Haksz mym sizce ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve hasretim34 tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

12 Aralık 2009
    Konu Sahibi : hasretim34
  1. hasretim34

hasretim34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    iyi aksamlar hanimlar,

nerden nasil baslayacagimi bilemiyorum karistirirsam kusuruma bakmaiyn lütfen.Bu yaz Allah izin verirse abimin dügünü olacak ve aileminde durumu pek müsait degil borclari var,benimde elimde para olarak yardim edecek gücüm yok ama bileziklerim var ( ben var oldgunu saniyodum) bende o sekilde yardim etmek istedim esimle konustum kabul etti.Bilezikler teyzemlerin ( kaynanam) bankasinda kasada,gecen gün esim istedi altinlari,yardim edicez dedi. Enistem mal benim degil karismam ama ben olsam altin bozmam dedi.Sonra eve gitmisler arkadan bir sürü tantana etmisler ,neymis efendim vermiyomus bilezikleri.Nedeni de babamla aralarinda bu sene bi husumet oldu,bunlar köyde babamlarin evinin yaninda ev yapiyolar arsalarina,babamda sorun cikariyo ( babam burda haksiz) bu konu uzun anlatmiycam.az önce teyzem aradi esimle konustu,neymis efendim babasini ezip geciyomus,benim babam onlarin ev yaptirmasinda sorun cikariyomusda onlar niye yardim etcekmis.Esimde biseyler söyledi biraz neyse kapatti tlfnu, vermeseniz vermeyin diyip.Bende kizdim, esime dedim madem öyle istemiyorum altinlarini alsinlar hepsi onlarin olsun bana takilan hediylikleri getirsinler bugün vermediler bundan sonrada vermesinler istemiyorum sende almiycaksin dedim.( almiycamda).

Benim kizdigim anlamadigim nokta,benim altinlarimdan onlara ne,onlara hesap vermek zorundamiyim ben,bana takildiysalar benim degillermi,istedigim gibi kullanamzmiyim yani?

ikincisi,onlar kavgali diye,ben niye aileme yardim edemiyorum? onlarin kavgasindan bana ne?ben bunlari anlayamiyorum ama cok kizginim ,aileme dar günlerinde yardim edemedigim icin cok üzgünüm..

Simdi söyleyin ütfen bana kizmakda haksiz miyim ben?

Son düzenleme: 12 Aralık 2009
  2. 12 Aralık 2009
  3. DeliKizinDirdiri

DeliKizinDirdiri Yangına Körük , Kavgaya Sırık... Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    keşke altınlarını başta vermeseydin onların yaptığı ayıp babanla sorunları var diye ona yardım etmeni engelleyemezler...

4. 12 Aralık 2009
  5. limonilezeytin

limonilezeytin cansın sen canım kocam:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım tabiikide çok haklısın yani konu ne olursa olsun onlara ne senin altınlarından altınları versinler sonra yorum yapsınlar,ayrıca sende istemiyorum falan deme onlar resmen senin hakkın,tamam huzur herşeyden önemli ama diğer tarafta ailen sıkıntıdaymış bence eşinle konuş alın altınlarınızı hem ayrıca niye onlar saklıyoki al sen kendi altınlarını kendin sakla canınıda sıkma herşey düzelir inşallahkaydirigubbakcemile5

6. 12 Aralık 2009
  7. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    haksız deilsin canım ama ilk basta keske onlara vermeseydiniz kasa için açıkcası benim annemde isterseniz bizim kasaya koyarız dedi ama ben yok biz kasa kiralarız dedim
    ne yapıp edip alın ve neden hesap verir gibi sunu bunu yapacaz verin diosunuzki direk bileziklerimi verin dicektiniz rica minnet yaramıo canım örnekte görüldüğü gibi onlara bırakmayın alın bence herseyi

8. 12 Aralık 2009
  9. hasretim34

hasretim34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Ne bileyim canim aklima mi gelirdi böyle birsey,hazir kasalari var dursunlar orda dedik.Demez olaydim,engelleyemezler ama engelliyolar iste :KK43:

10. 12 Aralık 2009
  11. hasretim34

hasretim34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    canim rica etmedikki,esim dedi bize altinlar lazim,?? yardim etcez ,vermiyolar ki nasil alcaz?

görümcemde tutmus diyo ( aslinda armaz iyyidir bi kötülügünü görmedim) altin verilmezmis ne alakaysa kime ne ya

12. 12 Aralık 2009
  13. emdev

emdev Guest

hatayı en başta yapmışsın
    senin bileziklerinin bankada kaynananın kasasında ne işi var kaydirigubbakcemile
    ee bu zor günlerinde de o söz hakkı sahibi olur tabi.:eek:lmaz:
    burda yapacağın şey önce o bilezikleri alıp bankada kendi kasana yatırmak.kendine hesap açmak.ya da ne bileyim al evinde sakla.

14. 12 Aralık 2009
  15. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ben senin yerine olursam altınlardan öğle kolay kolay vaz geçmem.

16. 12 Aralık 2009
  17. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    O altınlar tek gramına kadar senin hakkın
    Bence kızıp almicam falan deme
    Biran önce altınlarını al ister bozdur ye ister ailene dağıt
    Sonuçta altınlar senin hakkın