Hakkım ne olur??

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve EflatunSu tarafından 12 Aralık 2007 başlatılmıştır.

12 Aralık 2007
    Konu Sahibi : EflatunSu
  1. EflatunSu

EflatunSu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bilgi almak istediğim konu var.2001 yılında evlendim.evlenmeden iki-üç ay önce eşim kendi birikimleriyle bir daire aldı.geçen sene bu evi satıp başka bir semtte başka bir daire aldık.tapu eşimin üzerine.küçük bir kızım var.her ihtimali onun için düşünmek zorundayım.bu evden hak iddia edebilirmiyim.dünya hali Allah göstermesin ilerde ayrılık gibi birşey söz konusu olursa kızımın hakkı olarak gördüğümüz bu evden pay talep edebilirmiyim?yeni kanundan yararlanmam söz konusumu bu konuda..

2. 12 Aralık 2007
  3. elfcyln

elfcyln Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tabi herşeyi düşünmek lazım. :1hug:Ne zaman evlendiğin önemli değil şu an evlisin ve ev eşinin üstüne. Yeni kanunda mal paylaşımı eşit oldu. Eşlerde habersiz bir şey satamıyor. Bence faydalanabilirsin yanlış bilmiyorsam.

4. 12 Aralık 2007
  5. esma benli

esma benli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hayatta hiçbirşeyin garantisi olmasa gerek efendim.sizin kızınız olduğu kadar babasınında kızı hatırlatmak istedim.kızım bahenesinin altında yatan mantık nedir siz eşinize onu söyleyin bence.

6. 12 Aralık 2007
  7. EflatunSu

EflatunSu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sanırım avukat değilsiniz o halde muhattabımda değilsiniz efendim..

8. 12 Aralık 2007
  9. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.679
    Ödül Puanları:
    163
    güzelim bende avukat değilim ama bildiğim kadarıyla 2000 yılından sonra alınan tüm mallar ortak. Bunun için ortak tapuya falan gerek yok.
    Ayrıca Belediyeye giderek tapuya kendinden habersiz satılamaz şerhide koyabilirsin. Eğer o evde oturuyorsanız senden habersiz bir başkasına satış bile yapamaz.
    Öpüyorum seni fıstık

10. 13 Aralık 2007
  11. EflatunSu

EflatunSu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim burbuk'um.sen benim avukatımsın zaten diplomana gerek yokjeyyar
    sadece bilgi almak istedim,biliyorsun dünya hali.herkes evlenirken sonuna kadar diye söz verir.tekrar teşekkür ederim canımŞeniz

12. 13 Aralık 2007
  13. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Evden pay talep edemezsiniz, eşiniz evi satmak için de sizden izin istemek zorunda değil çünkü siz evlilik tarihiniz itibariyle mal ayrılığı rejimine tabisiniz. Kızınız da zaten yasal mirasçı konumunda, ev ileride ona kalacak. Ayrılma durumunda da velayet sizde kalırsa kızınıza nafaka bağlanır.

14. 13 Aralık 2007
  15. EflatunSu

EflatunSu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim seren hanım

16. 17 Aralık 2007
  17. olivia

olivia bazen gitmek en dogrusu, elveda KK ve sevdiklerm ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5.651
    Ödül Puanları:
    238
    Esma benli tebrik ediyorum seni. Inan icimdekileri okumussun, ayni yorumu ben yapacaktim canim.
    Ama yeni okudugum icin benden hizli davranmissin.
    Dürüst olun canimizi alin, ama dürüst olun!

18. 17 Aralık 2007
  19. EflatunSu

EflatunSu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    burası yorum köşesi değil sanırım.sadece hukuki sorunları olanlar ya da bilgi almak isteyenler sorularını yazıyor.bilgisi olanlarda cevabı veriyor.sorumun cevabını avukat serenn hanımdan aldım ben..yeni kanuna göre haklarım neler öğrenmeye çalışıyorum.hukuk devletinde yaşadığımıza göre bilmekte en doğal hakkım.ot gibi yaşamaya niyetim yok.kendi niyetlerinizi başkalarının soruları üzerinde göstermeyin.dürüstlüğü önce kendi içinizde arayın başkalarının dürüstlüğünü boşverin