Halılar senede 1 de olsa yıkanmazmı,2 oldu kayınvalidem beni sinir ediyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve meduze tarafından 28 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : meduze
  1. meduze

meduze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar ben evleneli 16 ay oldu,kış bitince halılarımı yıkamaya veriyorum geçen yılda kaynanam halı sürekli yıkanırmı dedi bu yılda.Anlayacağınız her sene yıkanmazmış ne alaka,dün aradı işte eve temizlikçi getirmiş evi tümden temizletmiş pencereleri falan hep sildirmiş halılarınıda sildirmiş, bende anne halıları yıkatmaya vereceğim ve koltukları falan hep yıkatacağım dedim neymiş her yıl halı yıkanılırmı sil kaldır diyor bende rahat edemem zaten kışın ayda bir halılarımı silerim ama halı silmeyle temizlenmezki,birde bana diyor herkesin temizlik anlayışı farklı,böylelerine aslında pasaklı gelin lazım.Kendininde benim yaşımda kızı bekar neden peki kendi temizlikçi getirince evlerine oluyor ben getirsem laf oluyor anlamıyorum.Harbiden sinir oluyorum benim evim ayrı yolum ayrı bu ev benim ne karışırlar anlamam.:eek:klava: üstüne üstlük bizim parasal yöndem sıkıntımızda yok onlar emekli insanlar onların parası yeteiyor her şeye bizimki yetmiyor herhalde,durumumuz allaha şükür iyi kime ne evimin harcaması sorunları onları gerdi galiba kendileri en iyi eşyayı alırlar ve 2 ayda evde ne yenilikler yaptılar biz yapsak aman tayıncısınız ne gereği var derler bunda haklılar tabiki çünkü tayıncı olmak zor.Ama her şeye burnunu sokması çıldırtıyorrrrrrrrrr artııık.Hep susuyorum ama bir gün patlayıp kalbinimi kırmam lazım onuda kendime yakıştıramam.Eşimde yeni işten geldi ve dayanamayıp söyledim yine her zamanki gibi bağırarak konuştu suçlu ben oldum kavga ettik yine kalbimi kırdı.Artık bu tarz olaylara yaklaşmasından bıktım eşimin bazen öyle oluyor ki ne sevgi bırakıyor ne de iyi duygular içimde.Keşke yaklaşımı farklı olup beni savunsa sen daha kaynana görmemişin diyor ne var demişse diyor bu erkeklerin hepsinden nefret ediyorum biz eşlerimiz için ne ifade ediyoruz.Aslında eşlerimizle ne kadr yakın olsakta birbirlerimize yıldızlar kadar uzağız.Ben artık sevgi sözlerine bile inanmıyorum seven aşık olan insan bumudur sürekli kalbimi kırarakmı sevgisini ispatlıyor.Bir gün olsa benimle insan gibi bu konuları konuşmuyor kalbimi biraz önce çok kırdı çekip gitmek bile istiyorum bu tavrından sıkıldım artık.

Son düzenleme: 28 Mayıs 2009
  2. 28 Mayıs 2009
  3. deryainci

deryainci bebek geldi :)))) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım evin barkın ayrı ver yıkansın
    zten nekadar tutarki çok birşey tutmuyor benim annem de koyu renkli halıları senede bir mutlaka yıkatır açık ren olanları da 7 veya 8 ayda bir yıkatır
    yeni verdil 3 halıyı 27 lira tutuyor gelince mis gibi oluyor... silince pislikler zaten arasına doluyor
    sen boşver konussun duyma üzme kendini :1hug:

4. 28 Mayıs 2009
  5. chiglet

chiglet 2 çiçek annesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    güzelim hiç aldırış bile etme, benşm kayınvalidemde aynı ama takmam halılarımı yaza girerken mutlaka yıkatır kaldırırım ama kendisi karşıymışş mışş o zaman anne sen yıkatma dedim, ayrıca çalışan kadınların en büyük hakkı bence temizlikçi almak, kendini üzme bile halılarda eskirse eskisin benimlemi yaşlanıcak ne güzel modeller çıkıyor

6. 28 Mayıs 2009
  7. CADISILA87

CADISILA87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    senin haberin olmadna mı halılarını silirmiş

pekii hanggiii haklaaa kime sormuş izin almış

o yıkanmaz derse sen de içim rahat etmez öyle şeymi olur ben yıkarım de
    yıkatt sorun ne anlamadım

8. 28 Mayıs 2009
  9. asiye1985

asiye1985 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım bak ben kayınvalidemle aynı sokaktayım onunla ilgili sorunlarımı daha öncede yazmıştım burda sen benim anlamadığım kayınvalidene neden hesap veriyorsun ki geçen sene nasıl bir tepki verdğini görmüşsün bundan ders alıp artık ne olup bittiğini ona söylememem gerekir bak bana annem hep der aldığını ettiğini hiç söyleme eve gelince görsün aynen öyle yapıyorum ben çünkü sorduğunda yada anlattığında bu tip insanlara karışma hakkı buluyorlar kendilerinde.:eek:klava:
    bence de o tip insanlar pasaklı gelini hak ediyorkaydirigubbakcemile3

10. 28 Mayıs 2009
  11. meduze

meduze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Zaten bir şey tutmuyor geçen yıl 55 yıkattım bu yılda olsun bir o kadar ama yılda verilecek bu paramı sorun anlamış değilim yoksa halılar eskir korkusumu,kendileri hiç tutum bilmezler benim senelik bir halım onu geriyor ama harbiden bir gün kalbini kırarım dayanamam sinirlenirim diye korkuyorum.kötükedihüso

12. 28 Mayıs 2009
  13. meduze

meduze Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım kendisi dün eve temizlikçi getirmiş kendilerinin halıları falan.Zaten halılarını 3 4 yılda bir yıkatırmış kendi daha önce duymuştum temizlik anlayışları bu anca yiyim içim gezeyim dertleri var,evine özel temizlikçisi gelir kızına eve özel ağdacı gelir üstüne üstlük kızı her hafta kuaförde saç bakım ne varsa yaptırır diyorum ya kendileri para harcamayı sever ben harcarsam kötü anlamıyorum böyle benciller işte...kötükedihüso

14. 28 Mayıs 2009
  15. CADISILA87

CADISILA87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi güya sen oğullaırnın parasını har vurup harman savuruyorsun
    kendileri yaparsa sorun yokkk
    ama sen yaparsan batar bende çalışıcam diyorum kayınvalidem çalışma diyor
    yok yaaa sonra oğlumun parasını yiyorsn az harca saçını boyama çocuğu sıkma
    böle şeyler söylicekler kuzenim görümcesi saçını boyatma demiş yaaa bu çocuğu bunlatma demişş kadının kocası yaaa şok oldum
    :eek:klava:

16. 28 Mayıs 2009
  17. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    her yaz yıkamaya veriyorum halılarımı...çocuk olamdığı için çok pis olmuyo ama yinede sudan geçiyo...kayınvalidemin haberi bile olmaz olsada karışamaz bende çalışıyorum kazanıyorum...
    sende sana bu kadar müdahele etmesine izin verme...

18. 28 Mayıs 2009
  19. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ya bir hafta toz almasan vitrin falan 1 karış toz içinde kalıyor...birde halıları düşün