Hamile arkadaşlar bir bakarmısınız ?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve vahiba tarafından 9 Şubat 2010 başlatılmıştır.

9 Şubat 2010
    Konu Sahibi : vahiba
  1. vahiba

vahiba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    183
    Ödül Puanları:
    163
    Arkadaşlar benim bir sorum olucak. arkadaşımın idrar testinde pozitif çıktı.ama 3 defa kan testi yaptırdı ve negatif çıktı.sonra adet gördü.yinede çok bebeği olsun istediği için belki gebelik vardır çıkmamıştır diye.tam 15 haftalık olduğunda doktora gitti.hamilelik şüphesi olduğunu söylemedi.doktor karından ultrasonla baktı birşey söylemedi.15 haftalık gebelik ultrasonda olsa gözükürdü değilmi?(bunu bir türlü arkadaşımı inandıramadığım için soruyorumoda yanımda şu an okusun istiyorum )daha sonra aradan yine zaman geçti.şu an gebelik olsaydı tam 28 haftalık olucaktı.28 haftalık gebelikte hiç bir belirti olmazmı ?yani karın şişmezmi dışarıdan görülür hale gelmezmi?lütfen cevaplayınnnn.eğer arkadaşım cevaplarınızı okuduğu halde yinede hamilemiyim diye düşünürse bir psikoloğa gitmesi şart bence.bekliyorum cevaplarınızı

2. 9 Şubat 2010
  3. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    2 ihtimal var.Ya arkadasının kullandığı gebelik testi yanlış sonuç verdi yada aslında hamileydi ama kimyasal bir gebelik olduğu için tutunamadı ve düşükle sonuçlandı.Kanda mutlaka çıkardı.Şu aşamada hamile olmasına imkan yok.15 haftada kalbini hatta vucut seklini bile görürdü.bakıldığında baya bir bebek görurdunuz yani.Arkadasın adına çok üzüldüm ama gercekten inanmıyorsa cok etkilenmiştir.Bir psikologdan mutlaka destek almalı.ınşallah en kısa zamanda Bebek sahibi olur canım..

4. 10 Şubat 2010
  5. vahiba

vahiba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    183
    Ödül Puanları:
    163
    sağol canım .haklısın..inş en yakın zamanda hamile kalır.

6. 10 Şubat 2010
  7. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    28 haftadır regli olmuyor mu arkadaşın?... bi doktor tanıdığımız da karın ağrısı şikayetiyle gelip doğum yapan birini anlatmıştı... kadın 9 ay farkına varmamış hamile olduğunun... o zaman ona şaşırmıştım ama bu daha şaşırtıcı.. eğer regli olmuyorsa mutlaka bu konuda da doktora gitmesi gerekecek...

8. 10 Şubat 2010
  9. april_sun

april_sun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben 20 haftalık hamileyim; karnım şişti ve bebeğimin hareketlerini bile hissedyorum.
    ultrasonda 15 haftalık hamileyken parmaklarını bile saydı doktorumuz tam mı diye.
    yani görünmemesi ultrasonda mümkün değil bence..
    Allah inşallah arkadaşına sağlıklı bi bebek nasip eder bu arada..

10. 10 Şubat 2010
  11. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    lutfen bana yardimci olun progesteroen degerim 8,57 cikti hamilemiyim? cok sikintidayim

12. 11 Şubat 2010
  13. vahiba

vahiba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    183
    Ödül Puanları:
    163
    sağolun arkadaşlar.ama arkadaşım adetinide görüyor.bir arkadaşın dediği gibi 9 ay hamile olduğunu farketmeyenler var deyip kendini kandırıyor işte:KK43:

14. 11 Şubat 2010
  15. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    9 ay hamile olmadığını farketmeyenler 9 ay boyunca regli olmayıp doktora gitmeyenler oluyor canım .. gerçekten bu konuda arkadaşına yardımcı olman gerekiyor sanırım ... onu son bir kez kan testi yaptırmaya ikna edebilirsin belki kan testi yanlış çıkamaz... 4-5 ay sonra doğum yapmayı bekliyorsa yapmadığı zaman daha çok hayal kırıklığına uğrayacak.. en azından bu süre içinde çalışmalara devam eder ve gerçekten bebek sahibi olur böylece... pisikolojik yardım alması için ikna etmek de bu kadar saplantılı bir biçimde buna inanırken daha da zor olacak.. allah yardımcın olsun canım... umarım arkadaşının en kısa zamanda sağlıklı bir bebeği olur...

16. 12 Şubat 2010
  17. vahiba

vahiba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    183
    Ödül Puanları:
    163
    Teşekkür ederim canım.İnanırmısın en az 10 kere kan testi yaptırdı zaten.Artık labaratuara gidince adamlar yinemi siz der gibi suratımıza bakıyor.Hatta bir labaratuarda arkadaşım negatif çıkınca yanlışlık olmalı falan filan ddi.adamlar tekrarladılar testi ve yine negatif.malesef psikolojik destek alması bencede şart.eşi pek ilgilenmiyor yani geçer diyor kendiliğinde.geçtiği falan yok.hayırlısı işte :KK43:

18. 12 Şubat 2010
  19. ruzgaryagmur

ruzgaryagmur Ne güzel hayat Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    allah tez zamanda bebek sahibi yapar arkadaşınızı umarım. ama şu an hamile olmadığı kesin.