Hamile arkadaşlarım moralim çok bozuk

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve edaberk tarafından 12 Ekim 2010 başlatılmıştır.

12 Ekim 2010
    Konu Sahibi : edaberk
  1. edaberk

edaberk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    7haftalık hamileyim.ama özellikle bugün morelim çok bozuk ve hiç düzelmiycek sanki.bi arkadaşım heran kalbin durabileceğiyle ilgili örnekler verdi.çok üzüldüm sonra nette araştırdım bisürü kişinin yaşadığını ve ne acılar çektiklerini çok üzüldüm
    belirtilerini falan okudum.
    mesela mide bulantısı kesilirmiş sonra midemin bulanıp bulanmadığından bile emin olamayacak bir psikolojiye düştüm sanki bir şeyler yolunda gitmiyormuş gibi çok telaşlıyım canım sıkkın kendi vücudumu dinlediğimde bana ne söylediğinden bile emin değilim.
    bebeğin kalp atışını gördük ama sanki her an doktora gittiğimde artık atmadığını söyleyecekmiş gibi bir psikolojiye girdim.hamile olduğum için hiç mutlu olamıyorum çünkü sanki her an düşecekmiş gidecekmiş gibi.
    canım çok sıkkın dostlar tadım tuzum kalmadı hiç bir şey de yemek istemiyorum hiç bir şey gözümde yok sanki ve hiç bir şey beni mutlu etmiyo gibi bir durumdayım.

napmam gerektiiğini bilmiyorum
    sanki en küçük yaptığım bir şeyin bile bebeğe zarar verceğni düşünüyorum morelimi bozarak bebişede zarar verdiğimin farkındayım ama bilmiyorum nasıl bu olumsuzluktan kurtulcam.bana yardım ederseniz sevinirim.vereliniortakmafoldumben

2. 12 Ekim 2010
  3. LaL

LaL Hayallerim var benim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Oncelikle tebrik ederim Allah saglikla bebeginize kavustursun.

Boyle seyler hemen hemen hepimizin basindan gecti 25. haftamdayim daha atamadim aklima takilan sorulari.. Merak etmeyin mide bulantisi bugun gecer yarin gelir :) 6 aydir beni birakmadi bu bulantilar :)
    bebeginizi olumsuz etkilemeyin iyi dusunun iyi olsun..

4. 12 Ekim 2010
  5. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Tebrik ederim öncelikle ama daha yolun çoook başındasın.Daha şimdiden böyleysen ilerde yandın.Çünkü düşünecek endişe edecek o kadar çoook şey var ki.2 bebeğini kaybetmiş (bu arada kalp durması değil başka nedenlerle) ve şu an 3.hamileliğini yaşayan biri olarak o kadar rahatım ki eşim de dahil herkes şaşırıyo.Birincisi hamilelik çok doğal bir süreç yani hamilelerin %90 belki daha fazlası sağlıkla bebeğini kucağına alıyo.İkincisi sen böyle düşünerek hiç bir şeyi değiştiremezsin.Senin elinde olmayan ve müdahale edemeyeceğin şeyler için endişe etmen hem sana hem de bebeğine çok büyük zarar verir.Hamilelikte özellikle stresten uzak durun diyolar.
    Belirtiler arkadaşın da dediği gibi 1 gün olur 2 gün olmaz ve gün geçtikçe azalır.Sen rahat olucan ki bebeğin de rahat olsun.Allah korusun tut ki bişey oldu sen bu kadar endişe edersen olmayacak mı ya da düzelecek mi?Onun için kendine eziyet etme hamileliğinin tadını çıkar.Yoksa 9 ay bitmek bilmez sana.Ben hep kendi kendime telkinle aştım bazı şeyleri.Burda ne söylesek boş sen kendi kendini rahatlatmanın yollarını bulacaksın.Stressiz,keyifli ve sağlıklı bi hamilelik geçirmeni dilerim.

6. 13 Ekim 2010
  7. bestene

bestene Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşım...
    aynı düşünceleri aynı zamanlarda ve aynı şekilde ben de yaşadım. diğer arkadaşların da dediği gibi hamilelik psikoloji enteresan bişey. ben de doktoruma kaç kez hareketlerini hissedene kadar yaşadığını nasıl anlıycam dedim. sadece kontrollerde bir sorun olmadığına bakabiliriz dedi. onun dışında belki kanama ile kendini gösterir dedi. çevremde karnında çocuğu ölen 2 tanıdığımız vardı. ister istemez etkiedi beni.
    bunları düşünüp olumsuzluğu çağırma diye de kızdı. ayrıca, yaşayacağı varsa yaşar. bir çok arkadaşım benim durumama bu yorumu yaptı. şimdi 36. haftam bitti. oğluşum benimle.ve 2 kez 10 gün boyunca lekelenme yaşadım. erken doğum riskinden hastanede yattım.
    emin ol 18-20. haftalarda hareketlerini hissetmeye başlayınca daha rahat edeceksin.
    her doktor kontrolünde kalp atışını duyunca oh be dedim. içini rahat tut. bebişinin seninle olduğunu düşün.
    iyi bir hamilelik geçir. ve ben yiyemedim kabızlıktan dolayı ama muz yemek bebeği ve anneyi mutlu edermiş.
    sağlıkla bebeğini kucağına alman dileğiyle.

