Haberimiz Olsun!

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve seaBahAR tarafından 12 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

  12 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : seaBahAR
 1. seaBahAR

  seaBahAR de profundis Editor

  Katılım:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  10.949
  Beğenildi:
  8.192
  Ödül Puanları:
  238
  PETA HER GÜN 7 UYUTMA YAPIYOR

  [​IMG]


  Hayvan hakları için tüm dünyada yaptıkları sıradışı eylemlerle adını duyuran PETA örgütü, hayvan katliamı yapmış


  Çıplak eylemleriyle hayvan haklarına dikkat çekmeyi amaçlayan PETA (Hayvanlara Etik Muamele İçin İnsanlar) örgütü hakkında şoke eden bir rapor yayınlandı. ABD'nin Virginia Eyaleti Tarım Müdürlüğü'nün yayınladığı rapora göre, örgüt geçen yıl kendisine teslim edilen hayvanlardan sadece 7'sine yeni bir ev bulabildi. Geçen yıl da tam 2 bin 124 hayvanı 'uyutmak' zorunda kaldı.


  Akşam gazetesinin haberine göre; hayvan hakları savunucularının kanını donduran raporda, 1998 yılından beri 20 bin'den fazla hayvanın PETA tarafından öldürüldüğüne yer veriliyor. ABD 'Tüketici Özgürlüğü Merkezi'nin Virginia eyaleti yetkililerinden aldıkları resmi rakamlara dayandırdıkları iddialara göre PETA her gün 7 hayvanı öldürüyor. Merkezin müdürü David Martosko ölümlerle ilgili "PETA'nın öldürdüğü hayvanların hakları yok mu?" yorumunu yaparken, bir PETA sözcüsü yaptığı açıklamada, "Geçen yıl 10 binden fazla kedi-köpek kabul ettik. Uyutulanlar 'hayvan denemeyecek kadar hasta' ve iletişim sorunları olanlardı" dedi.


  Naomi Campbell, Paul McCartney gibi ünlü isimleri kürk karşıtı kampanyalarında kullanan PETA, fast-food restoranlarını da hayvanlara karşı uygulamaları sebebiyle sık sık hedef tahtası haline getirmişti. Her yıl 25 milyon sterlin bağış toplayan örgütün, düzenli olarak işlettiği bir hayvan sığınağı bulunmuyor.
   
 2. 12 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : seaBahAR
 3. nevbahar

  nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

  Katılım:
  25 Nisan 2007
  Mesajlar:
  3.936
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  148
  Nasıl yani, can-ı gönülden desteklediğim PETA da PERT mi oldu şimdi benim gözümde ya.

  Gerçek haber mi bu, sözcüsü de kabul etmiş habere göre.

  Off ya savunan bile bunu yapıyorsa bu dünya da gerçek seven kaç tane acaba kaç.

  Ölmek istiyorum bu aşağılık insanlarla tüm insanlarla aynı dünyada yaşamak istemiyorum.

  Sinirlerim çok bozuldu topikten hemen kaçmalıyım...
   
 4. 12 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : seaBahAR
 5. seaBahAR

  seaBahAR de profundis Editor

  Katılım:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  10.949
  Beğenildi:
  8.192
  Ödül Puanları:
  238
  ONLARI BU DÜNYADAN KURTARIN

  [​IMG]


  PETA Başkanı Ingrid Newkirk’ün, bakılamayan hayvanların öldürülmesine yönelik sözleri tepkilere yol açtı. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, PETA’nın görüşlerine katılmadıklarını belirterek hayvanlara karşı merhametli olmak gerektiğini söyledi.

  PETA’nın (People for the Ethical Treatment of Animals-Hayvanlara Etik Davranış Topluluğu) 25 yıllık başkanı Ingrid Newkirk’ün, Hürriyet Pazar’da yer alan, “Hayvanlar, kavgada, doğumda veya açlıktan ölüyorsa, kışın soğukta donuyorsa, bu şefkat değildir. Onlara iyi bir hayat veremiyorsanız, hiç değilse hayvanları umursamayan bu dünyadan onlara nazik bir kurtuluş verin” açıklaması Türkiye’de yaşayan hayvanseverleri kızdırdı. İşte hayvanseverlerin tepkili görüşleri:

  Deniz Tavşancıl Kalafatoğlu (İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkan Yardımcısı): PETA’nın açıklamasını doğru bulmuyoruz. Batı yapıyorsa doğrudur mantığını kabul etmiyoruz. Batı hayvan kontrolü adı altında hayvanları öldürüyor.

  Ahmet Kemal Şenpolat (HAYTAP Başkanı): Biz PETA üyesi değiliz, aldıkları kararlar bizi bağlamaz. Tabii kapitalizm o kadar işlemiş ki, ölürken ilaç satılmasından hayvanların mezarlarına kadar üzerinden para kazanılan bir sistemleri var. ABD’de yılda 12 milyon evcil hayvan sahipleri terk ettiği için öldürülüyor. Yine ABD’de 10 bine yakın üretim çiftliği var.

