hala şaşkınım çok! fikirlerinize ihtiyacım var kızlar..

Konusu 'Kız İsteme' forumundadır ve nnisanyagmuruu tarafından 15 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : nnisanyagmuruu
  1. nnisanyagmuruu

nnisanyagmuruu ooO♥Sensiz Olmaz♥Ooo Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    hiç kimsenin aklında yoktu böyle bişey.dün işten çıktım eve geldim.çokta uykum var.mirmirmirmirmirmirmirmiruyuyacağm yani. bnmki aradı e akşama biz geliyoruz dedi. nsl yani, kardşnlemi falan dedim.yok annemlerle dedi. nslyakafamçokkarıştı:1shok: annem memeca dan ameliyat olmuştu.bilenler bilir.kemoterapi alıyor.anneleri geçmiş olsuna gelmişti gündüz. babamlarda gelcek geçmiş olsuna dedi. bakarsın seni isteyiverirler dedi.ama şaka yapıyo gibi konuştu.neyse hemen giyindim,toparlandık falan geldiler bunlar. ellerinde pasta:bbo: kola,çay,yanında pasta derken oturuyoruz artık. kayınvalide söze girdi. ee biz geldik bakalım,napalım bu çocukları dedi.ben kızardım çok fena:eek:ayıp olcak die çıkamıyorumda dışarı.neyse öle böle konuşuldu işte ve 15-20gün içinde nişan olacak.
    Ama öncesinde mendil alma derlerya, sepet yada sandık hazırlanır kızı verdik diye. işte ne alayım.. sepet mi ? sandık mı? içine ne konacak. bana akıl verin. hep hayal ederdim.düşünürdüm ama inanın dün gece uyuyamadım hiç. bildiğim ne varsa unuttum yani..

2. 15 Temmuz 2009
  3. nnisanyagmuruu

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bu arada bilmeyenler için tekrar söliyim. biz çocukluğumzdan beri ailecek görüşüyoruz. onun halası yengesi vs tanışıyoruz yani. ama bu anne baba konumuna geçmek hakkaten çok tuhaf. hala inanasım gelmiyor. bianda oldu. şimdi bu mendil alma olayında geleceklerya ben ikram ne yapıcam, ne giyicem???? hiiçç bilmiyorum.bu konudada fikrinize ihtiyacım var. ve annem rahatsız oldğu için herşeyi benden 3 yaş küçük kardşmle yapıcam. yardımlarınz için şimdiden teşekkür ederim hepinize..

4. 15 Temmuz 2009
  5. aybuer

aybuer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    hayırlı olsun canım şimdiden.sandıkta olur sepette.iz bohçada vermiştik. içine mendil çorap iç çamaşırı havlu koymustuk söz için.sözde sade bir elbise ya da pantolon gömlek giysen de olur.ikramları biz de kayınvalidemler getirmişti.pasta içecek ve baklava.sen de yapabilirsin istersen bir çesit pasta falan onu konusursunuz sanırım.annene de çok geçmiş olsun.

6. 15 Temmuz 2009
  7. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    VALLA CANIM HERŞEY ÇOK ANı OLMUŞ.....

annende rahatsızmış çok fazla abartmaya gerek yok....

bence evendikten sonrada kullanabileceğin şık bir sandık al.....

mendilleri nasıl düşünüyosun ne tarz bişey yani?

teyzen falan yokmu yakında yardım isteyecek?

8. 15 Temmuz 2009
  9. nnisanyagmuruu

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    3 tane teyzem var. yardımcı olurlar mutlaka. yani şimdi şöyle bişeye karar verdik. yarın akşam annesini ve kardşini alıp gelcek bize. ben çalıştığım için akşam gelecekler. napalım ne edelim,zaman konusunda karar verilecek. ve usulen tekrar istenip kızı verdik anlamında bu sandık verilecek. yani ben sandık düşünüyorum. içine ne koyucam nsl süslücem. giyim ikram falan bi sürü şey çorba oldu kafamda yaa:bbo:

10. 15 Temmuz 2009
  11. noashe

noashe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ani bi kız isteme olmuş,Allah tamamına erdirsin...Benim bildiğim söz tepsisi hazırlanır,içinde kadeh,çiçek ve mendil oluyor,hazırda alabilirsin kendinde yapabilirsin.İkrama gelince çay bi kaç çeşit hamur ve çerez yapabilirsin...

12. 15 Temmuz 2009
  13. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Annenin teyzenlerin de bilmesi lazım, mutlaka biliyorlardır..Onlar ne diyorlar?

Sonuçta herkesin gelenek göreneği farklı..

Hayırlısı olsun..

14. 15 Temmuz 2009
  15. EcMeL

EcMeL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben istemede sandık olayını felan bilmiyorum duymadım hiç.
    Büyükleriniz sizi yönlendirecektir rahat olun.
    Hayırlı olsun mutluluklar dilerim.

16. 15 Temmuz 2009
  17. nnisanyagmuruu

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    isteme oldğnu henüz kimse bilmiyor. ama sanırım şu saate kadar annem herkesi aramış heyecanını paylaşmıştır. okadarki dün gece karşdm bile yoktu yanımda. kuzene kalmaya gitmişti köye.

18. 15 Temmuz 2009
  19. graceful

graceful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    vallaa bilsem mendil almanın ne olduğunu yardım edeceğim ama ... damat bohçası mı yani? eğer öyleyse ufak tefek şeyler konulur iiçine... teyzenler gelir yardım eder mutlaka canım sen ve kardeşinle olacak iş değil...