Hadi bir okuyun siz neler düşünüyorsunuz bakalım

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve edanaz tarafından 10 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    10 Nisan 2010
    Konu Sahibi : edanaz
  1. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar aşağıda anemin bana gönderdiği bir mail var.Hai bir okuyun, siz neer düşünüyorsunuz bu konuda bakalım...

Mükemmel Kadın Olmayın!
    >
    >
    > "Mükemmel kadın" denildiğinde aklınıza ne gelir? Toplumun ve yaşamın üstüne yapıştırdığı tüm sıfatları eksiksiz yerine getiren kadın!
    >
    > Mükemmel Kadın Olmayın!
    >
    > İyi bir eş, anne, dişi, seksi, ev hanımı, iş kadını, dost, evlat, sevgili ve daha birçok şey olan mükemmel kadın, neden mutsuz olur?
    > Çünkü bu kadınlar başkaları için yaşarlar!
    >
    > Bir ilişkide kadın, eşinin hayatını gereğinden fazla kolaylaştırdığında, iyi bir iş yapmış olmaz. Her sorunu çözebilen, sorumlulukları üstünde taşıyan, düzeni koruyan ve bunun için insanüstü çaba gösteren kadın, karşısındaki erkeğin genetiğini bozar.
    >
    > İnsan doğası almaya, tüketmeye eğilimlidir ve rahata çabuk alışır.
    > Mükemmel kadın, her konuda başarılı olduğundan, karşısındakine yapacak bir şey bırakmaz. Armut piş, ağzıma düş! İlişkiler, paylaşım olmadan büyümez. Kadın ve erkeğin gelişimi, yaşamın getirdiği sorumluluklar, dersler ve çaba ile doğru orantılıdır. Çocuğunun okul ödevlerini kendisi yapan bir anne, evladının öğrenmesini ve yeteneklerini geliştirmesini engellediğinin farkında değildir. Aynı durum ilişkilerde de geçerlidir. Eşinin işlerini üstlenen, yapması gerekenleri onun yerine yapan, beceremediklerini bir şekilde halleden mükemmel kadın, mutsuz olmaya mahkumdur.
    >
    > İşin garip tarafı, bu yapıdaki kadınların ilişkileri genellikle hayal kırıklığı ile biter. En çok aldatılan, terk edilen kadınlar, kusursuz kadınlardır. Neden aldatıldıklarını anlayamazlar. Üstelik, eşlerinin seçtikleri kadınlar, kendilerinden çok daha vasıfsız olanlardır.
    > "Benim neyim eksikti?" Bu cümlenin cevabı havada kalacaktır, hatta şok etkisi bile yaratabilir ama eksik olan kusurdur.
    >
    > İlişkiler paylaşım üzerine kuruludur. Mükemmel kadın, eşinin yapacaklarını üstüne aldığında, zaferlerini de elinden almış olur.
    > Çaba göstermek, uğraşmak için ortada sebep bırakmaz. Heyecanı, hevesi kalmayan bir eş, doğal olarak gidip, kendini göstereceği, yaratacağı başka ortamlar arar.
    >
    > Çevrenizdeki insanları bir düşünün. İçlerinde, mükemmel olduğuna inandığınız ama hala neden evlenemediğini ya da mutsuz bir ilişkisi olduğunu anlayamadığınız kişiler yok mu? Dışarıdan bakıp, dört dörtlük kadın dediklerinizle birlikte yaşadığınızı hayal edin. Hazır bir hayat. İlk başlarda çok keyifli gelse de, zaman içinde son derece sıkıcı, tek düze ve boş bir yaşam şeklini alır. İnsani egonuz zarar görür.
    >
    > Mükemmellik, kendinden vazgeçmek demektir. Sürekli başkaları için yaşamak, onların ihtiyaçlarını gidermek, onların sevdiklerini seçmek ve hazırlamak, hep başkalarını düşünmek, mükemmel kadını kişiliksiz kılar. Kendi hayatından vazgeçmek, saçının her telini süpürge etmek, gereksiz özveri ve fedakarlık göstermek, karşı taraftan alkış ve takdir almaz. Düzenli olarak bunlar yapıldığı için, görevmiş gibi algılanır ve kıymet bilinmez.
    >
    > Kusursuz ve mükemmel olmak, sadece zarar verir. Eşini, çocuğunu, kendini hatta dostlarını bile zor bir psikolojik sürece sokar.
    > İlişkiler paylaştıkça değer kazanır ve keyif verir.
    >
    > Mükemmel kadın mutlu olamaz. Başkalarının hayatını düzenlerken, kendine ait bir yaşamı unutur.
    >
    > İnsan dediğin kusurlu olur. Hataları, yanlışları ile var olur.
    > Mükemmellik, insana ait değildir.
    >
    > Kusursuz veya mükemmel kadın olmayın. Bu sizi ancak, ruhsal köle ve yaşam hizmetçisi yapar.