  Prof. Dr. Tamer Dodurka (İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanı): İngiltere her yıl on binlerce köpek uyutuyor, sonra da bize hayvanseverlik dersi veriyor. Avrupalı gözünün yaşına bakmıyor, bizim insanımız da kurtarmaya çalışıyor. Bizim kültürümüzde asla bu yöntem kabul edilemez.

  Süsen Erkuş (Hayvansever Aktivist): İnfiale kapılıp yapılmış bir açıklama. Son derece yanlış. PETA’nın icraatları malum. Beklemezdim, ummazdım. Tam tersi yurt içi ve yurt dışında STK’lar bir araya gelip kaliteli yaşamı sunmak zorundayız.

  Birgül Rona (Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Başkanı): Biz son derece merhametliyiz ve çok hassas bir yapımız var. Bu Batı’nın uyguladığı bir sistemin Türkiye’ye getirilmesi ve Türkiye’de uygulatılmak istenmesidir. Bu fikrin menşei Batı’dır. Yoğun kısırlaştırma olmalı, barınak şartları düzeltilmeli. İnsancıl çözüm dediğimiz budur.

   
 6. 12 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : seaBahAR
 7. seaBahAR

  seaBahAR de profundis Editor

  Katılım:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  10.949
  Beğenildi:
  8.192
  Ödül Puanları:
  238
  AVUSTRALYA' DA 6 BİN KANGURU ÖLDÜRÜLECEK!

  [​IMG]


  Avustralya ordusu, eğitim alanındaki kangurulardan 6 binini itlaf etmeye başladı.

  Ordu yetkilisi Brian Dawson, başkent Canberra yakınlarındaki Majura eğitim sahasındaki kanguruların itlafına salı günü başlandığını belirterek, itlafın amacının kanguru sayısını dayanılır seviyelere indirmek olduğunu ifade etti.

  Çevreciler ve hayvan hakları savunucuların karşı çıktığı itlaf eyleminin Majura'daki 9 bin vahşi keseliye yönelik olduğunu bildiren Dawson, itlafın gerekli olduğunu savundu.

  Yetkililer, kangurularla bitkisel alanları paylaşan tehlike altındaki bitkiler ve böcekleri korumak için kanguru itlaflarının gerekli olduğunu ileri sürüyor.

  Canberra'da Savunma Bakanlığına ait bir alanda geçen yıl da 400 kanguru itlaf edilmişti. Kanguru itlafının ağustosa kadar sürmesi bekleniyor.
   
 8. 12 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : seaBahAR
 9. nevbahar

  nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

  Katılım:
  25 Nisan 2007
  Mesajlar:
  3.936
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  148
  Peki;

  Dünya için zararlı 6 milyar insanı kim itlaf edecek.

  Doğanın dengesini biz mi onlar mı bozuyor.

  ıtlaf edilcek birileri varsa onlarda insanlardır. Ne istiyolar hayvanlardan. Doğadan. Allah hepsinin belasını...

  Tamam tamam girmemeliyim bu topiğe yoksa sinirden kalp krizi geçiricem bura...Off ki ne off.

  Şanslı olsam hayvan olarak dünyaya gelirdim.
   
 10. 12 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : seaBahAR
 11. seaBahAR

  seaBahAR de profundis Editor

  Katılım:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  10.949
  Beğenildi:
  8.192
  Ödül Puanları:
  238
  BİR DENİZ KAPLUMBAĞASI EVLAT EDİNİN

  [​IMG]  Doğal Hayatı Koruma Vakfı-Türkiye (WWF-Türkiye) tarafından yaklaşık 3 yıldır yürütülen "Bir Deniz Kaplumbağası Evlat Edinin" kampanyası çerçevesinde bugüne kadar 3 bin 500 deniz kaplumbağası evlat edinildiği bildirildi.

  Proje koordinatörü Arzu Balkuv, dinozorların yaşadığı devirlerden bugüne kadar varlığını koruyabilmiş deniz kaplumbağalarının neslinin tehlike altında olduğunu söyledi.

  Balkuv, Vakfın yıllardır Akdeniz'in en yaşlı denizcisinin son sığınaklarında neslini sürdürebilmesi için çalıştığını ve çeşitli projeler ürettiğini belirterek, "Bu çalışmalar kapsamında bir süre önce düzenledi ğimiz 'Bir Deniz Kaplumbağası Evlat Edinin' kampanyası kapsamında bugüne kadar 3 bin 500 doğasever kendileri veya sevdikleri adına deniz kaplumbağası evlat edinerek, kaplumbağaların yaşama alanlarının iyileştirilmesine katkı sağladılar" dedi.

  Arzu Balkuv, kampanyadan elde edilecek gelirin, her yıl Türkiye'nin Akdeniz kıyılarına yumurtalarını bırakmaya gelen nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağalarının WWF-Türkiye'nin Akyatan ve Çıralı bölgelerinde sürdü rmekte olduğu koruma çalışmalarına aktarılacağını kaydetti.

