Hal Tyleri yardmm

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve gamzezy tarafından 30 Haziran 2008 başlatılmıştır.

30 Haziran 2008
    Konu Sahibi : gamzezy
  1. gamzezy

gamzezy Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar yardımınıza ihtiyacım var. ben yeni evliyim ve haliyler yeni halılar salonumdaki halılarımın tüyleri çıkıyo yani nasıl anlatsam ki yünleri çıkıyo hem evim kirli gözüküyo hemde çok rahatsız edici ya her yerde yün topakları bunlardan nasıl kurtulabilirim. Süpürgeyi açıp çekiyorum 1 saat temiz sonra yine ay çıldiriciiiiiiiinm kızlar derdime bir çare lütfen :bbo:a.s.

2. 30 Haziran 2008
  3. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    canım,başlarda bu sorun hep olur. ilk aylarda günde 2 kere elektrik süpürgesini açtığımı bilirim. süpürgenin torbasını boşaltmak için açtığımda içinden rengarenk yünler çıkardı.
    biraz sabredeceksin, ben bastırarak süpürürdüm; yine bir sürü yün çıkardı.
    sanırım 6 aydan önce bitmez ama amanla azalır, merak etme.

4. 30 Haziran 2008
  5. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    yün halilarda olur bu ilk baslarda..

üzerinde yüründükce tüyler cikar..

ben denemedim ama kimisi ilik suyla siliyor

halisini ilk aldiginda,tüyleri azalttigini söylemisti..

6. 1 Temmuz 2008
  7. MeleklerKorusun

MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

Beğenildi:
    73
    Ödül Puanları:
    153
    elektrik süpürgesinin uç kısmında bi düğme var arkadaşlar..tıpkı evdeki lamba düğmeleri gibi..onun bi tarafına bastığınızda tüyleri süpürürken dıştan kendinize doğru çekebileceğiniz bi yer var..deneyin..daha hızlı azalıyo tüyler.......

8. 16 Temmuz 2009
  9. asliceylan

asliceylan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sirkeli suyla silindiğini söyledi komşum.ama ben cesaret edemem.koku kalmıyormuş ama içimm rahat etmez bnm.

10. 17 Temmuz 2009
  11. prometheus

prometheus Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşım ben de 1 aylık evliyim,halıların hav çıkarması beni de deli edecek..
    Şimdi bir kovanın içine yumuşatıcılı (vernel,yumoş,artık ne kullanıyorsan) bir su yapıyorsun..
    Daha sonra plastik tahta fırçaları var ya onlarla fırçayı suya daldırıp daldırıp halıyı fırçalıyorsun.
    Yanında küllük veya boş bir kap da gezdiriryosun ki çıkan havları onun içine toplayabilesin..
    Halıları fırçaladıktan sonra bir defa da elektrik süpürgesiyle üstünden geçiyorsun..
    Eskisi gibi hav çıkarmıyorlar artık,sen hav çıkarma sürecini kısaltmış oluyorsun..
    Bunu haftada 2 kere yaparsan sıkıntı azalır..
    Hem halılar mis gibi kokar,hem yumuşacık ve tertemiz olur,hem de hav çokarmaz..
    Eski halılar için de uygulanabilir bu yöntem,halıların içinde binlerce saç yumağı çıkıyor çünkü.. Sevgiler..