Haksiz Bir Elestiri Ile Karsilastiginizda...

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve vanilya tarafından 3 Nisan 2007 başlatılmıştır.

3 Nisan 2007
    Konu Sahibi : vanilya
  1. vanilya

vanilya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Lincoln eger kendisine yönelik tüm acımasız elestirilere gülüp gecmeyi ögrenmemis olsaydı, Ic Savas ın baskısı altında eriyip giderdi. Oysa onun yaptığı elestiri tanımı literatüre gecti ve bir hazine gibi deger kazandı. General McArthur bu sözlerin bir kopyasını savas sırasında karargahtaki masasının üstün asmıstı. Winston Churchil ise yine sözlerin bir kopyasını cerceveletip Chartwell de ki calısma odasının duvarına astı. Sözler söyleydi :

"Eger tüm saldırılara karsılık vermeye kalksaydım, her seye veda etmek zorunda kalırdım. Elimden geleni, doğru bildigimi yapıyorum; sonsuza dek de yapacağım. Dogruya ulasırsam söylenenlerin önemi kalmaz. Yanlıs yaparsam, on melek haklı oldugumu söylese de farkı olmaz"
    Haksız bir elestiri ile kasılastıgımızda sunu aklımızdan cıkarmayalım :

" ELINIZDEN GELENI YAPIN; SONRA SEMSİYENIZI ACIN VE ELESTIRI YAGMURUNUN ENSENIZDEN ICERI SÜZÜLMESINI ENGELLEYIN."

2. 3 Nisan 2007
  3. character

character Guest

sadece bu sitede başıma geldi bu.bunun dışında mutlu ve huzurluyum hayatımda..paylaşımın için sağol..

4. 3 Nisan 2007
  5. vanilya

vanilya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu sitede öyle bir durumla karsılasmana üzüldüm.Daima huzur ve mutluluk dilerim sana.

6. 3 Nisan 2007
  7. character

character Guest

teşekkür ediyorum..:1hug:

8. 3 Nisan 2007
  9. character

character Guest

eleştiriye her zaman açığım..ama eleştiri başka şey bir hakaret ve gurur kırıcı cümleler başka şey..kimileri bunun ayrımını bilmiyorlar.sevgiler:1hug:

10. 4 Nisan 2007
  11. kalemkitap2

kalemkitap2 Kapsama Alanı Dışında ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    Elimden geleni, doğru bildigimi yapıyorum; sonsuza dek de yapacağım. Dogruya ulasırsam söylenenlerin önemi kalmaz.
    :1yes2:

12. 4 Nisan 2007
  13. vanilya

vanilya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Söylediklerine tümüyle katılıyorum canım:1yes2:

14. 6 Nisan 2007
  15. EU2

EU2 Guest

>>>>>>>>>ÜSLUP<<<<<<<<<<<<<
    Birini eleştirmek istersek ilk dikkat edeceğimiz şey bu olmalı, kırmadan incitmeden, sevecenlikle, kibarca, uygar bir insana yakışır biçimde, dilimizle karşımızdakinin canını yakmadan, iğnelemeden, diş bilemeden, yanlış anlaşılmaya mahal vermeden, karşındakinin yerine kendini koyarak, o anki ruh halini hesaba katarak...

Ama bu ince düşünce tarzı maalesef herkeste yok. Burası isteyen herkesin üye olup istediğini yazabildiği bir site, o yüzden böyle şeylerle karşılaşmak çook normal. Bu yaştan sonra da karşımızdakine üslup incelik öğretemeyiz ki. Kendilerini yetiştirememiş bu tarz insanlara yazık diyorum sadece.. Kaba saba düşüncesiz insanlar kaliteli ve düzeyli bir sohpetin ortasına girip abuk subuk yorumlar yapamaz gerçek hayatta. Sanal ortamda yüz yüze olunmadığı için rahat davranabiliyorlar..

16. 6 Nisan 2007
  17. EU1

EU1 Guest

Hayatta herkesin bir doğrusu var evet katılıyorum fakat senin doğrun bana zarar veriyorsa ben sana bunun bana verdiği sıkıntıyı anlattığımda dinlemeyi bilmek gerekli. Benim doğrum diyerek yürürsek ozaman hertürlü eleştiriyede açık olmalıyız yada kendimizi ölçüp tartıp yola öyle devam etmeliyiz.

18. 6 Nisan 2007
  19. vanilya

vanilya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Gözyası84, Amazonta, Gülnihal ve Ghost Rider paylasımlarınız icin tesekkürler:içelim: