Hadi Kızlar Yogaya !!

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve pink_panther tarafından 5 Ekim 2010 başlatılmıştır.

5 Ekim 2010
    Konu Sahibi : pink_panther
  1. pink_panther

pink_panther Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar sarkmanın önüne geçebilmenin tek yolu var o da Yüz Yogası. Lourdes Çabukun kitabını almıştım üşengeçlikten yapamadım. Fakat bu böyle gitmez, günden güne dahada yaşlanıyoruz. Bu haftadan itibaren haftada 3 gün yüz yogası yapmaya ne dersiniz? Burda paylaşırız neler yaptığımızı, nasıl geçtiğini..

2. 5 Ekim 2010
  3. lamia34

lamia34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    49
    Ödül Puanları:
    148
    Ben bir aydır yapıyorum. sadece 5 gün yapamadım

4. 6 Ekim 2010
  5. pink_panther

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Peki bi gelişme var mı cnm? Ne gibi değişimler hissediyorsun? Her gün mü yapıyorsun ve hangi kaynakları kullanıyorsun? Bende Lourdes Çabukun kitabı var ama bence başka yogacılarıda araştırmak lazım. Çünkü bu kadının göz egzersizlerini sevmedm.
    Ayrıca yaşlanmaya, sarkmaya karşı en etkin şey n

6. 6 Ekim 2010
  7. pink_panther

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ayrıca yaşlanmaya karşı en etkin şey ne pahalı kremler ne botoks. En önemlisi yüz kaslarını çalıştırmak. Vücudumuz sizce neden daha yavaş yaşlanıyor? Cevabı basit çünkü vücut kaslarımız sürekli çalışıyor. En az hatta hiç çalışmayan kaslarımız yüzümüzde mevcut. Onları çalıştırmadığımız sürece sarkma çökme kaçınılmaz olacak

8. 6 Ekim 2010
  9. pepit

pepit Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim kaslar önemli de, yaşlandıkça yağ dokusu eriyor. biliyorsun kas üstünde deri yok, kas var kasn üstünde yağ onun üstünde deri var. yağ dokusu eriip alt bölgeye akınca sen ne yaparsan yap. ayrıca yüz yogası kesinlikle etkilidir diye bir şey yok. etkisizdir diye bir şey de yok. ama sarkmış bi deriyi bu yolla toparlaman tıbben imkansız.

10. 6 Ekim 2010
  11. pink_panther

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Pepit yanlış düşünüyosun cnm. Yogayla kaslar güçlenir ve uzar. Ayrıca doğru nefes almakla birlikte sadece yüz kaslarına fayda vermekle kalmaz aynı zamanda oksijen salgılanır ve kan dolaşımı düzene girer. Böylece hücreler ve dokular yenilenir. Kas etrafındaki yağlar yok olmaz sadece sıkılaşır hatta dolgunlaşır. Çünkü kolajen üretimi tetiklenir. Cnm bence araştır yararlarını göreceksin. Sen hiç sürekli spor yapan bi insanın karnının veya kollarının sarktığını gördün mü? Vücudumuzda neremiz olursa olsun çalıştırmadığın sürece şekilsizleşecek, sarkacak, kırışacak. Yüz yogası sadece sarkmayı önlemiyor aynı zamanda kırışıklığı da önlüyor. Yaşlanma tabiki kaçınılmaz ama bu sayede güzel bi şekilde yaşlanabiliriz

Son düzenleme: 6 Ekim 2010
  12. 6 Ekim 2010
  13. pepit

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim yaşlılıktan eriyen yağ dokusununu nasıl inakar edebilirsin? yüzdeki özellikle elmacık kemiklerini üstündeki yastıklar ERİR. haliyle deri fazlası kalır. bir bolon düşün. İçi havayla doluyken gergindir. hava gittiği an artık gergin değildir. Malesef bizim derimizde lastik değil. Balon gibi küçülmüyor. içi boşalınca deri SARKIYOR.
    hamileler çocuk doğurduktan sonra nasıl göbekte sarkma oluyorsa yüzde de sarkma olur. Sen diyorsun k egzersilerler bu toplanabilir. İnşallah dediğin gibi olur. sen yap bakalım emsal ol bize.

14. 7 Ekim 2010
  15. lamia34

lamia34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    49
    Ödül Puanları:
    148
    Canım biliyorsun bunlar uzun ve düzenli uygulama sonucunda sonuç alınabilelen egzersizler. Birayda bir değişim gözlemledim diyemem. Ama yapmaya devam ediyorum. Ben de Lourdes Çabuk un kitabını kullanıyorum. İnternetten başka yüz yogalarınada baktım ama aynı mantıkla yapılan farklı hareketleri gördüm

16. 7 Ekim 2010
  17. pink_panther

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Pepitcim bence istersen Lourdes Çabukun yüzüne bak. Erimiş mi? Kadın 60küsür yaşında taş gibi yüzü var. Belli bi miktar egzersiz yapıldığı zaman cilt zayıfladığından dolayı erir gibi durur fakat o erime DEĞİLDİR. O sıkılaşmadır. Spor yapınca nasıl karnın küçülür ve sıkılaşır işte yüzde de aynısı olur. Egzersizle birlikte yüzdeki yağ gidiyormuş gibi görünür halbuki sıkılaşma oluyor ve bu sayede sarkma olmaz. Belki yüz daha zayıf gösterebilir ama sarkma olmaz. Ayrıca kolajen salgılandığı için yüzde bi miktar dolgunlaşmada meydana gelebilir. Yüz egzersizleri yapan bi insanın cildinin altı boşalmaz aksine dolar sıkılaşır.

18. 7 Ekim 2010
  19. pepit

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah öyledir canım benim. :) bize bi umut doğar hiç değilse