Hadi para biriktirmeye başlayalım

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve selma_ tarafından 5 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : selma_
  1. selma_

selma_ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, hep istediğim halde şu para biriktirme mevzunda hiç başarılı olamıyorum. Daha önce mutfakta kavanozda birikitiriyordum. Bir ara 1500 ytlyi bulmuştu. sonra baktım erimiş gitmiş.
    Belki hep birlikte bigayret başlarsak gaza gelirim. şöyle eşimizden gizli kenara hergün veya her ay belirli bir para atalım mı? Ne dersiniz? Yorumlarınızı bekliyorum.
  2. 5 Ağustos 2008
  3. EU1

EU1 Guest

valla canim ben biriktiriyom ama maalesef esim yakaladii
    bu nedenle onunda haberi var isterdim ki gizli olsun
    acab bende simdi gizli gizli mi
    baslasam............
  4. 5 Ağustos 2008
  5. saral

saral Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben hiç beceremedim aslında yapmak lazım.
  6. 5 Ağustos 2008
  7. selma_

selma_ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hepimizin geliri farklı farklı biliyorum ama ben diyorumki birikimlerimizi günlük en az 5ytl ve katları üzerinden yapalım. Mesela ben hergün 5ytl kenara koymayı buradan taahüt ediyorum. Ayda 100ytl biriktirmiş olurum. Dediğim gibi bunun katları şeklinde de yapabiliriz. Gün olur 10ytl atıveririz kenara.
    Önemli olan iyi bir yere gizlemek. :)))) yoksa ruhuna El Fatiha okunur. :)))
  8. 5 Ağustos 2008
  9. __zeynep__

__zeynep__ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla canım çok ii bişey aslında ama işte gel görki biz iki senelik evliyiz... ve bilirsinizki taksitler offf offff... yinede ben her zaman eşimin bana verdiği parayı gizlerdim ve hala öyle yapıyorum ama bazen açığımız kalıyor ve ben kocacığıma dayanamayı veriyorum çünkü onu çok seviyorum... ii mi yapıyorum kötü mü bilemiyorum...
  10. 5 Ağustos 2008
  11. selma_

selma_ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güzelim ev hanımı olduğun için para gizlemeyi vicdanına yediremiyor olabilirsin bilmiyorum ama bence alıştırma....
    seni sağılacak inekcik olarak bilmesin. "yok" de. yani bu benim nacizane fikrim. Ama her ailenin derdi farklı farklıdır, dışardan bilemeyiz. Tavsiye bizden uyma veya uymama kararı senden. Unutmaki daha da kötü günler gelebilir. O zaman sendeki para da bitmiş olacak. Bu daha mı iyi. Öyle bir anda çıkarıp vermek bence daha güzel olur. Hadi kolay gele.....
  12. 5 Ağustos 2008
  13. __zeynep__

__zeynep__ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol canım tavsiyen için haklısın ama eşim hiçbir zaman sende para vardır yardım et demedi çok sıkıştığı anda ben çıkarıp verdim ve o yüzündeki sevinç ve üzüntüyü gördüm ben sanki keşke olsaydıda eşimin parasını almasaydım der gibiydi.. yani bu konuda eşime gerçekten güveniyorum zaten güvenmesem kesinlikle vermezdim ve birkeresinde ben yine verecektim ama hayır sende kalsın ben borç bulurum dedi ve almadı ısrarlarıma rağmen:)))))
  14. 5 Ağustos 2008
  15. jeyloo

jeyloo Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Bende dün düsündüm bir yerde basliyayim dedim para biriktirmeye, en azindan ucuzlukdan birsey aldigim zaman,
    aradaki olan farki kenara atayim bari, buda baya yükün yapar diye düsündüm.:)))
  16. 5 Ağustos 2008
  17. gxixdacxix elif

gxixdacxix elif hepgüldürmek isterim seni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben biriktirmeden yapamıyorum.öyle çok büyük rakamlar olmuyor ama mutlaka bi kenerda oluyor.eşime biriktirdiğimi de söyledim.ama rakamını söylemiyorum.bence güven çok önemli..e biz bu parayı kendi zevkimize yemicez heralde tek başıma kazandığım para bile olsa o evimizin parası...bir de ihtiyaç anında kenardaki paradan kullanıyorum ama sonra elime para geçince önce onu yerine koyuyorum..ayrıca kenara konulan para kenarda kalır yoksa eve ne girerse hepsi harcanıyor.
    tabi bi de dünyanın hertürlü hali var..................
  18. 5 Ağustos 2008
  19. esyn

esyn Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benim de belli bir birikimim var eşimin haberi yok, belli mi olur dünyanın bin türlü hali var ve her kadının da olmalı diye düşünüyorum..........

:smiley-cool: