hamile iken sigara içenleri kınayanların yeri

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Ali's Mother tarafından 24 Mart 2008 başlatılmıştır.

24 Mart 2008
    Konu Sahibi : Ali's Mother
  1. Ali's Mother

Ali's Mother seni seviyorum meleğim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hamile ien sigara içenleri ve günde ...... tane içebilirsin diye onlara izin veren doktorları kınamak istiyorum...

2. 24 Mart 2008
  3. meryemyilmaz

meryemyilmaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende kınamak istiyoruuuuummmm.ne anlıyorsunuz içinize çekip sonra tekrar dışarı verdiğiniz dumandan ben sizi anlayamıyorum.çok arkadaşım var aa ben bugün hiç sigara içmedim ya unutmuşum diyenleri.sanırım içmeyince de oluyor pisikoloji ile alakalı.ayrıca içinizde körpecik bir can var temiz saf bir beden.kendinizi zehirliyorsunuz da o bebeği rahatsız etmeye onun damarlarında zehrinizi dolaştırmaya ne hakkınız var.......:enbuyukkk::1no2:

Son düzenleme: 24 Mart 2008
  4. 24 Mart 2008
  5. EU3

EU3 Guest

ben 8 yıl sigara kullandım ama öyle böyle değil gün 2 paketi bulduğu zamanlarda oluyordu inanın şuan o kadar yoğunbir iş yerinde çalışıyorum ki birde mesleğim muhasebecilik bir havalimanında muhasebeci olarak çalışıyorum gerisini siz düşünün 2,5 yıl bebek hasretiyle yanıp tutuştuk gitmediğim doktor kalmadı sonuçmu direk tüp bebek dediler sonra bir doktor daha buldum eşimde ve bende sorun vardı doktorum tahlillerden sonra klomen tedavisiyle başalayacağımızı söyledi klomenin 2.ayında hamile kaldım çok çok şükür Rabbim sana tam şuan 15 haftalık hamişim sigaraya gelince nemi oldu hamile kaldığımı öğrenir öğrenmez ağzıma bile sürmedim halen daha hiçmiyorumki şuan 4 ay oldu. haa canım istemiyormu tabiki istiyor hiç bulantımda olmadı ama asla !!! karnımdaki kuzumu zehirleyecek kadarda kendimi sigaranın esiri yapmadım bu beyinle alakalı birşey inanın kaç kez rüyamda sigara içtiğimi gördüm kahrımdan öldüm vicdan azabından öleceğimi sandım rüyamda ama rüyaymış gerçekte olsa ne yapardım acaba??? siz siz olun asla ama asla sigara içmeyin

6. 24 Mart 2008
  7. Ali's Mother

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bende nerdeyse 8 yıl sigara kullandım sonuçta herkesin kendi seçimi sağlık kendi sağlığı ama hamile olduğumu öğrendiğimde daha 4 haftalık bir gebelik kesesi vardı ve o günden sonra sigara içilen ortama bile girmemeye özen gösterdim sonuçta burada söz konusu ben değildim benim minicik kelebeğimdi ona zarar verecek şey her neyse ben onun karşısındayım, çok şükür hamileliğimde hiç bir sorun yaşamadım, bulantılarım olmadı ve meleğim dünyaya geldiğinde o kadar güzeldi ki pespebce ipek gibi teni vardı maaşallah Allah nazarlardan saklasın öyle güzel ve sağlıklı bakıyordu ki ilk kucağıma aldığımda ne kadar doğru bir karar vermiştim...

8. 24 Mart 2008
  9. beatiful kiz

beatiful kiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kesinlikle Bende Kiniyorum Insan Kendini Zehirliyoda O Karnindaki Masum Daha Körpecik Bebişi Neden Zehirliyo Buna Ne Hakki Var Anlamiyorum Normaldede Sigara Kullnmiyorum Zaten Helede Hamileyken Birini Sigara Içerken Görürsem çokda Kizarim Yani

10. 24 Mart 2008
  11. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    SİGARA VE ALKOL BEBEGE PLASENTA YOLU İLE DİREKT GEÇMEKTEDİR....

