hadi kızlar bebeklerimizi daha bilinçli büyütelim...

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve sabihase tarafından 23 Aralık 2009 başlatılmıştır.

23 Aralık 2009
    Konu Sahibi : sabihase
  1. sabihase

sabihase Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili anneler bu konuyu açarken bebek gelişimiyle ilgili bildiklerimizi paylaşalım bebeklerimiz daha bilinçli büyütelim diye açtım.lütfen bildiklerimizi paylaşalım.öncelikle ben başlıyorum.
    1. bebeğe masaj yapmak beden gelişimine yardım ediyor
    2.bebeğin elleriyle ve ayaklarıyla oynamak (ne kadar çok uyaran o kadar iyi) zeka gelişimine yardım ediyo.
    3.bebeğe klasik müzik dinletmek özellikle mozart (arkadaşa dr bu ayki kontrolünde söylemiş.bununla ilgili dr lara konferans verilmiş) dinletmek zeka gelişimini arttırıyor.şimdilik bu kadar sizleri de bekliyorum:)bilinçli anneler bilinçli yarınlar demek:):):)

2. 25 Aralık 2009
  3. prenses84

prenses84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok iyi olmuşş canımm teşekkürlerr bilmediklerimiz şeyleri paylaşalımm mesela benim ilk bebeğim bilinçsiz bi anneyim mesela :KK43:

4. 25 Aralık 2009
  5. hoho

hoho Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bebeğe ilk 2 yıl televizyon seyrettirmemek gerekiyor. Beyin gelişimini çok olumsuz etkiliyor. Sonra da mümkün olduğunca kısıtlı seyrettirmek gerekli. Özellikle reklamlarda görüntü çok hızlı aktığı için, bebek hepsini kaydetmeye çalışıyor ve bu da beynini zorluyor.

Mümkün olan en uzun süre anne sütü vermeli. Süt gelmiyorsa bile emzirmeli. Bebeğin ilk 18 ayı emzirmek çok önemli.

6. 28 Aralık 2009
  7. sabihase

sabihase Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler hoho kardeş devamını bekliyoruz bu güzel bilgilerin
    yeni bişey daha emzik kullanımı bebeklerde güvensizliğe sebep olup agız sağlığını bozuyormuş rahatlıkmış ama mecbur kalmazsak kullanmayalım kullanıyorsakta mümkünse az kullanalım. birde bebeğin elinin içine ve ayağına üflemek zekayı geliştiriyormuş:)

8. 30 Aralık 2009
  9. prenses84

prenses84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

saoll canımm a.s.

10. 30 Aralık 2009
  11. prenses84

prenses84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Elle sütünüzü sağma

Emzirme süresince, memeden elle süt sağmak, faydalı bir yöntemdir.

Önce, ellerinizi iyice yıkamalısınız. Biraz öne eğilip, memenizin rahat bir konuma gelmesini sağlayın. Sanki bir meme muayenesi yaparmış gibi, memenizi hafifçe okşayarak ve masaj yapın.
    Oturun ve elinizi (herhangi biri olabilir) memenizin üstüne yerleştirin; parmaklarınızla ve başparmağınızla, meme ucundan 3 cm. uzak bir bölgede bir C harfi çizer gibi, genelde meme ucunun kahverengi bölümünün (areola) etrafında çevirin.
    Başparmağınızla ilk iki parmağınızı yavaşça birbirlerine yaklaştırın ve göğüs duvarına doğru bastırın. Sonra da meme ucuna doğru ilerleyin. Genelde parmaklarınızı meme üstünde kaydırmak yerine yuvarlayarak meme ucuna getirmek, size daha rahat gelecektir. Bu hareket, meme kanalarına baskı yapacak ve kısa bir zaman sonra, meme ucunuzdan birkaç damla süt geldiğini göreceksiniz. Bir zaman sonra bir fışkırma olabilir ve sütü steril bir kaba doldurabilirsiniz. Süt akışı yavaşlayınca, elinizi, koyu renkli bölgenin etrafında gezdirin ve ritmik hareketlerle, sütünüzü çekmeye devam edin. En az iki kere meme değiştirerek, toplamda 20-30 dakika süresince memenizden süt çekin. Eğer bebeğiniz, memenizi almakta ve emmekte zorlanıyorsa, bu şekilde süt sağmaya hemen başlamanız ve bebeğiniz acıktıkça devam etmeniz önerilir. Bu da ilk günlerde, 24 saatlik zaman içinde 8-12 kere demektir. Eğer doğumdan çok kısa bir süre sonra, ilk sütü –kolostrumu sağarsanız (rengi koyu turuncudan açık sarıya değişebilir),bunu 12 saat boyunca 32oC ye kadar olan ısı düzeninde saklayabilirsiniz. Çok kısa miktarlarda çekme yapabileceğiniz beklenendir; örneğin, ilk birkaç günde, sadece bir çay kaşığı kadar. Bebeğinize bunu, sizden başka bir kimse daha da rahat verebilir; bunun için bir damlalık, emzik, kaşık veya fincan kullanılabilir.

12. 30 Aralık 2009
  13. prenses84

prenses84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

gerçektenmi bnm bebeğim emziksiz durmuoo genelde ağzındadır yani :1no2: ilerde çok zeki olsun istiorum zaten saol cnm paylaşım için