Gz kremine balama ...

Konusu 'Göz Çevresi Bakımı Hakkında Herşey' forumundadır ve EU1 tarafından 16 Aralık 2008 başlatılmıştır.

16 Aralık 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

merhaba kızlar :1rolleyes:

benim göz altımda bikaç tane incecik çizgi var, mimik çizgisiymiş, öyle dedi tekin acardakiler :lepi: ve bu çizgiler beni çokkk rahatsız ediyor, çok bi belirgin olmasada her aynaya baktığımda moralim bozuluyor :çok üzgünüm: göz kremine başlamayı düşünüyorum, ama 20 yaşındayım ve bana erken gibi geliyor sanki :uhm: annemler de, erkek arkadaşım da göz kremi diyince saçmalama bu yaşta ne kremi diyorlar, daha kötü yaparsın falan diyorlar :çok üzgünüm: cliniquedeki görevli kadınla konuştum, kırışıklık oluşmadan başlamak lazım kreme, bir kere kırıştıktan sonra geri dönüşü olmaz, 20 yaş çok uygun diyor. :sm_confused: kararsız kaldım :ecrin_bebek: sizce ne zaman başlanmalı böyle kremlere :sm_confused:

bide alırsam clinique-all about eyes rich, dermalogica ya da ddf alcam, bunlardan herhangi birini kullanan, yorum yapabilecek olan var mı? Şeniz

2. 16 Aralık 2008
  3. JiGSaW

JiGSaW Tell me more =)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sadece göz kremi değil normal kırışıklık kremine de 20'li yaşlarda başlamak gerektiğini söylemişti bir güzellik uzmanı televizyonda... Güvenilirliği tartışılır tabii CADIARZU Ama açıkçası kırışıklık kremle düzelecek bir şey değil bu yüzden bu tip kremlerin işe yaramamasına bu şekilde kılıf uydurulmuş da olabilir hani daha oluşmadan başlamak lazım o zaman olmuyor diye :kahve: Bence genç ciltler için besleyici özelliği de olan bir krem kullanabilirsin çizgileri geçirise de ne ala :lepi: clinique iyidir bence a.s

4. 16 Aralık 2008
  5. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Bence göz kremi için erken olabilir emin değilim. Ama ben 20 yaşımdan beri cilt bakım ürünlerini düzenli kullanırım. Öğrenciyken param yettiğince alabiliyordum, market ürünlerinden. Şimdi biraz daha iyisini alabiliyorum. Ama ne olduğundan çok markanın, sabah akşam düzenli temizleyip nemlendirmek aslolan.
    Sonucu denemiş birinin ağzından duymak isterseniz söyleyeyim. Kesinlikle işe yarıyor. Arkadaşlarımın hepsinden daha az kırışığım var ve daha canlı cildim.
    Ha sivilcelerime bu yaşa geldim bir çözüm bulamadım ama... :)) O da ayrı bir ironi. Hala ergenlik sivilcesi gibi sivilcelerim var. :))

6. 16 Aralık 2008
  7. EU2

EU2 Guest

Ciltle fazla ugrasmamak gerekiyor kanımca.Gunluk temizleme ve nemlendirme yeterli bence 20 li yaşlarda..cevremde 50 yasına gelmis ama kırısık olmayan puruzsuz cilde sahip olan tum kadınların tek sırrı cildi ile fazla ugrasmayıp sadece yogun nemlendirme yapmıs olmaları..

Kozmetik shoplarda calısan guzellik uzmanlarına guvenmiyorum,aldıkları egitimi yeterli bulmuyorum,soz meclisten dısarı fakat aksini dusundurtecek hic kimseyi gormedim..
    Satıs yapmak ve uzerinden komisyon almak için tabiki onerecekler...Cilt fazla ugrasmaya gelmez..20 li yaslarda gozune ayrı,yuzune ayrı,dudagına ayrı bakım yapan bircok arkadasım su anda sarkma ve kırısıklık ıle ugrasıyor..kesinlikle su yasta goz kremine baslama....

