güzelim kıvırcık saçlarımı mahvettim! hem ibret alın hem de önerileriniz paylaşın...

Konusu 'Kıvırcık Saçlara Özel' forumundadır ve micux tarafından 11 Eylül 2009 başlatılmıştır.

11 Eylül 2009
    Konu Sahibi : micux
  1. micux

micux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    selamlar,

eskiden çok güzel, gür, tokalara sığmayan, sağlıklı kıvırcık saçlarım vardı. herkes hayran olurdu. bense gürlüğünden, kabarmasından şikayet eder dururdum. şimdiyse içler acısı bir haldeler. özellikle son 3 yılda resmen kimyası bozuldu saçlarımın. önce sönükleşmeye başladı, sonra avuç avuç döküldü, yapık yapık oldu. son 3-4 aydır da buklelerim saçmasapan bir hal aldılar. kimileri süzleşti, kimilerinin dalgası kırıldı. öyle düzensizleştiler ki şekle girmiyorlar bir türlü...

sebeplere gelince...ilk başta benim suçum tabii ki bir tane bile beyazım yok ama neredeyse 9-10 yıldır boyuyorum, açıcı bir kez kullanıldı ondan sonra da iflah olmadı zaten. bilinçsizce kullandığım boyalarla mahvettim saçlarımı. bir de bunların üzerine yaşadığım zor günler ve kullandığım ağır anti-depresanlar vücudumun dengesini alt üst etti ve saçlarımın dökülmesini hızlandırdı.

sonuç kınalı yapıncak gibi şekle girmeyen, sürekli tüleren, düzensiz bukleler ve sağlıksız, mat, kupkuru, yıpranmış saçlar ve haliyle sağlıklı kıvırcık saçlarını ve diri, parlak buklelerini geri isteyen mutsuz bir kız...

bu arada ben bu sorunları yaşarken kendimce bişeyler yaptım, yüzlerce lira bayılıp "sözde bakım kürleri" aldım, düzenli olarak kullandım, piyasada ne kadar bakım yağı varsa hepsini denedim, bunları saatlerce saçımda tuttum, sirkeyle yıkadım vs vs vs...

paralar döktüğüm baım kürlerinden pek verim alamadım ama yağlar bir nebze de olsa yarama merhem oldu. özellikle zeytinyağı-hint yağı karışımı. ama yine de kimyası değişyor saçımın...

demem o ki bu konuyu hem "ibret olsun" diye açtım hem de aynı sorunları yaşayan kıvırcık saçlılar varsa deneyimlerimizi paylaşalım diye...

evet ben çok çok pişmanım, hatta bazen diyorum ki o kadar eziyet ettim ki onlara ahirette saçlarım benden kesin şikayetçi olacak:)

2. 11 Eylül 2009
  3. orchidea

orchidea Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    acaba hiç bi dermatologa gittiniz mi? bu tip dökülmeler sadece kozmetik yağlarla iyileşmeyebilir. annem de benzer problemler yaşadı oradan tahmin ediyorum.
    sözün özü ilk önce bir dermaloga gidin eğer gitmediyseniz, hem doktorun verdiği ilaçları kullanırsınız hem de ek bakım kullanabilirsiniz. sonuçta yağlar da daha çok sağlıklı veya az problemli saçlara göre üretiliyor.

4. 12 Eylül 2009
  5. micux

micux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    4 yılı aşkın süredir her altı ayda bir detaylı kan tahlillerim yapılır. 2 yıl önce geçirdiğim trafik kazasında yaşadığım beyin travması nedeniyle bu tahlillere bir de check-up eklendi. kısacası didik didik inceleniyorum düzenli olarak...

ilaç değil ama vitamin alıyorum, dönemsel olarak çinko-demir vs...

ben şu kimyasallardan bi kurtulsam saçlarım nefes alacak ama:)))

yine de tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.

6. 12 Eylül 2009
  7. bayan1903

bayan1903 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cnöm bnm ablam da güzelim dalgalı saçlarımnı düzleştire düzleştire dümdüz yaptı yapısını bozdu şimdi eskisine döndürmeye çalışyo ben hiç ellemem saçlarımı ve çook güzeller hala herkes de çok beğenir kaydirigubbakcemile3

8. 15 Ekim 2009
  9. Mnyk

Mnyk gurbette ölüyorum Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    canim benimde iki yil öncemiydi yanlis hatirlamioyosam sacimi kuaförde birine boyattim bir yil mahvoldu saclarim ama simdi süperler tavsiyem sarimsakli sampuan ve badem yagli karisim

10. 15 Ekim 2009
  11. Mnyk

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    sarimsakli sampuani bir hafta dene inan düüzelirler 5-6 dis sarimsagi sampuanina ezerek akla ben rendeden gecirdim onunla iki kez masaj yaparak ovarak yika sonra normal sampuanla en sonda durulama suyuna sirke ekle bir kovaya bir cay bardagi koku kalmaz

12. 15 Ekim 2009
  13. Mnyk

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    saclarin düzelene kadar haftada iki kez badem yagli klarisimi kullan tarifi ise esit miktarlarda zeytin yagi badem yagi ve 1 yumurta karistir sacina masaj yaparak yedir yarim saat bekle ve yika yumusacik oluyolar ve sekle giriyolar

14. 15 Ekim 2009
  15. Mnyk

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    ben sarimsakli sampuani turplu suyu ve badem yagli karisimi uyguluyorum gerci turplu suyu artik havalar sogudugu icin biraktim cok memnunum saclarim hic oladigi kadar güclü bakimli sekle giriyor ve parlak bunlari dene cevabini bekliyorum

16. 15 Ekim 2009
  17. Mnyk

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    uzamasida cabasi hizli bi sekilde uzuyor inan cok üzüldüm durumuna insallah bi yardimim dokunmustur

18. 15 Ekim 2009
  19. Compromiss

Compromiss Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bir cildiyete git...
    çok üzücü gerçektende...
    geçmiş olsun
    umarım düzelir :teselli: