Halkla ilişkiler bölümü!

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve ipk tarafından 4 Ekim 2008 başlatılmıştır.

4 Ekim 2008
    Konu Sahibi : ipk
  1. ipk

ipk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Herkese selamlar ben üniversitede turizm bölümünü okuyorum ama bölümümden hiç memnun değilim:sm_confused: bu sene açık öğretimden halkla ilişkiler bölümüne geçiş yapmak istiyorum acaba aramızda halkla ilişkiler alanında yönetici yada şef durumunda olan, okuyan yada okumak isteyen arkadaşlar var mı??Varsa mesleğinizden memnunmusunuz,Hİ nasıl bir meslek,bilgim olmaksızın staj yapma imkanım var mı? iş ortamı nasıl vb. yardımcı olursanız sevinirim bir de ben kendimi bu konuda nasıl geliştirebilirim?Herkese şimdiden teşekkür ederim..:nazar: a.s.

2. 4 Ekim 2008
  3. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    kendi okulunu bırakıp mı direk açık öğretimden halkla ilişkiler okuyacaksın. ben yapma derim. çünkü üniversite öğrencilerinin açık öğretimden direk istediği bölümü seçme hakkı var. aynı anda halkla ilişkileri de okuyabilirsin böylece çift diploman olabilir.

4. 4 Ekim 2008
  5. zeyhat

zeyhat sonunda oldu :) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    Bişey sormak istiyorum. Benim eşimde işletmede 2 yıl kaldı. Sözle mezunu ve sayısalı pek beceremiyor. Şimdi bizde tekrar ünv. sınavına girerek halka ilişkileri okumasını istiyoruz. En azından matematik muhasebe yok. Bunun içinde iktisat ve işletme gibi barajı geçmesi yeterlimi?

6. 4 Ekim 2008
  7. shiftcan

shiftcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    549
    Ödül Puanları:
    113
    açıköğretim için barajı geçmek yeterli.

8. 4 Ekim 2008
  9. ipk

ipk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yok canım okulumu yarım bırakmayacaım bu sene hem son sınıfımı okucam hem de açık öğ. başlıcam bende başta bırakmayı düşündüm ama boşa gidecekti herşey değmezdi..bir senem daha gitsin ama istediğim bölümede geçebileyim ama işte bu bölüm hakkında da fazla bilgim yok neyse teşekkür ederim kaydirigubbakcemile5

10. 4 Ekim 2008
  11. ipk

ipk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yok açık öğr. için sadece 160 puan alındığı zaman kayıt yaptırmaya hak kazanılıyor sayısal iyi değilse sözel-1 den girilebilir bu fark etmez..
    Ben iki yıl açıktan okuyup sonra 4yıllığa geçiş yapacağım..hihoyyyt

12. 5 Ekim 2008
  13. zeyhat

zeyhat sonunda oldu :) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    Peki direkt 4 yıllık yokmu açıköğretimde?

14. 5 Ekim 2008
  15. ipk

ipk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Malesef 4 yıllık yok..açık öğretimde 4yıllık 160 puanla geçilebilen bölüm sadece işletme ve iktisat...Eşinizde eğer isterseniz Halkla ilişkileri iki yıl açıktan okuduktan sonra başarılı olunursa dikey geçiş sınavıyla 4yıllığa geçiş yapabilir tabi 3. sınıfından başlıyor yanlış anlaşılmasın..

16. 5 Ekim 2008
  17. ipk

ipk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Allah allah aranızda hiç halkla ilişkiler okuyan dahi yok mu?????:çok üzgünüm: :bbo:

18. 5 Ekim 2008
  19. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    varrrrrrrr
    işte geldim burdayım
    ben şuan işletme okuyorum 4 yıllık bunun yanında açıköğretime başvurdum sınava falan girmeden halkla ilişkiler bölümünü seçtm ve ikinci üniversite olarak okuyorum sende öyle yapabilirsin