BEN HİÇ KULLANMADIM.. AMA EŞİME DAHİL BIRAKTRAMIYORUM. HATTA KÖTÜBİR ANIMDA VAR İLK OKUL 4. SINIFTA BABAM SÜERKLİ EVDE ODADA YANIMDA SİGARA İÇERDİ VE BRONŞİT OLDUM NERDEYSE ÖLÜYORDUMABARTISIZ. DR BANA BU YAŞAT BU ÇOCUK SİARAMI İÇİYO DEDİ VE BABAM BEN EVDE İÇİYORUM DEMİŞTİ VE O GÜNDEN SONRA BABAM ASLA BENİM YANIMDA SİGARA İÇMEDİ VE BEN HALA BUNUN ACISINI ÇEKİYYORUM. ANLAYACAGINIZ BENİM O YAŞTA NE SUÇUM VARDI. :sm_confused: VE BİDE ŞUNU DÜŞÜNÜN HAMİLE İKEN SİGARA İÇENLER O YENİ OLUŞMAYA BAŞALAYAN O MİNİCİK CİGERLERE NASIL ZARAR VEREBİLİYORLAR AKLIM ALMIYOR AÇIKCASI. Kötü Kazen VE ŞİMDİ BEN HAMİLEYİM EŞİM VE ARKADAŞLARIM ASLA ASLA YANIMDA İÇMİYORLAR...
    HAMİLEYKEN SİGARA İÇEN ARKADAŞLARDA BİLİYORUM KOLAYDEGİL BIRAKMASI AMA O MİNİK BEBİŞİNİZ İÇİN LÜTFEN SİGARA İÇMEYİİİN yasakkelime

12. 24 Mart 2008
  13. JASPE

JASPE İki kız annesi :) Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    SADECE HAMİLEYKEN DEĞİL, HİÇ BİR ZAMAN İÇMEYİN HANIMLAR.. KENDİNİZİ VE GÜZELLİĞİNİZİ MAHVEDİYORSUNUZ.
    ŞU ANDA 4.5 AYLIK HAMİLEYİM VE SADECE HAMİLELİĞİMDE DEĞİL HER DAİM SİGARA İÇİLEN ORTAMLARDAN UZAK DURDUM. EVİME GELEN MİSAFİRLER DAHİ BALKONA ÇIKIP SİGARA İÇERLER. ONLAR DA ÖĞRENDİLER ARTIK BENİ :)
    HAYATTA BU KADAR NEFTRET ETTİĞİM BAŞKA BİRŞEY DAHA YOK İNANIN.Kötü Kazen

KENDİNİZE DE BEBEĞİNİZE DE YAZIK ETMEYİN. AYRICA GEBE KALMADAN EN AZ 6 AY ÖNCEDEN SİGARAYI BIRAKMAK GEREKTİĞİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? VÜCUT ZEHİRİ ANCAK ATABİLİYORMUŞ.. GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN ARTIK....

SAĞLIKLI VE SİGARASIZ GÜNLER...

HAA BİR DE HAMİLEYKEN CEP TELEFONUNUZU DA FAZLA KULLANMAYIN.. ONUN DA İNANILMAZ ZARARLARI VAR...

14. 24 Mart 2008
  15. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Bende esefle kınıyorum. Biz eşimle bir bebek yapmaya yeni karar verdik, neredeyse 5 yıllık evliyim.En az 10 yıldırda sigara kullanan biriyim.Bebek yapmaya niyetlendiğim zaman ilk iş sigarayı bırakmam gerektiğini düşündüm hemde öyle bebek olduktan sonra değil daha öncesinden vücudumu bu zehirden temizlemem gerektiğini düşündüm ve uyguladım 4ay olcak şimdi doktorumada gidicem ve önceden kullanmam gereken vitaminlerede başlıycam,oldukça organize bir insanımdır. İşimi şansa bırakmam ben. Herşeyimi günler hatta aylar öncesinden planlarım. 4aydır sigarasızım ve mutluyum huzurluyum.Bütün arkadaş çevreminde sigara içtiği söylesem inanın abartmış olmam.Örneğin 8 mart kadınlar gününde bir organizasyona davetliyidm 11 kişilik masada sigara kulanmayan tek bendim Düşünebiliyor musunuz?kafamçokkarıştı

16. 24 Mart 2008
  17. Ali's Mother

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tebrik ederim canım inş.sağlıklı sıhhatli bir şekilde hamilelik geçirir ve bebeğini dünyaya getirirsin...

18. 24 Mart 2008
  19. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    :hooray:
    İnşşallah.hepimize.tüm annelere