Güzeliş Porselen, Eternity ürünlerinin arkasında durmadılar

Konusu 'Tüketici Şikayetleri' forumundadır ve xoxzgxuxl 312 tarafından 28 Şubat 2009 başlatılmıştır.

28 Şubat 2009
    Konu Sahibi : xoxzgxuxl 312
  1. xoxzgxuxl 312

xoxzgxuxl 312 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bayanlar bu markanın Güzeliş Porselen, Eternity markasının çaydanlığını kullanıyordum yanlız yaklaşık 2 yıl sonra artık caydanlığın alt su doldurulan bölümünün içinden artık tabanı pul pul derin dökülmeler oluştu derin çatlaklar ve çukurlar yüzünden de çay kötü oluyodu çünkü su kaynarken kireç gibi renk alıyordu bende kendilerini hem telle hemde şikayetim var sitesine yazılı yazdığım şikayetle bildridim

geri telefonla döndüler ve kendileri bu çaydanlığın garanti süresi 1 yıl dediler garanti kağıdı iste diler bende bu beyaz eşyamı ki saklayaya8ım dedim garanti kağıdını meğersem saklamak lazımmış bende dedim ki ucuza ürün satmıyorsunuz sizin çaydanlığınız ile bilindik marka çaydanlıklar aynı fiyat allamış güllemiş satışa sunmuşsunuz çaydanlıkları dedim eğer normal bi çaydanlık olsa tabiki iç tabanında çatlama olmaz olsa olsa kreç bağlar onuda kireç çözle halledersiniz neyse uzatmayayım biz ürünü değiştiremeyiz dediler bende sizin ürünler o zaman sadece gösteriş amaçlı ben alırken 85 ytl ye aldım eee süs gibi kullanmayacakmıydım ki ben bu çaydanlığı

bir de telefonda nereye şikayet etmek isterseniz edin dediler en can sıkıcı olay buydu yani telefondaki kişinin ukalalığı yani

size kesinlikle ETERNİTY nin çaydanlıklarını tavsiye etmem 2 yıl kullan sonra çöpe at hiç olacak iş değil

2. 8 Nisan 2009
  3. Castefella

Castefella Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    Özgülcüm, Türk mutfağına renkli tencere takımları fikrini ürünleriyle getiren ilk ETERNITY markası biliyorsun sonra çoookk taklitleri çıktı markalı markasız, kaliteli kalitesiz... Ama hiç biri onun yerini tutmuyor maalesef, çevremden biliyorum.

Bana da eşim senin aldığın fiyatlarda yani pahalıyken, görür görmez beğendiğim için evlilik yıldönümü hediyesi olarak aldı Gardenia serisinin gelincikli 7 parça setinden ve çaydanlık takımından ve 2005'ten bu yana severek, zevkle ve memnuniyetle kullanıyorum. Öncelikle mutfağıma neşe renk kattı cıvıl cıvıllığıyla, hem de çok şık:)) Bu ürünlerin içi dışı emaye olduğu için daha dikkatli kullanmak gerektiğine inanıyorum. Ben ne mi yaptım; Öncelikle harlı ateşler yerine kısık ve orta ateşler tercih ettim Yıkarken elimde yumuşak şekilde yıkadım velhasıl; normal çelik çaydanlığa davrandığımdan daha dikkatli davrandım ve tek bir sorun yaşamadım:) Bu tür ürünlerinde garantilerini ne yazık ki saklamak gerekiyor canım. Bugün herhangi bir sorununuzla Tefal mağazasına da gittiğinizde tencerenin garanti belgesini istiyorlar ve yılı geçmişse üstelik belgesi de yoksa hiç bir garanti hizmeti vermiyorlar, hadi bunlarda var diyelim kullanım hatası diye sizi geride çevirebiliyorlar; yani bu markaya has değil tatlım. Sadece sen ikna olmayıp, şikayette bulununca cevaplarındaki tarz yanlış olmuş sanırım. Tabi ki yaşadığın bu tatsızlık için çok üzgünüm fakat bu firma %100 ülkemizin emeği, kötülerken azıcık daha düşünelim. Zira bazı markalar gibi Çin'de yaptırıp kalitesiz ürünlerin üstüne burada isimlerini basmıyorlar Sonra da o markalar gibi ithal ettikleri kalitesiz ürünlerini satabilmek için kadınların en çok izlediği dizilerin programların başına sonuna habire reklam koymuyorlar. Tamamen Türk emeğiyle çalışan köklü bir porselen firması Güzeliş Porselen. Üstelik her markada ve üründe belki kullanım hatası belki üründen kaynaklanan 3-5 tane sorun olabilir. Yalnız bu markanın ürünlerinden benim gibi çok memnun olan kişilerin de daha fazla sayıda olduğunu burada ısrarla belirtmek istedim. Örn; birkaç olumsuz yorum okuyupta kimse Nokia cep telefonu almaktan vazgeçmiyor çünkü genel itibariyle herkes çok memnun misali, lütfen kötü yorumlar alan ürünler hakkında peşin hükümlü davranıpta kimse yanılmasın. Bazı arkadaşlarda yine bu markanın pilav tenceresini acımasızca eleştirmişler, inanamadım yazılanlara onca pilav yaptım hem tane tane hem de hiç yapışmadı tamamıyle kullanım hatası olduğunu düşünüyorum artık! Ateşin ayarını, suyunu, yağını iyi ayarlama ondan sonrada kötüle acımasızca, çok yanlış çok!

Hem hafta sonu fabrika satış mağazasının yanından geçerken şu anda süper bir indirim kampanyaları olduğunu gördüm ürünlerini çok çok uygun fiyatlara satıyorlarmış, değerlendirelim derim. Ben de çay tepsisi ve fırın kabı almayı planlıyorum. Tüm arkadaşlarıma da öneririm, Sevgiler.

:nazar::nazar:

Son düzenleme: 11 Mayıs 2009
  4. 27 Eylül 2009
  5. maviyesil35

maviyesil35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    Özgülcüm aynı fikirdeyim canım seninle.Tencerelerim 2. yılına gelmeden mahfoldular.Alt tabanında sismeler oldu.Bunun dikkatli kullanmakla ilgili oldugunu düşünmüyorum.Tencerelerimi aynı sekilde kısık ateste, elimde yıkayarak kullandım hep.Sirketi aradıgım zaman benden de garanti belgesi istediler.Karsımda öyle kendinden emin olmayan tipler vardı ki telefonda inan tencereleri göndermeye bile korktum.Kaldı ki onlar gönderimn demediler.Tutturmuslar garanti belgesiz bakamayız diye baska bildikleri yok.AYnı sekilde beyaz esya olmadıgı icin de garanti belgesini bekletmedim.Beni gercekten hayal kırıklıgına ugrattı bu firma.