hamile iken namaz kılmanın bebeğe sakıncası var mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EU1 tarafından 15 Kasım 2007 başlatılmıştır.

15 Kasım 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar namaz kılarken secdeye eğiliyoruz ve iki büklüm olunca acaba bebeğe bi zararı olur mu bunun?araştırdım bulamadım..sadece hamilelerin birşeylerden destek alarak namaz kılabileceği yazıyor..bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa çok sevinirim.yerimseniben:1hug:

2. 15 Kasım 2007
  3. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    801
    Ödül Puanları:
    153
    dinimizce hiçbir sakıncası yok yani kendini iyi hissettiğin sürece kılabilirsin.
    Yani hamile iken nasıl birçok şeyi yapabiliyorsan bunu da yapabilirsin....

4. 16 Kasım 2007
  5. rosa85

rosa85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    851
    Ödül Puanları:
    198
    merhaba canim ben kendimi iyi hissedince normal kiliyorum yoksa sandelye yardimiyla kiliyorum namazlari.sanirim kendini nasil iyi hissedersen öyle yapman daha saglikli olur

6. 16 Kasım 2007
  7. EU1

EU1 Guest

canım dinizmi kolaylık dini o yuzden biraz cık gevşek olabilirsin yuze rabbimiz bunu elbetteki mazur görecektir ve oturarak kılabilirsin bebege zararı degil faydası olur hatta hatta varya emin ol sana da dogum da faydası olackatır

8. 16 Kasım 2007
  9. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    benim bir arkadasimin teyzesi doguma girmeden onceki ana kadar kilmis hatta dogumu inanilmaz kolay olmus!!!

10. 16 Kasım 2007
  11. gelincikler

gelincikler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    namaz kılmak istemek yeterli oturduğun yerden bile kılabilirsin canım iste yeterkiii:kahve:

12. 16 Kasım 2007
  13. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben namazımı oturarak kılıyorum yanı normal kıldıgım zaman kasıklarımda sancı oluyo

14. 17 Kasım 2007
  15. EU1

EU1 Guest

saolunarkadaşlar bebeğezararıyoksabaşlayabilirim o zaman rahatsız olduğumda oturarak kkılabilirim diğerzamanlarsandalye yardımıyla..yasemincim sen secdeyeeğilirken tam olarak mı eğiliyosun..bazı kaynaklarda oturarak namaz kılarken rükudan biraz fazla eğilineceği ve başın yere değmemesi gerektiği yazıyo..oofff kafam karıştı...şunuda söyleyinde arkadaşlar namazabaşlıyam yawyerimseniben

16. 20 Kasım 2007
  17. zzeyy

zzeyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Asla yok. Hatta hem ruhsal hem de fiziksel olarak rahatlamamız için çok önemli. Namaz hareketleri alelade hareketler değil bence. Doğru uygulandığında pek çok hikmeti olduğunu düşünüyorum.

18. 8 Aralık 2007
  19. elifzafer

elifzafer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ilk aylarda belki rahatsız olmazsın secdeye yatarken ama hamileliğin ilerledikçe hem seni rahatsız eder hemde bebek rahatsız olur
    oturarak kılman en mantıklısı
    sonuçta eğilemeyecek durumda olan yaşlılar var onlar hep oturarak kılıyo