HAMETAN kullandigim en iyi cilt yenileyici krem

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve selmaizmirli tarafından 23 Kasım 2007 başlatılmıştır.

23 Kasım 2007
    Konu Sahibi : selmaizmirli
  1. selmaizmirli

selmaizmirli Guest

arkadaslar ben HAMETAN ( Hamamelis Virginiana extresi)kullandim.kremin etken maddesi olan Hamemelis Virginiana ise CADI FINDIGI diye bilinen bitkiymis.Bepanthene ve madecessol gibi cilt yenileyici bir krem.Ben Bepanthene ve madecassol da kullandim ama benim cildime eniyi bu geldi.Ama kremi cunku merhemler krem gibi ciltte kolay yayilmiyor ornegin madecassol gibi.Paylasmak istedim.

2. 24 Kasım 2007
  3. ilgin0707

ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bu kremi ne kadar süre kullandın

4. 24 Kasım 2007
  5. Herbela

Herbela Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ayol pişik kremi bu. Kızımın cildi tahriş olunca doktor vermişti

6. 24 Kasım 2007
  7. selmaizmirli

selmaizmirli Guest

Bu krem cilt yenileyici krem canim uzerinde epitelizan skatrizan yaziyor ayni bepanthene de yazdigi gibi.her turlu cilt tahrisi icin.Pisik te bir cilt tahrisi oldugu icin doktor onada vermis olabilir.zaten bepanthene de de pisik yanik tahris olmus cilt icin diye prospektusunde yaziyor.Sadece pisik kremi diye adlandirmak hata.

Yasemin kiraz bunu beğendi.
  8. 24 Kasım 2007
  9. avare

avare Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benimde yüzümde sivilce çıkıyor ama çok dert etcek kadar değil sadece izi çok zmn sonra geçiyor bazıları kalıyor annemde bu daha fazla oluyor bide soğuktan sıcağa girdim mi daha çok silce çıkmış olan yerlerimle beraber suratım nokta nokta kızarıyor bepanthene galiba kızarıklığa bide leke iyi geliomuş kullansam mı diye düşünüyoruma ama cesaret edemiyorum daha kötü olur diye yardım edin nolur

10. 24 Kasım 2007
  11. selmaizmirli

selmaizmirli Guest

Canim bende bepanthene de kullandim ama bu krem daha iyi geldi.Ama tabiki herkesin cildi birbirinden farkli dolayisiyla birimize iyi gelen baskasina iyi gelmeyebilir ama ben memnun kaldim Hametandan.Zaten cogu guzellik urununde olan Witch Hazel(cadi findigi) extresi bunda var ve eczanede satiliyor yani bilmiyorum bana iyi geldi herkese iyi gelecek seyler farkli olabilir :)

12. 28 Kasım 2007
  13. zrrn

zrrn Emir'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    günlük krem olarak kullanılabiliyormuymuş bu

14. 28 Kasım 2007
  15. selmaizmirli

selmaizmirli Guest

tabiki gunluk kullaniliyor cok iyi ama ustune basarak soyleyimmerhemi degil kremi..cunku bununda bepanthene gibi hem merhemi hemde kremi var.merhemler kolayca ciltte yayilmiyor.kremi cok hafif ve cok guzel :)

16. 29 Kasım 2007
  17. gamze21

gamze21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Beğendikleri:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    canım sen hametan ı hangi sorunun için kullandın?bende iz vede leke var madecassol u alcktım kafam karıştı şimdikafamçokkarıştı
    HAMETAN MI ALSAM ACABA?

bide cadı fındığı diyosun ne işe yarıyoki?

18. 29 Kasım 2007
  19. selmaizmirli

selmaizmirli Guest

Canim benim cildime cok iyi geldi.yani soyle soyleyim kirmizi kirmizi lekeler olurya sivilceden sonra onlar gecti ama bunun icin ben cok maske yaptim cildime.burada da yazdigim hidroxy asid maskesini yaptim hergun onun da cok etkisi olmustur.Bende cukur seklinde sivilce izi yoktu ama o yuzden cukur seklinde izlere ne iyi gelir bilmiyorum benimkiler beyaz tende kirmizi kirmizi sivilce lekesi kalir ya onlardandi onlarda gecti.kullandigim sey ise dedigim gibi :

SEBAMED likit yuz temizleme jeli ile yuzumu yikadim.

Hergun hidroxy asid maskesi yaptim.

Tonik(gul suyu ve kendi yaptigim) ile maskeden sonra yuzumu sildim.

Son olarak HAMETAN surdum.

Ve cildimde kirmizi sivilce lekelerinden eser kalmadi.Zaten benim izlerim cukurcuk degildi yani hafif sayilabilecek izlerdi ve simdi cildim pumpuruzsuz :)

Tabiki herkesin cildine yarayacak sey farkli.Benim cildime yarayacak baskasinin sey belki baska bir cilt yararli olmayabilir.