Halleyli Pasta-Resimli

Konusu 'Tatlılar' forumundadır ve Mikla tarafından 19 Şubat 2009 başlatılmıştır.

19 Şubat 2009
    Konu Sahibi : Mikla
  1. Mikla

Mikla fashionist'anbuL. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok pratik ama tadı nefis bir tatlı. En fazla 20-25 dakikanızı alıyor ama yemeye doyamıyorsunuz.

1 poşet krem şanti 1 bardak sütle çırpılır. Kıvamı kar gibi olur, kabarır. Bu esnada mikserlik aşama bitmiş olur ve aynı kabın içerisine 10 adet halley gelişi güzel parçalanır. İsteğe göre içerisine muz dilimleri,fındık kırıkları da atılabilir. Hepsi boca edilir ve borcama döşenip, dolaba atılır.

Ardından üzerine dökmek için hazır çikolata sos pişirilir. Üzerinde yazandan daha az su eklenir. Biraz daha koyu olması için. Sos piştikten sonra soğutulur, gidip gelip karıştırırsanız kaymak tutmaz.

Sos, soğuduktan sonra, dolaptaki karışımın üzerine sıvanır.Ve tekrardan dolaba atılır 1 saat geçmesi servisi için yeterlidir.

Afiyet olsun :-)

Pasta için :
    1 paket 10'lu halley
    1 poşet krem şanti
    1 bardak süt

Sos için :
    1 poşet hazır çikolata sos.
    (üzerinde yazandan daha koyu kıvamda hazırlanır. 3.5bardak ise 2.5 bardak koyulur vs.)

Dikdörtgen borcamda yapıyorum,size de öyle tavsiye ederim.

Çikolata sosun iyice soğumuş olması gerekiyor,yoksa krem şantiyi eritebilir.

Ben servis yapacağım vakit borcamı dolaptan aldıktan sonra üzerine bonibonlardan kırıp serpiyorum. Rengarenk bir görüntü oluyor. Deneyebilirsiniz.

Son düzenleme: 23 Mart 2009
  2. 19 Şubat 2009
  3. EU1

EU1 Guest

ellerine sağlık halleyi çok severim pastayıda tatlıyıda yani tam bana göre. teşekkürler.

4. 19 Şubat 2009
  5. Berith

Berith Dalgalara koşmak... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ayy eminim çok güzeldir tadı.. Hem de çok basit.. Bu aralar Halley'in karamellisini görüyorum bazı marketlerde, tabi başka bir marka.. Onunla yapılırsa da hoş olabilir =)

6. 19 Şubat 2009
  7. EKXIXNOKS

EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    halleyleri kremşantinin içine atıpmı karıştırılıyor ve dolapta çikolata sosu dökmeden önce ne kadar kalması gerekiyor canım
    bu arada ellerine sağlık canımŞeniz

8. 19 Şubat 2009
  9. Mikla

Mikla fashionist'anbuL. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Berith'ciğim evet o markayı da denedim. Onunla da nefis oldu gerçekten. Bir de frambuazlısı var, onu da denedim şaşıracaksınız ama o daha da güzel oldu :-)

EKİNOKS'cuğum kremşantiyi sütle çırpıp kar gibi kıvamına geldikten sonra, halleyleri krem şantinin içine kırıyorsun evet. Çikolata sos soğuyana kadar tutuyorum ben dolapta. 20dk falan kalıyor kalmıyor anca.Sos soğur soğumaz döküyorum ben üstüne. Sonra yine dolaba koyuyorum canım.

10. 20 Şubat 2009
  11. BenGoksu

BenGoksu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok güzel oluyor bande yapıyorum deneyin bencee..

12. 25 Şubat 2009
  13. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    bu ölçü tahminen kaç kişiliktir kızlar?? kalabalık misafire yapılabilirmi (10-12 kişiye)??yakında günüm varda :))))

14. 25 Şubat 2009
  15. EKXIXNOKS

EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben pazar günü yaptım kare borcama küçük dilim kesersen yeter ama büyük dilim zor canım bir de benim aklıma ne geldi kızlar bu yaptığımız pasta dondurma kıvamında aslında kuplara veya küçük kaselerede yapılabilira.s

16. 25 Şubat 2009
  17. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    en iyisi 2 ölçü yapmak büğük dilimde kesilse daha rahat olur artı tekrardan isteyenler olabilir :kahve:

18. 25 Şubat 2009
  19. Elis

Elis Guest

bide resim koysaydin canim,merak ettim simdi........