haklı olduğumu düşünüyorum , sizce...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sopakuzuli tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    31 Mart 2010
    Konu Sahibi : sopakuzuli
  1. sopakuzuli

sopakuzuli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    206
    Ödül Puanları:
    113
    merhaba,
    eşimle 4 senelik bi beraberlik sonucu evlendik.zaten o 4 sene nasıl geçti anlatayım size.
    tanıştığımızda ikimide özel sektörde çalışıyorduk.sonra ben kpps hazırlandım işten ayrıldım ,kirzi filan çıktı oda işten çıkarıldı.ben kpps sınavını kazandım ve atrandım o hala işsizdi.tabi ailesidnen bi kere bile destek görmedi.kredi kartı borcu heray katlanarak büyüdü ama ailesi asgari bile yatırmradı.neyse ben atandım eşim işe girdi.ben eşya için apra biriktirdim oda çalışıtğı ile borçları temizledi.veeeeee seneler sonra evlencek duruma geldik.eşyaları aldım herşeyi iğnesine kadar kimsenin desteği olmadan yaptık.hatta düğünde ailesini taktığı altınları bile biz adlık düşünün artık.maddi desteği geçtik manevi oalrak bırakın destek olmayı el gibi davrandılar.sadece cisim oarlak millet dedikodu yapmasın diye geldiler buda canımızı çok sıktı.diğer evlatları arasıda ayrım yapıyorlar filan değil diğerlerinede yapmıyorlar böyle tuhaf bi durum.neyse evlendik takılanalr ve iki maaş giren bi evde birikeceği kadar biriken parayı ortak hesap açtırıp oraya yatırdık.ve dün bi baktım bu hesaptan 3000 tl çekilmiş.akşam sordum babası araa alcakmış evlat oarlak deste kolmak istremiş.ben şokkkkkkkk.manevi oarlak ulaşmadığı insanlara maddi oalrak resmen yaranmaya çlaışmış.bana gaddar demeyin sakın para umrudmadeğil umrumda olsa senelrce belezidm , düğünü kendi paramla yapmazdım.bednen gizli arkamdan iş çevirlmiş ve açıklama şu sana söylesem kızardın(açıklamaya bakın şimdi öğrendim daha az kızacam sanki).daha evime gelmişlikleri yok bırakın destek olmayı onalrın şerefini biz düşünüp kendi aldığımız altını taktırdık ve arab için benim param bana sorulmadan veriliyor.tabiki çıldırdım.neyse eşime dedimki madem sen destek olacak akdar olmuşsun o zman sen evli bi adamsın benden bu evin harcamasına 1 kuruş yok artık.kira elk tlf su neyse öde benim maaşım beni bağlar.vebunu yapcam arkadaşalr çektiği sıkıntı umrumda değil.o borç ödensin diye çektiğimizi ben bilirim.simit yedik parkkta onunla karnımızı doyurduk ama şikayet etmedim.ailesine banka mahkeme açmış dediğinde sadece azarladılar ve nasıl odluysa aradan çok zman geçmeden arba alcak para çıktı ortaya.bundan sonra masraflar seni bağlar dedim beni ilgilendirmiyor.(miilletin salonun da lcd tv yok bizimki bana güvenip yatak odasına plazma tv alma hayallerinde).arkdaşar haksızsın diyedne çıkacak ama ben kendimişu anda çok ahklı görüyorum.evet evlendik hayat müşterek am benim kişiliğim yomu nasıl arkadman iş çevrilir ban sorulmaz.dedim kendi paramı artık kendime yatıracm sesini çıkarmadı dediki sana güvenip evlendim bedne dedimki işte bedne onu diyorum senin maaşına güvenip evlendysek bunu uygulaycağım artık.insanlar asgari ücretle geçniyor sen iyi bi firmada iyi bir maaşa tabiki geçindirebiirsin.senin şartlarınla geçinmeyi ben kabueldorum dedim:)))) dediğim gibi aynen uygulaycağım.ve biliyorum ki 2 ay sorna dicekti bu ev bize lğs daha uygun bi eve çıkalım tmam dicem sen nasıl rahat edeceksen.(tamamen blöf beni pes ettiremk için yapcak).şimdi kararını almışsın bizden en istiyorsun diceksiniz birine anlatmazsam çatlaycaktım bütün gece bednen saklı iş çevrilmesine sinir oldum uyumadım günde bin kez arayanadam açıp bana sormadan böyle bi karar alıyor:KK43:(((((8

2. 31 Mart 2010
  3. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.669
    Ödül Puanları:
    163
    Ne diyelim ki, sonuna kadar haklısınız.

