Hakiki Bedel

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve 1BukeT tarafından 7 Nisan 2007 başlatılmıştır.

7 Nisan 2007
    Konu Sahibi : 1BukeT
  1. 1BukeT

1BukeT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    Hakiki Bedel

Bir gün Avrupa'nin ünlü sanat merkezi kentlerinden birinde gezen çocugun biri bir vitrinde çok hos bir tablo görür. Tablo bedeli oldukça pahalidir. Çocuk bu tabloyu bir sonraki sene abisinin dogum gününe almayi ister ve is bulup kit kanaat geçinerek biriktirdigi tüm para ile magazaya gider. Sanslidir tablo hala satilmamistir. Içeri girer ve tabloyu bir süre yakindan izledikten sonra resmi yapan sanatçiyi bulur ve "ağabeymin dogumgünü için bu resmi satin almak istiyorum, tüm paramda bu kadar" der. Ressam bir süre düsündükten sonra. Resmi paketler ve resmi satar.Çocuk paketini alir ve tesekkür ederek çikar. Magazada adamin arkadaslari da vardir ve saskin saskin sorarlar: "Sen ne yaptin o resmin degeri milyonlar ederdi. Neden bu kadar cüzi bir rakama sattin?"

Adam cevap verir: "Evet ben bu resme milyonlarini verecek bir sürü insan bulabilirdim,ancak tüm servetini bu resme verecek kaç kisi bulabilirdim?..."

GÜNÜN SÖZÜ: Günümüzde insanlar her seyin fiyatini biliyor, fakat hiçbir seyin degerini bilmiyorlar. Oscar Wilde

2. 8 Nisan 2007
  3. elakxixz

elakxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok etkileyici saol..

4. 13 Nisan 2007
  5. ferhoşteyze

ferhoşteyze Guest

çok güzeldi:)

6. 13 Nisan 2007
  7. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    değerini bilene vermek..sağol buketçiğim.o kadar beğendim ki

8. 11 Şubat 2008
  9. talin

talin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    Günümüzde insanlar her seyin fiyatini biliyor, fakat hiçbir seyin degerini bilmiyorlar

ben biliyorum amaaaaa:sm_cool:
    allah eksik etmesin:1rolleyes:

çok güzel bir hatırlatmaydı buketcim:1hug: