Hadi bir küfür de sen etme (kampanya)

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve destina_04 tarafından 27 Aralık 2008 başlatılmıştır.

27 Aralık 2008
    Konu Sahibi : destina_04
  1. destina_04

destina_04 Kül kedisi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    en çok nefret etiklerimden biride küfür, insanlar neden küfür eder hala anlamakta zorluk çekiyorum, düşündümki belki biraz olsun bir şeyler yapabiliriz nedersiniz kızlar :lepi:sizde rahatsız değilmisiniz küfürden,ben çok rahatsızım olay artık çığrından çıktı çocuklar,öğretmenler,babalar,anneler,kızlar yani küfür herkesin dilinde,artık bizde zarar gömeye başladık kimsenin kimseye saygısı kalmadı,şimdiki gençler hem ebeveynlerine hemde öğretmenlerine saygıları kalmadı artık ebeveynler ve öğretmenler korkmaya başladı,doğru bir birey nasıl yetştirilir tabikide aile eğitiminden,bir çocuk dünyaya gözünü açtığı zaman hiç birşey bilmez onu eğiten bizleriz,doğru yanlış bizden ne görürse onu uygular ,hadi sizde bir küfür etmeyin kanpanyasına katılın,iyi bireyler temiz çevre huzur dolu bir hayat için lütfen herkes elinden geleni yapsın ilaki çocuğunuz olması şart değil küfür edenleri uyaralım,hedefimiz çocuklar evde,sokakta,okulda hadi kızlar:enbuyukkk:

önemli NOT:yetişkinlere bulaşmayın sizlere zarar verebiklirler ben denedim bana sinirli sinirli bir şekilde baktı:1shok:korktum ama çocuklar onlar birer zarasız melek.

Son düzenleme: 27 Aralık 2008
  2. 27 Aralık 2008
  3. doremi

doremi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bazı insanlar normal konuşmasında bile küfür ediyorlar... kızmalarına gerek kalmadan...
    buna hiç anlam veremiyorum..
    çok saçma..

4. 27 Aralık 2008
  5. gulbeyaz_31

gulbeyaz_31 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    113
    güsel bi konu bende nefret ediorum küfürlü konuşmalarından keşke biraz daha kibar davranabilsek insanlara..:içelim:

6. 27 Aralık 2008
  7. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Bende nefret ediyorum küfürden ve küfür edenlerden kötükedihüso Bu durumda büyüklere ailelere çok görev düşüyo bence çocuklarının yanında küfür etmemeleri gerekir dışarıdada arkadaşlarına dikkat edilmeli.Geçen gün komşumuzun 4 yaşındaki kızı durduk yerde p.... diye bağırdı ve güldü bende kızdım nerden öğrendin sen bunu dedim babam hep söylüyo dedi :1shok: en başta ailelerin yanlış örnek olması bence bu sorunu tetikleyen benneyaptımki

8. 27 Aralık 2008
  9. qamzeLi

qamzeLi pamuşum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    önemli bir konuya değinmişsiniz.küfür eden insanlar bana çok itici ve saygısız seviyesiz geliyor.ebeveynlerin çocuk büyütürken çok dikkatli olması gereken bir konu.

10. 27 Aralık 2008
  11. destina_04

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    gerçektende önemli herkes için,büromuzun önünde bir sürü çocuk akşama kadar dışarda,aileleri hiç haberi yok ne içer ne yer kiminle arkadaşlık yapar,ellerine veriyorlar 1 ytl hadi oğlum tavuk döner ye, gördüklerim bunlar,bazen uyarsamda hemen anneleri devre giriyor benim çocuğum ne yaptıki, küfür etti diyorum:kızgın: herkesin çocuğu ediyor cevaplar alıyorum, tabi çocukta annesinden cesaret alarak seni takmıyor annesi onun yanlışını doğru gösteriyorsa bana söz düşmez,siz bu çocukları böyle büyütürseniz gelecekte bu çocuktan hiç bir beklentiniz olmasın,toplumda dışladığımız tacizci,tecavüzü,tinerciler,hırsız hep bu ailelerin ilgisizliğinden kaynaklanıyor,sonra akşam dışarı çıkamıyoruz Türkiye berbat olmuş gibi şikayetler, kim berbat etti hiç kendimize soruyormuyoz hayır tabi niye soralım bizim ailemizde bir sorun yok,bende eskiden böyle düşünüyordum,ama görmemezlikten gelerek asıl kendime zarar veriyormuşum,evlensemi çocuk yapsamı nerde yetiştirsem hangi okula versem şununla arkadaşlık yapsın şununla yapmasın gibi sorular sorular ama bu soruları mutlak bir cevabı vardır diye düşünüyorum mantığımız kulanırsak

12. 27 Aralık 2008
  13. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    Bende küfürden nefret ederim,bi gün babamla hararetli bi şekilde tartışırken babamın ağzından bir küfür çıktı ve ondan sonra babamla 2 hafta konuşmadım aynı evdeyiz bi de düşünün,ya o küfürü bırakacak ya da konuşmayacağım inat ettim..Ama sonuç gerçekten iyi oldu...Konuşmayı beceremeyen,ağzı laf yapamayan,korkak ve aciz insanlar küfüre ve yumruklaraına başvururlar ne yazık ki...:mymeka:

14. 27 Aralık 2008
  15. destina_04

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    söpersin canım,çabalarımız elbete birgün gerçekleşir sabretmek lazım senin örneğinde bunu ıspatlıyor :)

16. 27 Aralık 2008
  17. mehtap51

mehtap51 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bencede küfür edilmemeli ama bazen insanı çileden çıkaranlar oluyor.onlar bırakın küfrü dayağı bile hakediyor.
    bende bir anne olarak küfürlü konuşulan yerlerden,filmlerden oğlumu uzak tutmaya çalışıyorum.özellikle gençlerin her kelimesi neredeyse küfür.çünkü artık çocuklar kitap okumuyorlar kelime hazineleri yok.sadece küfürlü konuşabiliyorlar gibi geliyor bana.
    ben mahallede gençler küfürlü konuşuyorlarsa uyarırım.ister tanıyım ister tanımayım söylerim.gençler konuşmalarınıza dikkat edin.küçük çocuklara kötü örnek oluyorsunuz derim.gençlerde özür diler dikkat ederler en azından o gün.gençlerede çok kızamıyorum.vizyondaki filmlerin neredeyse hepsi küfürlü.televizyon programlarında bile var.artık anne baba olmak çok zor.

18. 27 Aralık 2008
  19. BiRiCiGiM

BiRiCiGiM askinin biricigi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    küfür edenlerden bende nefret ediyorum
    cogu zaman kendisini ifade edmeyen insanlarda küfüre basvuruyor