Haksz mym?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yesilim tarafından 30 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : yesilim
  1. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Kim olursa olsun,ailemden,dışarıdan,olay önemli önemsiz iki tarafı da dinlemeden fikrimi söylemem
    Önceleri sevimsiz karşılandı sonraları haklılığım anlaşıldı
    Henüz küçücüktüm ..Annemi,arada babamı çekiştirirken hatırlarım.Arkadaşları da ara bulacaklarına iyice doldururdu onu.(İyi arkadaş önemlidir,o arada onu da öğrenmiştim)
    Sonu gelmez kinleşmeler başlardı aralarında..Öyle seviyesiz tartışmalar olmazdı ama birbirlerine kırgın,kızgın,küs gibi yaşarlardı çoğu kez.
    Anne hep haklıdır ya... Çocuksunuz,anne ne derse doğrudur o yaşlarda..
    Baba sabah işe gider,akşam eve bir karış suratla döner ya..Anne bütün gün söylenmiş,bir ümit kocasının güler yüz ile geleceğini ummuş(Sanki anne güler yüzle karşılamış gibi)...
    Baba konuşmadığı,içini dökemediği,derdini anlatamadığı için hep onu suçlardık... İki kız kardeş.
    Yıllar geçip babamın yaşanmışlıklarını öğrenince,onunda kendine göre ne kadar haklı olduğunu gördüm...
    O gencecik yaşımda,zorda olsa kızsalar da,kırılsalar da...FİKRİMİ SORARLARSA...İki tarafı da dinler Haklıysa haklı,haksızsa haksızsın derim ....Haksız mıyım???

Milletime ne oldu... Ben,sen diye ikilem... Bencillik ön planda,yardım severlik yok oldu.
    Yapılan güzellikler kıskanılır,Açık bulundu mu ukalaca atlanır oldu
    Ata sözlerimiz unutuldu ..
    Kutsal kitabımızdaki övgü dolu sözler okunmaz ,okunduysa anlaşılmaz mı oldu?
    Kafa salla,herkes haklı,Arkadan konuşmak moda mı oldu?
    Hırs,rekâbet,kıskançlık revaçta. Merhamet,duygusallık,özveriye ne oldu?

Güzel haftalar dileği ile Yeşilimin duyguları
    a.s.

2. 30 Temmuz 2007
  3. mesure

mesure Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    a.s. yeşilim kalemine,eline,diline sağlık.Yazıların bana ders veriyor.

4. 30 Temmuz 2007
  5. vilas

vilas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sana katılıyorum mesureciğim yeşilimin yazıları gerçekten çok anlamlı ve ders verici ellerine sağlık bizimle bu güzel yazıları paylaştığın için yeşilim

6. 30 Temmuz 2007
  7. irna

irna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    haklısın yeşilim sonuna kadar haklısında,
    bizim insanımıza doğruyu söyleyinçede dokuz köyden kovarlar,sen ne kadar dürüst olursan ol.dilerim kararın olumlu gelişir canım.

8. 30 Temmuz 2007
  9. kara_kedi

kara_kedi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    qüzel bir yazı saol

10. 30 Temmuz 2007
  11. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Anılarımı,duygularımı,Paylaşmakla paylaşmamak arası gel gitlerim olmuyor değil ama kendimle barışalı çok oldu ... Kimsenin ön yargılı olmaması için çok çaba sarfettim inanın Kazandım mı ??Evet kendimi huzurlu hissediyorum ...
    Yorumlarınıza teşekkürler:1hug:a.s.

12. 30 Temmuz 2007
  13. sibel_can

sibel_can Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    elıne saglık guzel bır yazıydı.

14. 30 Temmuz 2007
  15. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    Milletime ne oldu... Ben,sen diye ikilem... Bencillik ön planda,yardım severlik yok oldu.
    Yapılan güzellikler kıskanılır,Açık bulundu mu ukalaca atlanır oldu
    Ata sözlerimiz unutuldu ..
    Kutsal kitabımızdaki övgü dolu sözler okunmaz ,okunduysa anlaşılmaz mı oldu?
    Kafa salla,herkes haklı,Arkadan konuşmak moda mı oldu?
    Hırs,rekâbet,kıskançlık revaçta. Merhamet,duygusallık,özveriye ne oldu?

