleri oluyordun,
    Mevsimler değişiyor ve büyüyorduk,
    Dönemeçler geçiyor, köprüler göze alıyorduk ve bazen tekin olmayan suların üzerinden atlıyorduk

Cesurduk...
    Ufuk çizgisi maviydi, gün batımı hep turuncu ve kızmızıydı bütün karanfiller...
    Ben SENİ SEVİYORDUM sen bilmiyordun...
    Sevinçlerim oluyordun arasıra sen hiç bilmiyordun
    Sonra herhangi biri oldun, bütün sevinçlerim bittikten sonra
    Yagmurlar yağdı serin haziran aksamlarına
    Derken bir gün uzaktan gördüm seni...
    Saçların bana inat başın herseye meydan okuyarak işte yine aynı
    Kalbimi acıttı her zaman ki gibi...
    Değiştik sanıyordum ve sen yine bilmiyordun
    Şimdi bunları anlatsa sana birileri kim bilir yada boşver bilme en iyisi...

İclal Aydın

6. 19 Şubat 2008
  7. gamzelim-21

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    4 MUM
    1. mum 'ben Barış'ım!' dedi. "Ancak kimse benim sürekli yanık kalıp, etrafıma ışık saçabilmeme yardımcı olmuyor. Artık sönmek üzereyim..." Ve sessizce karanlığa gömülüverir...

2. mum 'ben İman'ım!' der. "Ama artık gerekli olduğuma inanmıyorum..yanık kalmamın da bir kıymeti kalmadı" diye eklerken hafif bir esinti ışığı söndürüverir.

3. mum çok üzgündür. "Ben Sevgi'yim ama etrafıma ışık verecek gücüm kalmadı. insanlar beni hep kenara itiyorlar. kendilerine en yakın olanları bile sevmemeye başladılar." sessizce söner gider Sevgi mumu...

o sırada içeri aniden bir çocuk girer. 3 mumun söndüğünü görünce sebebini sorar ve niçin sonuna kadar yanmadıklarına hayıflanarak ağlamaya başlar.

4. mum, yumuşak ve yatıştırıcı bir sesle çocuğa ağlamamasını söyler."Korkma ben etrafıma ışık saçtığım sürece diğerleri yeniden yanarlar ve onlarda aydınlatmaya devam ederler. Zira Ben UMUD'um!"

gözleri parıldayan çocuk umut mumunu alır ve diğerlerini sevgiyle teker teker yakar

8. 19 Şubat 2008
  9. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    kusura bakma sevgilim heybemde sana benzeyecek kadar güzel şey yok :) sana bakmak Allah'a inanmaktır demiş yılmaz erdoğan ama anlamadım tam olarak ne dmek istediğini :)

10. 20 Şubat 2008
  11. Akide

Akide Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yani,okadar seviyoki kızı okadar güzel görünüoki gözüne
    Yüce Allah'ın özene bözene yarattığını düşünüo
    böyle güzel bir varlığı ancak ALLAH yaratır
    bunu Yüce Allahın varlığının bir ıspatı olarak görüo.
    ben bu şekilde anladım,paylaşıyım dedim canım :)

12. 20 Şubat 2008
  13. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    saol canım walla anlamamştımm uzun bi süre msnde nickimde yazıodu ama pek anlamış diildimm :) güsel anlamışsın anlatmışsın güselim

14. 20 Şubat 2008
  15. >>>SENemmm<<<

>>>SENemmm<<< Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Uzaklıklar küçük sevgileri yok eder,büyükleri ise yüceltir.
    Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp,ateşi yükselttiği gibi...

16. 21 Şubat 2008
  17. xsxeker baxsxkentli

xsxeker baxsxkentli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    emeğine sağlık tşk ederiz
    güzeldi

18. 21 Şubat 2008
  19. gamzelim-21

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Aşk; en yalın biçimde anlatılan tek kavramdır o, adı kendisidir zaten. Onu anlatmak için sonu gelmez cümleler kurmanıza gerek yoktur, "Aşık oldum" dediğiniz an akan sular durur, küçücük çocuk bile sizi rahatlıkla anlayabilir, çünkü aşkın dili tektir.

Aşk cesaret ister, kocaman bir yürek ister.

Nedir bu aşk denilen şey, elle tutulmaz gözle görülmez bir

şeyse nedir bu yaşanan somut acılar,güzellikler?

Aşk hayata karşı işlenilen en doğru suç ortaklığıdır, Aşk hayatın

tekdüzeliğine, bütün sıradanlığına en soylubaşkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette Aşkı suçlamak, yargılamak, karalamak inkar etmek de asla yakışık olmaz

Aşk hayatın bize hazırladığı en güzel sürprizdir, bu yüzden de kalpleri ne zaman ele geçireceği hiç belli değildir. Daha ne

olduğunu bile anlayamadan onun hükümdarlığına giriverirsiniz.

Aşkın zamanını biz ayarlayabilseydik eğer ve kime neden aşık olduğumuzu anlayabilseydik,aşkın sırrını da çözerdik herhalde. Ama o zaman da aşkın insanı alıp götüren büyüsü tamamen kaybolurdu. Aşk hayata karşı işlenen en güzel ve en doğru suç ortakIığıdır, aşk hayatın bütün tekdüzeliğine, bütün sıradanIığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette yasanılan aşkı suçlamak ,yargılamak, karalamak, inkar etmek de aşka yakışık kalmaz. Bu önce haksızlık, kendinize saygısızlık olur. İnsan sonuna kadar savunmalı aşkını, karşılık görmesede, acı çekeceğini hissetsede, yarın terkedileceğini bilsede, ailesini karşısına alacağını bilsede taviz vermemeli aşkından, "Seni Seviyorum" diyebilmeli göğsünü gere gere. Aşk iste o zaman aşktır. Ve bunun dogrusu yanlışı yoktur, zaten aşkın kendisi doğrudur, kime karşı duyuluyorsa bu aşk, doğru insanda işteodur. Aşkın zamanı yoktur, hep hazırlıksız yakalar insanı. Evli olmanız, sevgilinizin olması, bir ayrılığın taze yaralarını kurutmaya calışmanız,bağlılıktan korkmanız, ailenizden çekinmeniz, hatta sevilenin hapse girmesi bile onun hiç mi hiç umrunda değildir. İşte aşk bütün bunlara tek başınıza karşı gelebilme yurekliliğidir, belkide yeni hayata geçebilme yolu...

Aşkın ne zaman gelebileceği belli olmadığı gibi, ne zaman gideceği de hiç belli değildir. Fazla vakti yoktur onun, uzun süre beklemeye ve bekletilmeye tahammülü de yoktur. Bir başka göze bakmaya, bir başka tene dokunmaya başlaması o kadar da zor değildir...Aşktan değil, onun kaçmasından korkun ve doğruluğuna yanlışlığına bakmadan sonuna kadar savun aşkını. Biliyor musunuz , hayat zaten kocaman bir yalan, bu kadar sahteligin içinde gerçek ve doğru olan tek guzellik AŞK.!!. Lütfen ona haksızlık etmeyin ..

Aşkına sana aşık olana sahip çık ve onu kaybetme

"SENİ SEVİYORUM" Demek İçin Geç Kalma ; Sevgiyle Kal ...