gynelle kullananlar bakabilir mi

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve zelishnur tarafından 14 Eylül 2012 başlatılmıştır.

14 Eylül 2012
    Konu Sahibi : zelishnur
  1. zelishnur

zelishnur Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    18 yaşındayım yumurta tembelliğim var ve pko var doktora 1 yıl önceden gitmiştim o zaman az vardı kist öss ye hazırlanırken bayağı çoğaldı doktora kıllanma,sivilce,kilo artışıyla gittim(1 sene içinde 16 kilo aldım maalesef) doktor ilk 3 ay gynelle sonraki 3 ay yasmin kullan dedi hepsi geçer kilo da verirsin dedi ama biraz çekiniyorum açıkçası yan etkilerde ödem ve kilo değişikliği yazıyor ya kilo alırsam 40 bedenden 44-46 ya çıktım kansızlığım da bayağı var kan hapını içmiyorum çok iştah açıyor çünkü kullananlarda yan etkiler nasıldı?:KK43:

2. 14 Eylül 2012
  3. zelishnur

zelishnur Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    uppppppppladım:)

4. 16 Eylül 2012
  5. zelishnur

zelishnur Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    bir şey soralım dedik kimse cevaplamamış bi de 63 kişi bakmış bayan sitesi diye problemimizi anlatıp soru sorduk kimse de cevaplamıyor pes artık

6. 26 Eylül 2012
  7. ebrail

ebrail Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3 yıl önce ben kullandım iki ay
    adet düzensizliği için gittim bu ilacı verdiler
    kullandığım süreçte ilacın etkisimi yoksa benim kafaya başka şeyleri takmam mıydı nedenleri bilmiyorum ama acayip stresli sinirliydim.
    adet olana kadar da fazlasıyla şiştim vücudum ödem topladı
    ancak adet gördüğümde şişim inmişti
    bendeki yan etkisi şişkinlik stres bu arada 24 yaşındaydım kullandığımda

8. 14 Ekim 2012
  9. zelishnur

zelishnur Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler off yan etkisi biraz kötü çünkü vizelerim olacak finallerim olacak göğüslerim çok büyük şişersem hiçbir kıyafet olmaz benim adet düzenli ama kilo artışı ve sivilcelenme vardı o yüzden gitmiştim iştah falan açmaz dimi:KK43:

10. 15 Ekim 2012
  11. ebrail

ebrail Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla o dönem çok stresli olduğum için sanmıyorum iştahımı açtığını ama ilaç içtiğim sürede regl olana kadar balon gibi şiştiğimi hatırlıyorum regl oldum şişim indi ...kilo değildi yani vücut su topladığı için olabilir.Kilo artışının sebebi hormonlar ise hormonları dengeleyen diğer haplar var dıane35 ve yasmin yan etkileri az hele yasmin in yan etkisi daha az bitkisel olduğu için yok gibi yan etkisi.Doktoruna danış istersen

12. 16 Ekim 2012
  13. zelishnur

zelishnur Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    gynelle den sonra yasmin verecekmiş hormonlar normal pko ve yumurta tembelliği kilo artışı yapmış bende doktor öyle dedi bekleyip görecez :)

14. 16 Ekim 2012
  15. lepi

lepi ♥˙·٠•●♥ &# Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    doğum kontrol hapı işin kolayı.
    doktoruna yumurtlamanı engellemek yerine yumurtlamanı düzenleyecek birşeyler var mı diye sor.
    ben de sana söyliyim hatta git direk bunu kullanmama da sıkıntı var mı diye doktoruna sor
    metformin içerikli ilaçlar var
    normalde şeker ilacı ama pko da yumurtlamada adetlerin düzenlemsinde oldukça etkili
    şekeri olmayanın şekerini de etkilemiyorç
    ama tabi doktorunla konuşup al derim
    geçmiş olsun dkh gerçekten çözüm değil sadece pkonun üstüne örtülen bir kara örtü:KK43:

16. 17 Ekim 2012
  17. zelishnur

zelishnur Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler doktora dedim başka ilaç yok mu diye çünkü doğum kontrol hapının yan etkisi çok o da kullan kilo vereceksin bak dedi kötü de bir doktor değil iyi bir doktor özel polikliniğe gittim ama doğum kontrol hapından mı bilmiyorum kanamam çok fazla sivilcelerim biraz geçti:KK1:

18. 24 Kasım 2012
  19. meryline21

meryline21 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben 22 yaşındayım kistimden dolayı 8 ay kullandım öncesinde bunun gibi bi çok ilaçta 5 ay ara vermiştim 10gündür yeniden kullanıyorum ilk 8 aylık kullandığım sürede en memnun kaldığım ilaç buydu diğerlerinde çok kilo almıştım ama bunu kullanırken aldığım kiloları bile verdim ve adetimde düzene girdi sivilce sorunumda vardı oda yok denick kadar azaldı tek şikayetim fazlasıyla stresli olmamdı yalnız ilacı bırakınca bütün şikayetlerim geri geldi doktorum ilaca tekrar başlattı ama bu kez göğüslerimde aşırı bi şişlik ve ağrıda başladı doğum kontrol hapları asla kalıcı sonuclar vermiyo sadece zamanı atlatıyo benim tavsiyem başka tedavi yöntemleri araman