Halk eğitim tarafından verilen okul öncesi öğretmenliği sertifikası

Konusu 'Öğretmenlik ve Genel Paylaşım' forumundadır ve leylak24 tarafından 24 Mart 2011 başlatılmıştır.

24 Mart 2011
    Konu Sahibi : leylak24
  1. leylak24

leylak24 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba,
    Ben Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Halk eğitim tarafından pedogojik formasyonu olmak koşuluyla verilen okul öncesi kursuna dün başladım.Kocaeli'nde açılan 7. kursmuş ve bundan sonra açılmayacağını düşünüyorlar.10 gün süren,60 saatlik bir kursmuş.Neticesinde okul öncesi öğretmenliği sertifikası alınıyor.Sınıfta erkekler bile var.Sonunda ücretli öğretmenlik yapılabiliyormuş.Ancak çok fazla ihtiyaç olduğundan belki ileride bu branştan atanma hakkı doğabileceğini söylüyorlar.Tabi branşı okul öncesi olan arkadaşlar bu duruma karşı olabilirler.Eğer ki eğitim fakültesi mezunuysanız bu imkanı değerlendirin isterseniz.Birde sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

2. 24 Mart 2011
  3. brrn

brrn Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben bu sertifikayı aldım çalışıyordum da ta ki evlenene kadar evlendim başka şehire geldim burdada ihtiyaç yok tabi usta ögretici diye geçiyor genelde asgari ücret veriliyor her yıl bu son birdaha olmayacak söylentileri var ama tabi her yılda yapılıyor buarada msj başlıgını nereye açtıgıızı bilmediğim için özelden yazarsanız cevap yazabilirim

4. 24 Mart 2011
  5. LaLa21

LaLa21 TadeLLe (: Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya hala varmı bu sertifikanın kursları

6. 24 Mart 2011
  7. dafnem

dafnem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende duydum ve katılmak istedim ama bulunduğum şehirde açmamışlar:KK59: hatta bu sene eğitim mezunu olup elinde bu sertifika olan anaokulu öğretmeni olarak atanmaya başlanıcak diye duydum keşke herkes kendi işini yapsa 10 günde olmaz böyle işler:KK50: ama alım çok puan düşük olunca bana da cazip geldi:KK61: sınava girmekten yoruldum bu branştakiler kızmasın farklı bişey duyan varmı acaba?

8. 24 Mart 2011
  9. brrn

brrn Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bundada sınav var 10günün sonunda sınava tabi tutuyorlar 60 baraj evet önceden milli egitim atama yapıyordu bu sene okullar açılmadan başvurmaya gitmiştim ama kaldırmışlar atama yapmayı bu sertifikayla atama yapmıyorlar artık lisans mezunlarını atıtorlar artık bu sertifikayı alırsanız eğer şuan kreşlerde ve rehabilitasyon merkezlerinde asgari ücrete çalışıyorsunuz

10. 24 Mart 2011
  11. dafnem

dafnem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tmm canım sağol da senin ki farklı bir durum öğretmenlik değil sanırım biz eğitim fakültesi mezunuz yani lisans her yıl öğretmen alımı oluyoya herkes kendi branşına atanabiliyodu bu sene elinde bu sertifika olan ana okulu öğrt. başvurusuda yapabilecek leylak24te bundan bahsetmiş bende böyle duydum...

12. 30 Mart 2011
  13. dalin09

dalin09 artık atanayım garii:( Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ankarada var mı acaba bilgisi olan yaza bilir mi

14. 30 Mart 2011
  15. _PuppE_

_PuppE_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eğitim Fakültesinde okuyorum ve bence bu sertifika olayı saçmalık. Çünkü 4 senede alınan bir diploma bu. Kısa bir zamanda ne kadar ne öğrenilebilir ki okul öncesinin önemi ortada..

16. 31 Mart 2011
  17. Sibel80

Sibel80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Beğendikleri:
    4
    Ödül Puanları:
    48
    ankarada var bir arkadaşım gidiyor 1 ay oldu başlayalı temmuzda bitecekmiş...

18. 1 Nisan 2011
  19. dalin09

dalin09 artık atanayım garii:( Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    nerede bu canım