2. 10 Nisan 2010
  3. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Katılıyorum...
    Ama mükemmel kadın olmayacağım diyerek yaşanmaz ki !
    Bu tanımdaki gibi gerçekten mükemmelsiniz mükemmelsinizdir, olmaya çalışıyorsanız bunun adı mükemmellik olmaz çünkü.
    Henüz mükemmellik seviyesine erişmemişsiniz ki uğraşıyorsunuz.
    Gerçi öyle bir kadın var mıdır bilmiyorum, şahsen ben değilim, öyle bir derdim de yok, hatam kusurum varsa öyle kabul edilmeyi beklerim.
    Ama birçok konuda sağduyuma güvenirim.
    Bu şekildeki yazılar da bana taktik öğretir gibi gelir ve hoşlanmam, bence herkes nasılsa öyle olmalı.
    Örneğin güzel yemek yapamıyorsa bu ona biçilen rollerden birinde sorun olduğunu dolayısıyla mükemmel olmadığını gösterir,
    Ama akıllı kadın ona da bir yol bulur, çok güzel yemek yapıyorsa ve diğer tüm roller de kusursuzsa mükemmel olmamak için onlardan kısmak da saçma bence.
    Herkes neyse o olsun, mükemmel olmak adına yapmacıklıktan uzak dursun yeter fikrimce.

Bu arada konu içerik nedeniyle " ılişkiler, Duygular ve Hayatın ıçinden " Bölümüne taşınmıştır kaydirigubbakcemile3

4. 10 Nisan 2010
  5. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Ama bu yazılanlar sadece öğretilenler, yada öğretilmek istenenler.... Sonuçları ise ağır oluyor.

6. 10 Nisan 2010
  7. zeynep215

zeynep215 edep ya Hu!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben de katılıyorum edenazım
    iyi bir anne, iyi bir eş, iyi evlat, iyi kardeş, iyi akadaş olmaya çalışırken
    aslında kendin olmaktan çıkıp tamamen başkalarının mutluluğu için
    kendi mutluluğundan vaz geçen bi hamala dönüşüyorsun
    evet iyi olmak lazım mutlaka ki lakin iyi olucam mükemmel olucak diye de kendinden hayatından isteklerinden vazgeçmek çok yanlış
    sen ne kadar iyi olmaya çalışırsan karşında ki insanlar senin mükemmeliyetini gördükleri anda
    senden bu ölçüde daha fazlasını istemeye başlıyorlar
    nasıl olsa yapar nasıl olsa halleder üstesinden gelir
    bir de bakıyorsun ki yıpranmışsın ama iş işden geçmiş
    başkalarına iyi olmak adına kendini yormuş ve tüketmişsin
    işte yıllardır yaptığım ve hala da yapmakta olduğum bu hata yüzünden sırtımda ki yükleri saymakla bitiremem
    nasıl olsa halleder oldu adı işte bu yüzden evet başkaları için değil kendimiz için de mükemmel olmaya çalışmak en doğru olanı

8. 10 Nisan 2010
  9. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Evet canım. Ben görev olarak yapılan herşeye karşıyım.
    Kadının göreviymiş, erkeğin göreviymiş.
    Yaşantılar değişiyor, görev anlayışı eskilerde kaldı.
    Erkek işte çalışsın, kadın evde, erkek iş yapsın, kadın çocuk baksın, yemek yapsın, tertipli düzenli bakımlı olsun.
    Bu iş bölümü eskide kaldı.
    Şimdi kadın da erkek de işte çalışıyorsa kadın da erkek de çocuk bakacak, evi temizleyecek, yemek yapacak.
    Biri mükemmel olacağım diye kendini parçalarken öbürü göbeğini kaşımayacak.
    Herkese mükemmel olmak için de hayatımı mahvetme yanılgısından kurtuldum artık.
    Çok yakın zamana kadar hep mükemmel olmaya çalışmış biri olarak söylüyorum bunu
    Mükemmellik mutluluk getirmiyor...
    Yeri geldiğinde cadaloz, yeri geldiğinde hazırcevap, yeri geldiğinde aslan kesilmek gerek.
    Artık kimse için yaşayamam, tek ve en büyük sorumluluğum kendime, tek mükemmel olmak istediğim konu da mükemmel bir ben olmak.

10. 10 Nisan 2010
  11. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    ben mükemmel kadın olamam
    mükemmel kadın hep veren oluyor malesef.

12. 10 Nisan 2010
  13. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Ve vere biten.... Ben de bitmek üzere iken uyandım, baktım kabusmuş, önce içimdeki geyşayı öldürdüm, özgüvenim yerine geldi, şimdi çok mutluyum ve allaha şükür her işim yolunda gidiyor....

14. 10 Nisan 2010
  15. Japon KIZ

Japon KIZ IŞIL' IM Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Emeğine sağlık, güzel bir paylaşım....

16. 10 Nisan 2010
  17. Lullaby

Lullaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum eskiden daha bi kusursuz olmak için yırtınırdım allahtan ki çok geçmeden uyandım
    herşey kusursuz olsa ne olcak ki?
    daha mı mutlu olucam hayır
    ayrıca kusurun eksik olması kısmına katılıyorum sevgilim ben kıskanmayan, sürekli bişiler yemeyen, sessiz bi kız olsam beni daha çok sevmezdi buna eminim kendi ağzıyla söyleyip duruyor ara ara :)

18. 10 Nisan 2010
  19. edanaz

edanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Niye herşeyi biz toparlayacağız bende bunu anlamıyorum. Bu adamlar ne iş yapıyor. Git o zaman kardeşim hayat zaten ağır bir de sen ağırlık etme. Benim sırtımda değil yanımda olacaksan gel hayatıma.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.