HAFTALIK Burç Yorumları - Sardunya Zakkum Köşesi

Konusu 'Burçlar, Tarot ve Astroloji' forumundadır ve Halikarnas tarafından 6 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

6 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Halikarnas
  1. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198

6-13 Temmuz 2009

Haftanın ilk günlerinde kendini küçük şeyleri büyütürken bulabilirsin. Bu nedenle ufak bir mercimek tanesini yolunu kapayan büyük bir kaya sanma sakın. Derin bir nefes al ve ilerle... Bu hafta, burç değiştiren gezegenlerin etkilerini hayatında gözlemleyebilirsin. İletişim açısından daha verimli olabilirsin, güzel bağlar kurabilirsin, yakınlarınla ilişkilerin de tatlanabilir. Ev, aile ve özel hayatında ise süratin ve hızın artabilir. Oğlak burcundaki dolunay senin için oldukça olumlu bir enerji getirecek. İş ve sosyal hayatın açısından yeniliklere ve de değişime açıklık kazanabilirsin. Yeni teklifler hayatına yükselme getirebilir.

2. 6 Temmuz 2009
  3. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198

Neyi ne kadar ciddiye almalıyız? Ciddiye almak ne demek? Kimi neden ciddiye alalım? Bizi kim ciddiye alıyor, özellikle sözlerimizi? Haftanın ilk günlerinde kendini önemli işlere adayabilirsin. Ya da adadığını hissedebilirsin. Önem verdiğimiz şeyler de zamanla değiştiğine göre... Yarın kim bilir kim veya ne, hangi sebepten önem kazanacak bizim için? Bu hafta mantıklı seçimlerin sana rahatlık ve özgürlük getirebilir, özellikle de maddi yönden. Yeni amaçlara ve yeni umutlara pencereni açabilirsin. Konuş konuşa bildiğin kadar... Fikirlerimiz de zamanla değişiyor, en doğru seçim bir yıldız gibi gecemizi aydınlatıyor.

4. 6 Temmuz 2009
  5. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198

Bize zorluk çıkartan insanlar mı? Problem hep onlarda... Ya biz, bizden daha akıllısı yok mu, sessizliği seçen, sus pus oturup gece yatağına başını koyduğu vakit hemen uykuya dalan? Ah şu doğru bildiklerimiz, uğruna kendimizi feda ettiğimiz idealist tavırlarımız neye hizmet ediyor? Galiba bizden daha akıllısı yok! Akıllı olmak, deliler arasında... Bu hafta, fazla büyütmemek gerekiyor yaktığımız ateşi. Sen yan, en sonunda ben de yanayım olmasın. Tek bir işi beraberce yapmanın kuralları değişiyor. Bu hafta ayrıca, kendimize layık gördüğümüz o mükemmel insan tarifi tamamen yenileniyor... Ha bir de para hangi çeşmeden akıyorsa testimizi oraya dayamalıyız.

6. 6 Temmuz 2009
  7. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198

Kısıntı, sıkıntı, daracık bir beşikte tıngır mıngır, karnı tok, uykusunu almış, benim yarim neden ağlar ağlar durur? Haftanın ilk günlerinde, ulaşmak istediğimiz şeyi boyumuzun erişemeyeceği yere koymayalım. Seviyoruz, içten mi içten yanıp tutuşuyoruz. Kelimeler bizim kalıbımıza sığmıyor, ya fazla ya da eksik geliyor. Bir güzel bir güzel ki takmadan, ona buna takılmadan yaşamak. Boşlukta süzülen martılar gibi olmak varken beyaz beyaz. Peki yarim neden ağlar ağlar durur? Gitmek mi ister ada sahillerine...

8. 6 Temmuz 2009
  9. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198

Neden bu kadar çok ödün veriyoruz işse iş, aşksa aş... Hiçbir insanın Nirvanaya ulaşma gibi bir derdi yokken, biz neden dertlere tutkun olup çıktık? Böyle miydik? Nasıl bu hale geldik?İşleri ve insanları suçlamak, küçük şeyleri büyütmek, deli gibi düşünüp olayları ve sonuçları tartmak ömrümüzden çalıyorsa... Hırsız var demektir! Dostluklar ve paylaşımlar bu hafta seni daha sıcak tutabilir. Çok disiplinli ve düzenli hareket edebilirsin, özellikle parasal konularda. Çalışmak, üretmek, sağlığını ilgilendiren konular hayatını daha çok kaplayabilir.