8. 13 Ekim 2010
  9. aylinersan

aylinersan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    tebrik ederim.Arkadaşım sakın aklına kötü bir şey getirme.Ne düşünürsen O gelir başına.Sakin ol.Her şey yolunda gidecek merak etme.

10. 13 Ekim 2010
  11. karamel06

karamel06 Hayat SENİNLE güzel KIZIM Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    canım oncelıkle bebısın hayırlı olsun.. Rabbım saglıcakla ve hayırlısıyla kucagına almayı nasıp etsın.
    Yazdıklarını okuyunca sankı ben yazmısım gıbı okudum arkadaslarında dedıgn gıbı bu dusuncelerınn korkuların hepsını bende yasadım. Zaten baslarda dusuk rıskım vardı. Her sankı dusuk yapcakmısım korkusuyla bekledım ve her aylık kontrolumu ıple cektım sankı dr bana olumsuz seyler solucektı. Ama sukurler olsun bak bu haftamıza kadar geldık. Dusuk rıskım bıttı ama erken dogum tehdıtım var hala da korkularım var tabı kı ama Allah buyuk ona sıgınıyoruz yavrumla ınsallah geldıgımız gıbı tamamlarız gebelıgımızı ve yavruma kavusurum. Rabbım kımseyı bu yolda yalnız bırakmasın kımseye evlat acısı yasatmasın. Sende aklından bu olumsuz dusuncelerı cıkartmaya calıs cunku 9 ay bole gecmes :)

12. 14 Ekim 2010
  13. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Tebrik ederim inşallah sağ salim kucağına alırsın bebeğini... Fakat böyle şeylere lütfen kulağını tıka.. Sen yapman gerekenleri eksiksiz yapmaya çalış gerisini Allah'a bırak.Allah'ın izniyle herşey yoluna girer.Kötü senaryoları hiç aklına getirme.Sen ne kadar pozitif olursan bebeğin de içeride o kadar rahat büyür... Şu an o tamamen sana bağlı.Sen ne hissedersen ona da aynı şeyi yaşatırsın.Sen stresliyken o da stres olur,sen üzülürken o da üzülür,sen keyifliyken o da keyiflenir.O nedenle lütfen hep pozitif ol.Bebeğinle hep konuş.şimdi seni duyamaz ama hisseder.
    Onu nasıl istediğini,onu nasıl beklediğini anlat ona.

14. 17 Ekim 2010
  15. bahar_yavuzalp

bahar_yavuzalp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba arkadaşım,bende tebrik ederim,bir çok insan var hamilelik duygusunu yaşamak için herşeylerini verecekler ,sen bunu başarmışsın öncelikle bunun tadını çıkar,ve şunu sakın unutma 9 ay boyunca yatsan da düşeceği var ise düşer,sana tavsiyem,olumsuz şeyleri okuma ,bende geçen hafta dşük tehlikesi yaşadım ve korktum,şimdi her wc de leke varmı diye bakıyorum sonra düşündüm ve bana yapılan taviyelerde bu sakınan göze çöp batar o yüzden olumlu düşünürsek olumlu enerjiyi çekeriz yoksa arkadaşların da dediği gibi 9 ayda kafayı yeriz ,bence okuma o tür yazılar,ben de forma yeni üye oldum bana uyan başlıkları okuyorum..umarım bebeğimizi sağlıkla kucağımıza alırız canım..

16. 17 Ekim 2010
  17. bebekpoyraz

bebekpoyraz evli mutlu çocuklu :)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    canım bende yenıyım burda ya dıyo bazıları ıste cift cizgi yanıltıor falan ama ben cıft cızgı yaratacak ne hap içtim ne bıse en son testı aldıgımız eczacı bayana danıstım o dedıkı ben cocuklarımda hep bu testı uyguladım kım dıo dedı moralım cok bozuk yanılma payı yoktur mıdem bulanıyor basım donuyor gunum tam 8 gun gectı ıkı kere yaptım ıkısıde hemde cok net cift cizgi pozıtıf yenı evlıyım 3 aylık ama ıstedık ne bıleyım boyle korunanlar oluyor sonra bebiş gelmıyr gurbettede olunca ıyı oldu benım için eşim askeri personel durmadan nöbet olay hep tekım ıyı oldu bebeğimin olucagısukurler olsun guclubacismile

18. 7 Kasım 2010
  19. snmkryl

snmkryl ceylin ecrin'im Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba ben şuan 3.5 aylık hamileyim ve senin düşüncelerini ve yaşadıklarını bizzat bende yaşadım
    sanki herşey bitecek bebeğimi kaybedeceğim korkusuna kapılıp 2. ayıma kadar hergünüm ağlamakla geçti.ama bi düşündüm bunlar bebeğime verdiğim zarardan başka bişey deil ve en kıymetli varlığımı kaybetmek istemiyorum.umarım bütün bu yazdıklarından bir an önce kurtulursun.bir ay önce bebeğimin hareketlerini gördüm ve mutlu oldum.lütfen üzülme bilmiyorum suan kaç aylıksın ama allah herrkezi kurtarsın sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza alalım.üzülme lütfen ve duydugun ve okudugun herşeye kaptırma kendini