Hamile iken saç kesilmesi...

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve Naze tarafından 19 Kasım 2007 başlatılmıştır.

19 Kasım 2007
    Konu Sahibi : Naze
  1. Kızlar komik bulsamda paylaşmak istiyorum.. Saçlarım uzun kestirmek istedim karşı çıkanların haddi hesabı yok.. Hamile iken saç kestirilmezmiş çevremde saçma yorumlar yapılıyor ben katılmıyorum ama yinede insanın aklına takılyor yani.. Bilginiz varmı bu konuda..
  2. 19 Kasım 2007
  3. Yxuxzdeyxuxz

Yxuxzdeyxuxz Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Slm
    Bebek oynadıktan sonra kestirilirmiş bende kestirdim banada aynısını yaptılar cevabım şu oldu 'ben bebeğimin sağlığı için saçımın boyuna değil Allahıma güveniyorum' Zira kaderde varsa istersem rapunzel olayım öyle değilmi?
  4. 19 Kasım 2007
  5. Valla güzel cevap :):) Eh ne yapalım biraz daha beklicez artık dimi :)
  6. 22 Kasım 2007
  7. ranam1

ranam1 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende bi kaç kişiden duydum saç kesilmez diye tereddütte kaldım napcamı bilmiyorum tecrübeli arakadaşlardan yardım bekliyoruzz
  8. 22 Kasım 2007
  9. nbatur55

nbatur55 baldan tatlı can kızım... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    saç kestirmenin bir sakıncası oldugunu söyleyenlerden mantıklı bir cevap alamadım hiç kestirmeyi bilmiyorum ama boyatmak sakıncalıymış nette arastırmıştım boyanın içinde bir sürü kimsayal maddeler cocuga etki ediyormuş lher ne kadar bunu boyatan bayanlar kabul etmeselerde....
  10. 22 Kasım 2007
  11. AYN

AYN SİDİKLİ Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben 2 aylık hamileyken kestirdim,bu h.sonu da kestireceğim,ööle batıl inançlarım yoktur.
  12. 22 Kasım 2007
  13. seka

seka Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At

bunun sebebi güya bebeğin ömrü kısa olurmuş çok saçma ALLAH cc saçının uzunluğuna göre mi bebeğin ömrünü veriyor . bunu kuaförlerin kazandığı parayı çekemeyenler söylüyor bence :dance:
  14. 23 Kasım 2007
  15. canım bunlara kocakarı inançları derler sırnaşık şey valla bende kestirdim ne yapayım yoluk yolukmu gezeyim 9 ay yerimseniben boyatmaya gelince kimyasal boya değil ama bitkisel boyayla hamilelikte 2 kereyi geömeyecek şekilde boyatabiliyormuşsun..internet sitesinde doktorun biri aynen şu açıklamayı yapmış..'hamile bayanlar psikolojilerinde değişme olduğu için kendilerinde değişiklik isterler..buda onların en doğal hakkı..ilk üç ay olmamak şartıyla boyatabilirler..kınanın hiç bir zararı yoktur..bitkisel boyada tercih edilebilir..' birçok kuaförde bitkisel boya bulunmakta normal boyadan daha farklı ücreti ama olsun değer yani..a.s.
  16. 29 Kasım 2007
  17. kayra alin

kayra alin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bu konuda batıl olanı değil de mantığıma yatan ve kendime de kestirmeme nedeni olan şeyi paylaşmak isterim sevgili Naze..
    Saçlar kesildiği zaman vücutta besini toplayan bi özelliği olduğundan (kısaldığında) sanki bebeğin alacağı besin ikiye bölünmüş gibi bi durum sözkonusu oluyor. Kimileri "aman canım ne var o nasılsa alır alması gereken gıdayı; az ya da çok" diye düşünebilirler.. Tabii herkesin fikrine saygı duymak lazım. Ben de tam aksini savunduğumdan saçlarımı doğuma en az bi kaç gün kalana dek kestirmemekte kararlıyım.. Ama kestirme konusundaki diğer yorumları da (batıl olanlar) çok gülünç bulduğumu bu mesajın bitimine eklemek isterim...
  18. 10 Ocak 2008
  19. çixgxdem-xoxzal

çixgxdem-xoxzal Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım ben 2 aylık hamile iken kestirdim ama bu tür şeylerin sadece batıl inanç olduğuna inanıyorum