halkla ilişkiler mezunları iş olanakları

Konusu 'Açıköğretim' forumundadır ve ela tarafından 26 Nisan 2009 başlatılmıştır.

26 Nisan 2009
    Konu Sahibi : ela
  1. ela

ela Guest

arkadaşlar halkla ilişkiler 1.sınıfta okuyorum ve seneye mezun olduktan sonra 2 yıllık bir a.ö diplomasıyla iş bulma olanağım nedir özellikle mezun olan iş bulan ya da bulamayanlardan bilgi istiyorum.(olmadı işletmeye geçişi düşünüyorum nasip olursa tabii)

2. 28 Nisan 2009
  3. ela

ela Guest

arkadaşlar bilgi vercek bir allahın kulu yok mu yawww

4. 1 Mayıs 2009
  5. systmc

systmc Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Müşteri temsilcisi, satış danışmanı, olabilirsin.

6. 4 Mayıs 2009
  7. EU1

EU1 Guest

bu işleri yapabilmek için üniverste okumaya gerek yok zatenkafamçokkarıştı.bankaların ilgili bölümlerine(danışmanlık vs) girebilirsin diye tahmin ediyorum.sonra..her şirkette mutlaka bulunur insan kaynakları veya halkla ilişkiler elemanı vs..

8. 4 Mayıs 2009
  9. ela

ela Guest

bende sizin gibi düşünüyorum liseyi bırak hatta ortaokul mezunları bile o mesleği yapıyor ne anlamı kaldı o kadar kafa patlamamın demi amaaa.
    teşekkür ederim bilgi için bankalara başvuru yapıcam mezun olunca ama biraz şans ve torpil işi gibi gözüküyor hayırlısı.. sizin bölüm nedir?

10. 5 Mayıs 2009
  11. systmc

systmc Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış tahmin ediyosun. Ben hiç deneyimsiz lise mezununu müşteri temsilcisi, satış danışmanı görmedim. Dükkanda çalışan geçiçi elemanlardan bahsediyosanız olabilir. Şirketler alırkende deneyim ve nerden mezun olduğuna bakıyor. Bankalar gibi yerde daha önce 2 yıllık tecrübe aranıyor. Şu zamanda daha çok özellik arıyor iyi bir ücret ve konumda olmak istiyosanda yabancı dil bilmen şart müşteri ilişkileri departmanına girebilirsin şirketlerin.

İnsan Kaynağı Müdürü varsa aramızda size daha ayrıntılı anlatabilir ve herkesin her işi yapamıycağını açıklıyabilir. Diploma her zaman önemlidir.

Herşey istediğiniz gibi olur inş.

12. 5 Mayıs 2009
  13. PasakliMinikTanrica

PasakliMinikTanrica her şey güzel olacak... Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben örgün öğretimde iki yıllık okudum halkla ilişkiler ve reklam bölümünü
    mezun oldum açık öğretime girdim, işletme son sınıfa geçtim
    son bir yıldır sektererlik yapıyorum çünkü iş bulamadım
    inşallah şu işletmeyi bitirip fakülte diploması alınca daha düzgün bi iş bulabilirim

14. 5 Mayıs 2009
  15. ela

ela Guest

öyle bir devirdeyiz ki okusanda kar etmiyor varsa torpilin ya da şansın güzel yoksa maalesef içler acısı:KK43:(

16. 5 Mayıs 2009
  17. ela

ela Guest

öyle bir devirdeyiz ki okusanda kar etmiyor varsa torpilin ya da şansın güzel yoksa maalesef içler acısı:KK43:(

18. 8 Mayıs 2009
  19. systmc

systmc Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şansı kendiniz yaratcaksınız. Kimse doğuştan şanslı değildir. Torpilli olanlarıda gördüm ama belli bir zamana kadar çalıştırıyolar ondan sonra bilgi tecrübe istiyorlar ve işine son veriyorlar. Birde işin maaş konusu var kimisinin deneyimi yok aylık 600 tl beğenmez bunlar tabiki işsiz kalır.