Güzel Türkçe Fanatikleri Kulübü

Konusu 'Fanatik Kulüplerimiz' forumundadır ve Anuska tarafından 31 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : Anuska
  1. Anuska

Anuska Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    düzenli,titiz,nazik ve güzel Türkçemizi doğru kullanan hanımlar buraya lütfen....

Kadın sitesi diyince küçük harf büyük harfe dikkat ederler dedim, Türkçe'yi doğru kullanırlar dedim, derli toplu olur dedim ama sizler kadar dağını da görmedim. Pasaklılar ordusu...

kazen beyin bu sözlerinin doğru olmadığını kanıtlayalım diyorum.ne dersiniz?
    eğer saydığım ve hatta saymayı akıl edemediğim bu özelliklerin kendinizde olduğunu düşünüyorsanız bana katılın lütfen.biz kadınların aslında ne kadar üstün meziyetlere sahip olduğumuzu gösterelim herkese.
    kazen bey, sanırım aynı konuda başka bir fun club yok.varsa da siz ne yapacağınızı biliyorsunuz zaten....Kötü Kazen

Filozof_Prenses bunu beğendi.
  2. 31 Mayıs 2007
  3. KardelenMasaliM

KardelenMasaliM Musmutlu:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Sevgili Anuska acmis oldugun basligin ilk misafiri ben olmusum.Bundan gurur duydum dogrusu.Kazen beye bir yerde katilmamak elde degil aslinda.Cünkü aramizda malesef Kazen beyinde deyindigi gibi Türkcemizi düzgün kullanamayip ahkam kesenler cogunlukta.Umuyorum bu fanclup sayesinde bir nebzede ola türkcemizi dogru kullanmayi bir kac kisiyede olsa haddimiz olmayarak ögretiriz.
    Bu arada ben Avusturyada yasiyorum ve bu yüzden klavyemde noktali veya noktasiz harflerden eksiklerim cok.Bazi cümlelerimde harf hatalari olabiliyor:KK43:

4. 31 Mayıs 2007
  5. Nixe

Nixe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Güzel bir konuyu ele almışsın,bende geldim ikinciyim heralde..sevgiyle kal.

6. 31 Mayıs 2007
  7. Anuska

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    sevgili sude naz öncelikle hoşgeldin...
    kazen beye ben de katılıyorum.zaten katıldığım için böyle bir kulüp açtım.belki dediğin gibi bir takım paylaşımlarla birbirimize yararımız dokunabilir.
    kadın deyince bir çok kişinin aklına incelik,zerafet,sıcaklık,şefkat gibi kavramlar gelir.biz de bunları gösterelim işte.
    görüşmek üzere canım...

8. 31 Mayıs 2007
  9. KardelenMasaliM

KardelenMasaliM Musmutlu:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Sevgili Anuska ve Nixe:
    Umuyorum aramiza güzel türkce kullanan,kadinligin zerafetini,sicakligini,sefkatini ve nezaketini tasiyan bir cok arkadasimiz katilir.

10. 31 Mayıs 2007
  11. 1BukeT

1BukeT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    Anuşka gerçekten çok gerekli bir konu olmakla birlikte aslında açılmaması gereken de bir konu:)yani bu konu için özel bir yer açmak yerine keşke Türkçe'mizi her alanda ve buradaki her bölümde güzel kullanabilseydik...

Duyarlılığın için tesekküler...Ellerine sağlık ...fırsat buldukça gelmek isterim benide alın aranıza:)

12. 31 Mayıs 2007
  13. BenTulis

BenTulis KURŞUN KALEM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Bayıldım canım harika bir fikir...Tam da meslekdaşıma göre..sonuna kadar yanındayım..Ben hep burdayım..Rep veremiyorum bu günlük kotamı doldurmuşum,yarın reputationun yolda..(leyn bak doğru konuşayım diye repicem yerine reputation yazıyom ha...dikkatini çekerim yaaaniii)

14. 31 Mayıs 2007
  15. Anuska

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    bu konularda sitenin pek çok ödüllü üyesi gibi senin de duyarlı olduğunu biliyordum.ödüllü dedim çünkü burada gördüm ki kimse haketmediği hiç bir şeyi almıyor.asıl desteğinden dolayı ben sana teşekkür ederim.a.s.

16. 1 Haziran 2007
  17. Kazen

Kazen Babalar ve Oğulları Yönetici

Beğenildi:
    17.206
    Ödül Puanları:
    488

- kazen değil Kazen (Özel kullanıcı adları ilk harfi büyüktür)
    - Cümle bitince nokta bir boşluk yeni cümle ilk harfi büyük olur,
    - .... (dört nokta) Türkçe de kullanılmamaktadır.

haklı çıkmaktan nefret ediyorum : )

18. 1 Haziran 2007
  19. Anuska

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    kazen bey ben bir öğretmenim ve sözünü ettiğiniz konularda emin olun sizden daha hassasım.siz ne işle meşgulsünüz bilemiyorum ama ben yıllardır bunları öğrencilerime öğretiyorum.gelelim sebebine:
    foruma ilk üye olduğumda bizzat sizin yazmış olduğunuz bir yazıda bu forumda büyük harf kullanılmamasını gerektiği,bunun bağırmak anlamın geldiği belirtiliyordu.bu kural değişti mi bilmiyorum. şayet değiştiyse bileyim ve ona göre davranayım.
    yok ille de eleştirecekseniz lütfen yazılarınızı bir kez daha gözden geçirip hatalarınızı görün.göremezseniz haber verin,ben tek tek bulup aynen sizin yaptığınız gibi kırmızı olarak gösterebilirim hatalarınızı.
    ayrıca , açtığım konu için siz dahil kimseden teşekkür beklemedim.ama 18 yıllık bir öğretmene ,sırf "bakın ben haklıyım" demek için böyle gereksiz bir eleştiride bulunabileceğinizi hiç aklıma getirmezdim doğrusu.
    insan her zaman haklı olmayabilir kazen bey...