Güzelliğinizi Korumaya Alın

Konusu 'Genç Ciltler ve Sorunları' forumundadır ve EU1 tarafından 31 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  31 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Güzelliğinizi Korumaya Alın
  Fazla alkol almayın
  Eğer alkol almayı alışkanlık haline getirdiyseniz, bilmeniz gerekiyor ki, içki içtiğinizde kılcal damarlar genişleyerek ciltte lekelenmelere neden olur. Ayrıca sürekli içki tüketmek cildi nemsizleştirerek, hücre yenilenmesini de yavaşlatır. Alkol vücudunuza uzun vadede kalıcı zararlar verir.

  Telafisi
  Alkolü az miktarda tüketin. Günlük su miktarını artırmanız, C vitamini takviyesi yapmak ve Omega 3-6 yağı içeren hapları kullanmak alkolün neden olduğu zararları gidermekte yardımcı olur. Alkolü fazla kaçırdığınız bir gecenin sabahında bedeninizi içkinin zararlarından korumak için de bu takviyeleri içeren birkaç günlük küre başlayabilirsiniz. İlk olarak küveti toksin atıcı yağlarla doldurup bedeninizi tazeleyin. Yüzünüze arındırıcı maske uygulayın ve sonra tüm vücudunuza nemlendirici sürün.


  ***

  Güneşten kaçın
  Yapılan araştırmalara göre, cilt yaşlanmalarında yüzde 80 çevresel faktörler etkili. Bu faktörlerin en başında ise zararlı güneş ışınları geliyor. Dermatologlar, UV ışınlarının kişinin DNA'sını bile etkilediğine dikkat çekiyor. Bu etki, yaşlanma belirtileri ve kırışıklıklarla birleşince olduğundan daha yaşlı, mat ve yorgun cilt ortaya çıkıyor.

  Telafisi
  Koruma faktörü içermeyen bir krem sürmeden güneşe çıkmayın. Sadece yaz aylarında değil, kışın bile makyaj yapmadan önce cildinize koruma faktörlü bir nemlendirici sürün. Ayrıca bugüne kadar maruz kaldığınız zararları azaltmak için kırışıkları azaltan ve hücre yenilenmesini arttıran krem ya da tabletler kullanın.


  ***

  Aşırı cilt bakımı
  Sağlıklı ve güzel bir görünüm için düzenli olarak cilt bakımı yaptırmak ve nemlendirici kullanmak tabii ki gerekli. Ancak aşırıya kaçmamak gerekiyor. Çünkü cildi aşırı miktarda temizlemek cilt yüzeyini yıpratır ve tahriş eder. Bu tahrişte ciltteki sebum düzeyini artırarak cildinizin daha çok yağlanmasına neden olur. Bu da akne ve sivilcelere davetiye çıkarır.

  Telafisi
  Eğer bu tip yanlış uygulamalardan dolayı cildinizde problemler oluşmaya başladıysa uyguladığınız cilt bakımlarını gözden geçirin. Bu işe kullandığınız ürünlerin içeriklerini incelemekle başlayın. Cildinizin nelere alerjisi olduğunu öğrenin ve daha çok doğal ürünler kullanmaya özen gösterin. Kremlerin cildinizi yorduğu zamanlarda boyun ve yüz çevrenize rahatlatıcı yüz maskeleri uygulayın.


  ***

  Kaşları çok inceltmek
  Kadınların çoğu şeklini bozmadan sadece çıkan kaşlarını almaya başaramaz, hep daha fazlası alınır. Bu da yüzün şekline gitmeyen incecik kaşlara sahip olunmasına neden olur. Halbuki kaşlar, bir kadının yüz simetrisini destekleyen en önemli unsurlardandır. Kusursuz bir yüzünüz bile olsa yanlış şekil verilmiş ya da çok inceltilmiş kaşlar ifadenizi olumsuz yönde etkiler.

  Telafisi
  Öncelikle cımbızdan uzak durun. En az bir ay kaşlarınızın düzgün bir şekilde uzaması için bekleyin. Bu süreyi kısaltmak için kaşlarınıza badem ya da zeytin yağı da sürebilirsiniz. İnce kaştan kalın kaşa geçerken, kaşlarınızın kötü görünmesini engellemek için kaş kalemiyle boşlukları doldurabilirsiniz. Bu kadar zahmetle uzattığınız kaşları bozmamak için kaşlarınızı profesyonel ellere teslim edin