10. 6 Temmuz 2009
  11. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198

Fiziksel açıdan bu hafta kendini pek özgür hissetmeyebilirsin, küçük şeyleri büyütmemek, gereksiz yere fikir ve amaçlarla çatışmamak ve de engellerle karşılaşıp kısıtlanmak yerine, sosyal ve iş hayatımızdaki uyuma ve verime odaklanalım. Sosyal hayatta ve arkadaşlarımızla ilişkilerimizde aşırı kuralcı olmamaya gayret edelim. Yeteneklerimizi sergilemek, sevgimizi dolu dolu yaşamak, eğlenmek ve de hayattan keyif almak dolunayın getireceği enerjiyle hayatında ön plana çıkacak. Yeter ki olumlu düşünüp esnekliğimizi koruyalım. Her şey yolunda...

12. 6 Temmuz 2009
  13. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198

Sana ne gerekli? Bir daire çizelim, içine ne koymak isterdin? Özelin... Sana ait... Yalnızca seni resmeden... Duygusal açıdan haftaya kendini oldukça huzursuz hissederek başlayabilirsin. Neden huzursuz? Pireyi deve gibi görmekten ötürü... İnsanlar, işler ve sorumluluklar iç dünyanda seni daha ciddi ve kuralcı olmaya itebilir. İş ve sosyal hayatın iletişim açısından hareketlilik kazanabilir, pek çok insanla görüşme şansına erişebilirsin. Seviyoruz... Peki sevmek katlanmak mı demek? Peşini bir türlü bırakmayan sevimsiz gölgeden kurtulmak istiyorsan, iç sesini dinleme. Neye ihtiyacın var? Bir ev, özel mi özel bir iş, yeni bir yaşam?

14. 6 Temmuz 2009
  15. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198

Nedir senin canını sıkan? Bir türlü düzelmeyen ne? Derinlerde bir yerlerde gizlenmiş bir değnek var sanki, ve ara sıra dışarı çıkıp seni umutsuzluğa itiyor, hem de zorla. İstemeden, seni gelip bulan ne? Çağırmadan gelen... Doğruların ve inandıkların bu hafta seni daha ciddi olmaya itebilir. Hayatının amacı üzerinde düşünebilirsin ve somut bir şeyler görme isteği duyabilirsin. İletişim açısından ise yeniliklere ve değişime sıcak bakman, pek çok insanın sana ulaşmasını kolaylaştırabilir. Yakın akrabaların ve kardeşlerinle ilişkilerin hayatında ön plana çıkabilir. Bazı insanlardan güzel yardımlar da alabilirsin.

16. 6 Temmuz 2009
  17. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198

Sağlığını ve çalışma hayatını ilgilendiren bir durum seni huzursuz tutabilir. Haftanın ilk günlerinde çatışmaya, kargaşaya düşünmen kolay olabilir. İletişim kurarken de kendini biraz tuttuk ve engellenmiş hissedebilirsin. Aşk hayatın ve insanlarla ilişkilerin ise tam tersi güzelleşebilir, insanlarla yakın bağlar kurabilirsin. İş hayatındaki gelişmeler ise, seni daha çok çalışmaya davet edebilir, olayları aşırı ciddiye almayalım, suratımız asılmasın. Bu hafta parasal konularda önemli gelişmelerle karşılaşabilirsin, bu aynı zamanda önemli bir değişimin habercisi niteliğinde olabilir. İş ve para aynı ritimde atmaya başlayabilir.

18. 6 Temmuz 2009
  19. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198

Hissettiğin duygular seni huzursuz edebilir, aşkta ve parasal konularda karamsarlığa kapılmamakta fayda var. Yükselişe geçen cesaretin, seni doğruları haykırmaya itebilir, özel bir insan da bundan nasibini alabilir. İletişim trafiğinin hareketlenmesi iş ve sosyal hayatını renklendirebilir. Çalışmak ve üretmek seni mutlu edebilir, verimin artabilir. Oğlak burcundaki dolunay bu hafta seni çok etkileyecek. Yoğun enerjin, seni kalıcı değişimlere sürükleyebilir. Önemli bir durum nedeniyle ön plana çıkabilirsin ve de kişiliğinle, kararlarınla, seçimlerinle dikkat çekebilirsin. Özel bir kişi seni işaret edebilir.