Son düzenleyen: Moderatör: 16 Aralık 2008
  8. 16 Aralık 2008
  9. EU1

EU1 Guest

eskilerin cildi çok güzel, ama eskiler makyaj da yapmıyormuş ki doğru düzgün. ben hergün kapatıcı kullanıyorum :çok üzgünüm: cilde elbet zararı oluyordur :1ninca: en azından hafif 1 nemlendirici kullanmak gerekmezmi ki benneyaptımki

10. 16 Aralık 2008
  11. EU2

EU2 Guest

tatlım dedigim gibi nemlendirme dibine kadar kaba tabirle kaydirigubbakcemile3
    sen makyaj oncesi,gunluk temizlik sonrası nemlendiricinini bol bol sur..ama kırısıklık kaz ayagı goz altı torbası vs vs olayına hic girme..inan cok erken..onlari da kullanacagimiz zaman gelecek..schwarzkopf un TR muduru bizzat teyzem ..TR deki nerdeyse tum unlu makyaj cilt bakımı distributorleriyle uzmanlarıyla tanısık..kendı tecrubeleri ve cevresinin tecrubeleri ve bilgileri dahilinde bana onerdigi tek sey su: ne kadar az kozmetik o kadar az cilt sorunu sarkması ve kırısıklık..bir de mutlaka gunes koruyucusu..o olmazsa olmaz..

12. 16 Aralık 2008
  13. angel-24

angel-24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bence kaliteli ve nemlendirme özelliği olan ( anti aging ürünü olmasın ), bir göz bakım kremi kullanmaya başlayabilirisn..krem seciminde de dermokozmetik ürünler secmeye özen göster cnm.
    bir zararı olacagını düşünmüyorum , ileride oluşabilecek kırışıklıklara karsı önlem almış olursun..

netice de yüzümüze sürdüğümüz nemlendiriciyi göz altına uygulamak cokta dogru degil..
    sevgiler

Son düzenleme: 16 Aralık 2008
  14. 17 Aralık 2008
  15. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    pilarcım
    senin göz altı morluğunda vardı sanırım
    göz kremi diyince gözün korkmasın
    sen jel tarzı olandan hem morluklara iyi geliyo hemde nemlendiriyo onlardan alacaksın
    mimik çizgilerini yumuşatıp dahada belirgin hale gelmelerini engellemek için
    sakın ağır bi ürün alma
    dermolagica nın muhakkak böyle bi ürünü vardır
    ben kızılayda bi eczane ile konuştum ama denemeden olmaz dedim vakti zamanında numaramı aldılar ayda bir iki sefer muhakkak bakıma gelirler sizi arayalım dediler neyse gittim bana bakım yaptılar
    eğer tester ini bulma imkanın olmazsa bu şekilde deneyerekte alabilirsinŞeniz

16. 17 Aralık 2008
  17. EU1

EU1 Guest

smhsmh cim canım Şeniz
    dün ykmdeki clinique görevlisiyle konuştum ben, all about eyes tam 20li yaşlara uygun dedi, ben all about eyes rich düşünüyordum, ona 25inde başlarsın dedi. çok uygun bu, çok hafif falan dedi :1ninca: kararsız kaldım almadım, clinique i çok severim ama cilt bakım ürünlerinde eczane markaları kullanmak daha iyi diyorlar. dermalogica, ddf ya da murad düşünüyorum eczane ürünlerinden de. murad ı barçman ablacım kullanıyordu, biliyorsun cildini maşallah :nazar: :jeyyar:

18. 17 Aralık 2008
  19. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    ddf ve murad ın böyle bi ürünü varmı bilmiyorum
    çünkü o markalar daha ilerki yaşlara hitap eden ürünler üretiyo olabilirler
    en iyisi gidip danışmak incelemek alabiliyosan tester almak veya denemek