4. 31 Mart 2010
  5. sopakuzuli

Beğenildi:
    206
    Ödül Puanları:
    113
    sağol canım ya . ben bunu altında kalamam ya hayatı paylaş bunda tek karar al olcka şeymi ya.bansa sor vermeylim dediğimde tartış ya da iknaet ama arkamdan iş çevirme dedim.

6. 31 Mart 2010
  7. bucakmagduru

bucakmagduru XXL KIYAFET GİYMİCEM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bencede sonuna kadar haklısın verdiğin karardan sakın dönme canım

8. 31 Mart 2010
  9. KIRMIZIdonluKIZ

KIRMIZIdonluKIZ Canis Majoris sönüyor : / Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    bazi yerleri pek anlayamadimbilmiyorumkismile
    sana sormadan vermesi büyük hata , burda sen haklisin
    parani verme sende, biriktir altin al felan
    iste erkekler böyledir ne olursa olsun sonucda annem babam deyip bütün yapilanlari kolaylikla unutuyorlar

10. 31 Mart 2010
  11. sopakuzuli

Beğenildi:
    206
    Ödül Puanları:
    113
    bu kızda çok cadı demeyin ama :))) çocuk yapma planımız vardı dedim bu beklesin biraz eşim neye uğradığını şaşırdı abartma dedi .dedim abartmıyorum eleştirdiğim şeylere boyun eğmemi bekliyorsun borcu , işsizliğe sesimi çıkarmadm çok daha iyi şartlarda beklemden kuruş harcamdan kavuşabilirdim biliyorsun dedim ama birbirimize inandığımız için evlendik dedim şimdi sen beni ezip geçiyorsun dedim.ve tekrarı olduğunda dahada abartılı kararlar alcam dedim.

12. 31 Mart 2010
  13. sopakuzuli

Beğenildi:
    206
    Ödül Puanları:
    113
    sağolun kızlar.dönmeyecem tabi kararımdan gıcık oldum bi kere.canı mneresini anlayamadın sorben cvp yazarım

14. 31 Mart 2010
  15. bulgar

bulgar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.037
    Ödül Puanları:
    238
    bencede haklısın.afedersin ama elleri biraz para görünce her şey unutuluyor.

16. 31 Mart 2010
  17. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    valla, haklısınız.
    yapacağınız şeylerde çok doğru.
    haketmiş gerçekten.
    araba lüks ,sanki
    aile arabasız, ölecek..
    hani, hastalık falan olsa tamamda.
    onun için bile size sorması gerekir.
    çünkü para ortak...
    sizin emeğinizle çalışarak kazandığınız o parayı size sormadan,ilgisiz ve sorumsuz ailesine vermesi,bence en büyük yanlış.ve size saygısızlık.
    burnunu sürtün iyice biir.

18. 31 Mart 2010
  19. sopakuzuli

Beğenildi:
    206
    Ödül Puanları:
    113
    zaten eline direk para olarak vermiyordum maaşı aldığımda ödemsi gelen ne varsa ödüyordum yada mutfak gidelrei taksitler filan. eskiden ben sana kıyamam evlenince çalışma diyordu şimdi diyorki hani memursun sana kredi çıkar araba alırız ben evi geçindirirm sende taksit ödersin filan.eşimi çok seviyorum beni kırmadı incitmedi kendinden önce beni düğşündü ama ban güvenmesin bunu istemiyorum.anladım ki eşin bile olsa n ekadar verirsen yetmiyor.yanlış anlaşılmasın para olayı değil her konuda benim eşim herşeyi halleder , hayatım sen güçlüsün yaparsın diye diye baktım tüm sorumluluk bana yüklenmiş ya.gidilecek yere bile ben karar veriyorum onunsorumluluğu bile bedne . ya ben çok dolmuşum ya :)))

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.