ne güzel özetlemişsin yeşil ablam
    herkez birbirinin yüzüne güler arkasından konuşur oldu
    gittikçe iğrençleşiyor insanlarımız,dünyamız :1no2:

16. 30 Temmuz 2007
  17. BenNazKsK

BenNazKsK Çiçek&Böcük:) Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Zamanla hepsi tükendi canım benim..Yerini farklı duygular aldı.kime sorarsan bu meziyetler herkezde var.Laf çok ama iş yok:)Özeller duvarlardan dışarı çıkıverdi,tek taraflı dinlendi olaylar,empati dersleri verildi ama kurulma yoluna gidilmedi.Akılcı kelimeler bulunmadıkça,laf olsun diye üreyen konuşmalar arttı adına can sıkıntısından denilip!!Geyik muhabbeti konuldu.
    Güzellikler dediğin gibi taktir yerine kötek görür oldu.Çaresizlikler sohpet konusu uzatıldı büyültüldü ne olsa acıtasyon atraksiyon var:))
    Olaylı olan herkez önplana çıktı,sakin huzurlu az konuşanlar birşey bilmez ilan edildi.
    Tartışmalar hakarete dönüştü oysaki tartışma konuları oldukça anlamı görüldüğü halde.Herkez kendi fikrini bir diğerine kabul ettirme çabasına girdi anlamsızca kişiye olduğu gibi değer vermek yargısı kalktı ya bana uyar yada benden uzak durur olsa olur olmasada olur gibi kavramlar çoğaldı
    Dahası çok fazla yaşılılara davranışlar.çocuklarımızı yetiştirme vs.. Hepsi mutasyona uğramış gibi bir anda değişiverdi..
    Oysaki bizlerin değer yargıları gelenek ve göreneklerimiz okadar eğlenceli ve anlamlıyken yitirmek çok üzücü benim için..
    Ne olursa olsun hep inanmışımdır .Sevginin ,özverinin,dostluğun,yardımlaşmanın kazandığına,görmüşümdür bu olguları elimden geldiğince yaşatmaya çalışırım..Çok vaktimi almaz konuşurken yada bir kişiye yazarken özeleştri yapmam inanın 1 dk almaz söylediğimi önceden düşünmek.. Geriye bakıp üzülmekten ya da pişman olmaktansa 1 dk feda olsun derim..Ön yargısız.her iki tarafı dinlemeden yapılan konuşmalar ,haksızlıktır bir diğerine

Yazdıklarımız,söylediklerimiz lafta kalmasın..Yardımlaşma ,gelenek göreneklerimize ,toplumsal anlayışımıza,dostluk ve arkadaşlıklarımıza,çalışma emek gücüne kısaca:Sevgimize ,saygımıza,dürüstlüğümüze ve insanlığımıza sahip çıkalım.
    Yeşilim Canımsın..Sevgilerimle..

18. 30 Temmuz 2007
  19. ffcamdankalp

ffcamdankalp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Yeşilim, hamken yapabiliyoruz, hatalar...
    Yakın olana, sevdiğimize, yontabiliyoruz sürekli keseri.
    Nalıncı keseri olmamayı yaşadıkça, yaşattıkça öğreniyoruz, zamanla.
    Herkes kendini tamamen kusursuz, tamamen hatasız görmese değil mi ?
    Benim de şu noktada hatam oldu diyebilse.
    Bazen iki tarafı dinlediğimizde de şaşırıp kalmıyormuyuz, herkes kendine göre
    haklı ! demiyormuyuz.

Ben herzaman ortada bir kusur varsa iki taraftada vardır diye başlıyorum düşünmeye, çünkü iki tarafında vardır ufak tefek kusurları. Sonunda vardığımız nokta hep iletişimsizlik, yanlış anlamalar. Halbuki konuşarak hal yolu bulunacak şeyler. Biliyoruz ama yapamıyoruz bazen işte. Bile bile bilmezcesine, yontuyoruz keseri. Kendimi de dahil ediyorum, bende yapıyorumdur muhakkak...
    Sana hak veriyorum, böyle karşıma abide gibi dikilince cümlelerin.
    Olgun olmak ise kendinin dahil olduğu durumlarda bile sağduyulu davranabilmek kabiliyeti bence. Umarım bu kabiliyete kavuşur tüm insanlar, insanlık için.

Sana birkez daha hatırlattığın için teşekkür eder sevgiyle ŞenizŞenizŞenizŞenizŞenizŞeniz