haksızlığa tahammülüm yok

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nurtenpoker tarafından 24 Şubat 2009 başlatılmıştır.

24 Şubat 2009
    Konu Sahibi : nurtenpoker
  1. nurtenpoker

nurtenpoker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kötükedihüso kaynanam beni hiç sevmedi biliyorum ama evlatlarını nasıl ayırıyor bilmiyorum biz evlenirken hiç bir yardım da bulunmadı neeşya netakı bana bir giysi dahi alınmadı oysa bizden sonra evlenene sonsuz yardım yapıldı eşyalar alındı takılar takıldı kaynanam evlerinden birini onlara verdi şimdide marketini öbür oğlu ve gelinine verdi içerisindeki malların çokaz birmiktarını bize ödeyeceklerini söylediler ama nezaman istesek bibahane bulup ödemediler oysa çok borcumuz var onun için eşime çok kızıyorum hakkına niye sahip çıkmıyor anlıyamıyorum benhaksızlığa hiç gelemiyorum karışmak istemiyorum ama budurum beni sinir ediyor eşime söyleyincede evde kavga çıkarıyorbu durumda ben ne yapmalıyım bilemiyorum sizce nasıl davranmalıyım:uhm:

2. 24 Şubat 2009
  3. aycaaaaaaa

aycaaaaaaa can oğluşlarrıımm :)) Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    163
    ahh benım kocamda kendi hakkını hiç savunmaz canımm.. çok uzucu bilirim.. kaynananın yaptığı terbiyesizlik yani nasıl can vericek bu insanlar merak edorum.. birgun oturuurken kaynana yavaş yavaş söle bilsin yaptığını ve hakkını helal etmediğinide ilett

4. 24 Şubat 2009
  5. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    kendi yağınızla kavrulacaksınız.
    benim de kayınpederim aynısını yaptı ama bir güne bir gün lafını etmedim ne eşime, ne de babasına.
    hatta eşim kendi söyler benim babama, babam bize birşey yapmadı hiç diye biz engel oluruz deme öyle diye.

yapmamışsa yapmamış ama bunda eşinizin suçu ne
    ona niye kızıyorsunuz?
    gidip kadının boğazına sarılamaz ya ver diye, siz de ona göre samimeyt gösterirsiniz olur biter.

6. 24 Şubat 2009
  7. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    boşver canım hiç üzerine gitme bu olayın... sonuçta ailesini korur sen üzerine gittikçe..

gitmezsen kendisi daha iyi görür gerçekleri..

yarın öbürgün senden birşey için yarım istediğinde kayınvaliden sende kime yardım ettiysen onlardan bul dersin.ama eşim istiyorsa yine de yardımcı olurum die de eklersin.
    bence üzerine gidip kendi huzurunu bozma

8. 24 Şubat 2009
  9. milat

milat yaşıyorum Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    113
    kaynananıza hakettiği kadar syagı gösterirsiniz olur biter...ağız dalaşına fln hiç girmeyin..hatta hiç bi şekilde muhatap olmayın..iki kat el gibi muamele edin kafi gelir bence..

10. 24 Şubat 2009
  11. nurtenpoker

nurtenpoker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mesajlarınız için teşekkürler ne yapmam gerektiğini anlamış oldum sayenizde:kahve:

12. 24 Şubat 2009
  13. benmila

benmila HaKeDeN Daİm oLuR !! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    benimde eşim hakkını aramaz kendi ailesine krsı ama artık alıştım sorun olmuyo yani sende alısırsın cnm.

14. 24 Şubat 2009
  15. Kurtlu3lmam

Kurtlu3lmam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    canım eşinin üzerine gidip huzurunuzu bozmayın.eminim oda çok üzülüyordur ama nede olsa ailesi.zaten zamanla herşeyi anlar.sende bir arkadaşın dediği gibi kırk kat yabancı gibi davran ne derse onu umursamadığını belli et o yokmuş gibidavran.yanında herzaman mutlu dur.ve eşinle çok mutlu olduğunu hissettir

16. 24 Şubat 2009
  17. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    benim eşimde hakkını aramaz ...
    olan olmuş artık bu saatten sonra gidip yüzlerine vuracak değilsin...
    bu zamana kadar size bişey yapmadılarsa bundan sonrada beklemeyin..
    evlatlar arasında nasıl ayırımcılık yapılır ben çok iyi bilirim...

18. 24 Şubat 2009
  19. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.669
    Ödül Puanları:
    163
    Her ne kadar ortada adaletsizlik varsada benim savunduğum bir fikir vardır. Malı kazanan kimse, harcarkende özgürdür ve istediği gibi harcar. Yani şimdi kendim için düşünüyorum , babam malını kayınpederiniz gibi dağıtsa bana bir şey vermese eşimin buna müdahale etme hakkı yoktur. Mal mülk babamın istediği gibi dağıtır. Ben böyle düşünüyorum. Haaaa bu malı haksız dağıtırken tabiki dağıtan kişinin vicdanı sızlamıyorsa o onun suçu ama ben böyle miras paylaşımlarında eşler olarak fazla olaya girmeme taraftarıyım.