Halkla ilişkilerciler

Konusu 'Mesleklerimiz ve Biz' forumundadır ve pınarrrr tarafından 23 Kasım 2007 başlatılmıştır.

23 Kasım 2007
    Konu Sahibi : pınarrrr
  1. pınarrrr

pınarrrr Guest

ben halkla ilişkiler mezunuyum ve şu anda bir kamu kurumunda geçici olarak çalışıyorum.çalıştığım bölüm mezun olduğum bölümle farklı olmasına rağmen yine de fırsat bulduğum zamanlarda mesleğimide,mesleğimin gerektirdiklerini de yapmaya çalışıyorum.fakat bu aralar bir şirket kurma planlarım var yalnız bu işi çok iyi düşünerek,bu şirketle neler yapacağımı tam olarak bilerek başlamak istiyorum.kendi yaratıcılığım ve okuldan öğrendiklerimle aklımda bir kaç fikir oluştu.fakat yine de işin içine girilmediği sürece ayrıntıları zorlukları bilinemez.ben bunlarla ilgili biraz fikrim olsun diye halkla ilişkiler şirketleri olanlar yada halkla ilişkiler şirketinde çalışanlar sizden fikirlerinizi bekliyorum.teşekkür ederim şimdidena.s.

2. 29 Kasım 2007
  3. liliya

liliya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba.bende turizm de halka ilişkileri olarak çalışıyorum,ve bu mesleyı seviyorum aslında bam başka bir melek bunla hiç alakası yok ama 5 yıldır yapıyorum bu işi ..

saygılarımla

4. 29 Kasım 2007
  5. pınarrrr

pınarrrr Guest

merhaba liliya seni gördüğüme sevindim günlerdir bekliyorum bir tek sen geldin!demekki pr'cilar yok bu sitede yada yazmadılar.acaba sayımız çokmu az diye düşünüyorum..

6. 29 Kasım 2007
  7. pınarrrr

pınarrrr Guest

bu arada sen neler yapıyorsun nasıl çalışıyorsun çalışma planında neler var biraz anlatırmısın merak ediyorum

8. 30 Kasım 2007
  9. liliya

liliya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba..Ben de cevap yazdığını için memnun oldum.Ben de turizmde çalışıyorum dediğim gibi ,kolay değil sabırlı olmak lazım hergün karşinda yeni insanlarla tanışıyorsun sinirli ,mutlu hasta,her türlü insan var onlarla letişim kurmak ve önemli oğlanı hepsine eşit davranmak lazım,çalışma programı anlatsam uzun sürer,bütün misafilerle ilgilenmek ve onları dinlemektir onlardan fikri almak ve ya önerileri değerlendirmek gerek bu çok önemli..bu arada benim eşim konya --ereğili li:) ben koniya ya çok gittim yazın güzel bir yer kışın beğenmedim:KK43:..

10. 30 Kasım 2007
  11. pınarrrr

pınarrrr Guest

evet gerçekten sabırlı olmak lazım.bu işi yaparken kendinide unutman lazım bir bakıma.yani senin derdin tasan mutluluğun önemli değil,önemli olan müşteri memnuniyetidir.ve bu işte kişiye mutlaka güler yüzlü ve yardımcı olarak yaklaşmak gerekir.hastalığın getirdigi durgunlık yada sinirle yaklaşamazsın kesinlikle bu yüzden biraz zorlayabilir bu meslek ama yeni yeni insanlar tanımak bir bakışta nasıl davranacagını bilme kabilyetini kazandırır insana.ne olursa olsun sinirli hasta yada mutlu nasıl yaklaşacagını kolayca kavrayabilir ve ona göre davranırsın bence buda iyi tarafı.tabi bunun gibi daha çok iyi tarafı var bu işin ben hiç düşünmemiştim halkla ilişkiler okumayı ve bu bölümde çalışmayı ama hayat buna yönlendirdi beni ama işimi çok sevmeye başladım daha okurken.halada çok seviyorum.evet konya kışın pek güzel değildir kuru ayazı ve sisi çoktur özellikle merkezde bede ilçedeyim hüyükte belki sen veya eşin bilirsiniz sevgileeeer:1hug:

12. 1 Aralık 2007
  13. liliya

liliya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam.sen de türizm de mi çalışıyorsun ?laelaelaelaelae

14. 1 Aralık 2007
  15. pınarrrr

pınarrrr Guest

yok canım ben şu anda kamu kurumunda geçici olarak çalışıyorum işimin meslegimle pek alakası yok yazı işlerinde çalışıyorum ama bu işten vaktim kaldıkça halkla ilişkilerede zaman ayırıyorum mesela 300 kişilik bi anket yaptim ve yaz festivali düzenledik.öptüüm

16. 3 Aralık 2007
  17. liliya

liliya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok güzel fakat halkla ilşkileri çok farklı bölümleri var,mesela turizm de ki h.il tipta ve ya ticarette benzemes nasıl yapıyorsun anketti?:uhm:

18. 3 Aralık 2007
  19. pınarrrr

pınarrrr Guest

ben çalıştığım yerle ilgili bi anket yaptım.çalıştığım yerin hizmetleri,birimleri,ve halkın istedikleri düşünceleri hakkında sorular vardı.toplam 15 soruydu ve 300 kişilikti tabi sayımda ve sonuçta biraz zorlandım ama değdi.şu anda yine çalıştığım yerde yazı işlerinde çalışıyorum ve basın danışmanlığı yapıyorum.evet çok bölümü var ama hepsi tek bir noktada toplanıyor halkla ilişkilersırnaşık şeykendine iyi bak