hamile arkadaşlar domuz gribi ve aşısı hakkındaki görüşlerimizi paylaşalım!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve beydam tarafından 20 Kasım 2009 başlatılmıştır.

20 Kasım 2009
    Konu Sahibi : beydam
  1. beydam

beydam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben 29 haftalık hamileyim ve 8 yaşında ilkokul 3 e giden bi kızım var,ben kızıma domuz gribi aşısını yaptırmadım,kendim içinde hala düşünmekteyim.aralık ayında adjuvansız aşı gelecekmiş gebeler için,sizler neler düşünüyosunuz,paylaşalım.CADIARZU

2. 20 Kasım 2009
  3. yeldacinar35

yeldacinar35 küçük adamım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bana doktorum aşı ol dedi ama ben kararsızım içeriğini bilmediğim bir maddeyi vücuduma sokmak istemiyorum bilmiyorum napcağımı aslına bakcak olursak biz tahliller için hastaneye gidiyoruz mecburuz gitmeye maske kullanıyoruz ama kimimiz çalışıyor hergün toplu taşım araçlarını kulanıyor kimimiz ev hanımı ama eşlerimiz toplu taşım araçlarını kullanıyor hiç evden çıkmasak bile eşlerimizden bulaşabilir bilmiyorum ben çok kararsızım

4. 20 Kasım 2009
  5. ducks

ducks kıpırık oğlum canımsın... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim doktorum kesinlikle olmayacaksın dedi..o öyle demişken ben nasıl yaptırabilirim..açıkçası endişeliyim.. öğretmenim hergün bir sürü çocuk veli hepsiyle karşılaşıyoruz.. bende şunu anlayamıyorum.. kimisinin doktoru yaptırma demiş kimisinin yaptır demiş.neden ortak bişey söylenemiyor...daha doktorlar bile kendi içinde tutarlı değil..

6. 20 Kasım 2009
  7. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    olmıcam ne ıdugu belırsız bı asıyı olmamam sevgılı saglık bakanımız kusuruma bakmasın...

8. 20 Kasım 2009
  9. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benim doktorum ol veya olma diyemem dedi.bence de kesin ol veya olma denmesi çok büyük sorumluluk.doktorlar bile hamileler üzerindeki vedoğacak bebek üzerindeki etkilerini bilemezken böyle kesin bişey söylemeleri şaşırttı.hiçbi doktor o riske girmek istemez doğal olarak.benim doktorum da ol veya olma diyemem dedi.sebeplerini anlattı.benim de oğlum var ben şimdilik yaptırmayı düşünmüyorum dedi.bebeğin doğduktan sonraki yıllarda bu aşıdan etkilenip etkilenmediği bilinmezken ben asla olmayı düşünmüyorum.

10. 20 Kasım 2009
  11. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    yanı kızlar akıl var mantık var.
    bu asılar 2009 hazıran ayında gelıstırılıp pıyasaya sunulmus asılar.
    sımdı hangı aydayız kasım 2009 yanı daha 5 ay olmus. bu sure ıcınde deneme amaclı asılanan hamıle bı kadın daha dogum bıle yapmamıs olur. kadın hamıle kalıcak domuz grıbı asısı olucak dogurucak doktorlarda arastırıcak yan etkısı warmı dıye... kı hangı kadın karnındakı bebegı denek olarak kullanmak ıster boyle bı ası ıcın???
    bıde kalkmıs ası guvenlı dıyolar ya hepsını bogasım gelıyor.

12. 20 Kasım 2009
  13. seyma88

seyma88 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    alkisalkisalkis alkisalkisalkis

Arkadaşlar kendinizi risk grubunda mı görüyorsunuz?Domuz gribi bildiğimiz grip gibi birşey başka hastalıkları tetiklediği için ölüme sebep oluyor.Zatürre vs gibi. Ölenlere dikkat edin çoğu akciğer enfeksiyonundan.Çok abartıyorlar bu meseleyi.Dr.um bana aşı yapamayacağını söyledi asla riske atmaz ona güveniyorum.Ayrıca kendimi risk grubunda görmüyorum gerek yok bence.Ztn aşıyı olsanızda garantiniz yok etkisini 15 gün sonra gösteriyor.Bol C vitamini alıp aşırı yorgun olmamaya dikkat edin.Çoğu dr.da bunu söylüyor ztn a.s.

14. 20 Kasım 2009
  15. beydam

beydam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bu konuda okumadığım makale ve yazı kalmadı neredeyse doktorlar ikiye bölünmüş durumda.adjuvansız aşıyı olabilirsiniz diyolar ama genede garanti veremiyolar.benim kendi doktorum ben vurulmıycam dedi,oğlunada vurdurmıycakmış.benim içinde kararı bana bıraktı anlıycağınız risk almak istemiyo doktorlarda.ama şubatın ilk haftası doğum yapacaksın vurulma istersen dedi.bilemiyorum ya kafam çok karışık.....:çok üzgünüm:

16. 20 Kasım 2009
  17. toramini

toramini Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bende çok kararsızım.Benim doktorum da kendinden gayet emin bir şekilde vurdur dedi.Bu doktorlar arasındaki bu ikilem insanı çileden çıkarıyor.Eşim hep hastanelerde çalışıyor o olacak örneğin aşı.Ama bebek söz konusu olduğu için durum farklı tabii benim için.Büyük ihtimal vurulmayacağım.Bakalım.Allah hepimizi ve miniklerimizi korusun inşallah.opuyorumnanaktan

18. 20 Kasım 2009
  19. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar ben vurulmayı dusunmuyorum.gercekten ne oldugunu bılmedıgım bısıy ıcın bebısımı rıske atamam.bol bol c vıtamını alıyorum.rutın kontrollerımı zaten yaptırıyorum.olacaksak o grıpten kacısımız yok kı zaten.eslerımız butun gun dısarda.rabbım hepımızı korusun...