  Deniz kablumbağası evlat edinmenin temel amacının, bir deniz kaplumbağasının yumurtadan çıkmadan önceki dönemden, yumurtadan çıkıp denize vardığı süreye kadar korunmasını sağlamak için yumurtlama alanlarının korunması olduğunu vurgulayan Balkuv, isteklilerin deniz kaplumbağalarını kendileri ya da başkaları adına 10 YTL karşılığında evlat edinilebilecekleri gibi her 50 TL bağışla bir anne deniz kaplumbağasını koruyabileceklerini belirterek, bağışta bulunanlara adlarına düzenlenen sertifika göndereceklerini kaydetti.
   
 12. 12 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : seaBahAR
 13. seaBahAR

  seaBahAR de profundis Editor

  Katılım:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  10.949
  Beğenildi:
  8.192
  Ödül Puanları:
  238
  Ben de inanamadım Nevkuşum.. Günlerdir haberin doğruluğa emin olmak için geziniyorum sitelerde, sayfalarda ve ne yazık ki doğru..

  Şimdi benim aklıma ne geliyor biliyor musun? Hani seninle bazı markaları kullanmamak üzerine bir konuşma yapmıştık.. Petanın bu tavrı ve özellikle de yıllık 25 miilyon sterlin gibi bir gelire rağmen, bir barınakları bile olmaması nasıl açıklanabilir? Herhalde adları belli markalardan gerekli rüşveti alamadılar..

  Benimle dağa gel sen de.. Orada yeni bir hayat kuralım.. kötükedihüso
  Hani derler ya.. Dağdan geldi bağdakini kovuyor.. Tam o hesap.. Biz onların yaşam alanlarının içine ettik.. Gözleri doyamadı tonlarca su harcadıkları havuzlu villalara, karbonmonoksit marka jeeplere, hevesleri kesilmedi her yıl evlerini sil baştan dekore etmekten, giymedikleri onlarca giysi yığınının üzerine sıkılmadan elbise almaktan vazgeçmediler, plazalar kesmedi onları, otellere koydukları yıldızlar da..

  Bu dünyanın asıl sahibi kim? Bir gün bunların hesabı sorulur!

  Sen gel adamın yaşadığı yere o kof yaşamını kondur.. Sonra da celallen, kendini hak sahibi san..

  Üşütmeye kaç gün kaldı.. geri sayıma başlasam mı diyorum..
   
 14. 12 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : seaBahAR
 15. nevbahar

  nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

  Katılım:
  25 Nisan 2007
  Mesajlar:
  3.936
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  148
  Hemen yola çıkalım hemen saat kaçta gidiyoruz kötükedihüso
   
 16. 12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : seaBahAR
 17. seaBahAR

  seaBahAR de profundis Editor

  Katılım:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  10.949
  Beğenildi:
  8.192
  Ödül Puanları:
  238
  SOKAK HAYVANLARI DAYANIŞMASI

  [​IMG]  Çankaya Belediyesi, sokak hayvanları ile ilgili çalışmalarını gönüllülerle birlikte yürütüyor...

  Sokak hayvanları ile ilgili çalışmalarda sık sık karşı karşıya gelen belediye ve hayvanseverler, Çankaya Belediyesi’nin yeni projesiyle dayanışmaya başladılar. Çankaya Belediyesi, hayvanseverlerin büyük tepkisini çeken sokak hayvanlarını toplama konusundaki yeni projesiyle, toplama işlemlerinin hayvanseverlerin ve gönüllülerin gözetiminde yapılmasına karar verdi.

  Yoğun şikayetlerin olduğu bölgelerde, sokak havanlarını besleyen ve gözeten hayvanseverlerle işbirliği yapılarak, belirlenen günlerde o bölgelerde öncelikle hayvanseverlerin tutabilecekleri köpekleri tutanakla Belediye ekibine teslim etmeleri konusunda fikir birliğine varıldı.

  Uygulama çerçevesinde, teslim edilen köpekler, Belediye tarafından kısırlaştırılıp, küpelenip, aşılandıktan ve parazit tedavileri bittikten sonra yine tutanakla o bölgedeki hayvanseverlere teslim ediliyor. Hayvanseverler tarafından yakalanamayan köpekler ise, yine hayvansever ve gönüllüler gözetiminde Yakalama Ekibi tarafından alınıyor ve yakalama işlemleri görüntülenecektir.

  Hayvanların modern yöntemlerle toplanması, tedavi edilmesi, aşılanması ve kısırlaştırılması için düzenli bir biçimde çalışma yürüten Çankaya Belediyesi Mühye Köyü’nde kurduğu örnek hayvan barınağı ile şu anda 2 bin 300 sokak hayvanının bakımını yapıyor.


   
 18. 12 Haziran 2009
  Konu Sahibi : seaBahAR
 19. kuzuzuzubambino

  kuzuzuzubambino Anne Şeni Çok Şeviyom.... Pro Üye

  Katılım:
  13 Şubat 2008
  Mesajlar:
  3.499
  Beğenildi:
  13
  Ödül Puanları:
  148
  Ya bunlar hayvan hakları savunucusu olamazlar...