Hamile iken temizlik işlerini nasıl hallediyorsunuz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve AskKirintisi tarafından 30 Mart 2009 başlatılmıştır.

30 Mart 2009
    Konu Sahibi : AskKirintisi
  1. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Kızlar, ben çalıştığım için cumartesi günleri sabahtan akşama kadar hiç durmuyorum temizlik yapıyorumi malum yaz geliyor daha fazla ağırlaşmadan dip bcak ufak ufak yapayım diyorum, sizce bunun bir sakıncası varmı?
    Bu hafta mutfağın camlarını sildim, oturma odasınınkinide silecektim eşim izin vermiyor, ne balkon yıkatıyor ne cam sildiriyor, ben yapmasam kimse yapmıycak biliyorum, birde 3 ay sonra doğum olacak iyice ağırlaşıcam, bebekde olduktan sonra hiç yapamam diye dip köşe temizliyim diyorum, sizler nasıl hallediyorsunuz bu işleri. Cam falan silen varmı aranızda?
    -tatlicadiarzu- -tatlicadiarzu-

2. 30 Mart 2009
  3. baharcikk

baharcikk ali efe'm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım üstün körü temizlikleri ben de evde yapıyorum eşim de yardımcı oluyor saolsun. ama kendimi zorlamadan, ağır kaldırmadan, bir yerlere uzanmadan ki bu gerçekten bebek için tehlikeli olabilir. dip köşe temizlik için imkanın varsa kadın tut. yine başında dur hafif işleri yap. çamaşır suyu ve o tarz keskin kokulu kimyasallarla temas etme, soluma kesinlikle. Kaçıncı ayda olursan ol ağır iş yapma hiçbirşey yapamazsan bırak pis kalsın ya sağlığından değerli mi?

4. 30 Mart 2009
  5. epsus

epsus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla canım dikkat et bencede öle cama fi,lan çıkma eşin haklı .bende 28haftalık hamişim benim işlerimi eşim hallediyo sagolsun camlara kadar siliyo sende eşine söyle yapsın yada bir kadaın tut .başka çare yok dikkat et kendine ve bebişe.

6. 30 Mart 2009
  7. AskKirintisi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Eşim cam silmez, kadında bulamamki burda hem maddi durum o kadar iyi değil. Kendimi zorlamadan ufak şeyleri yapayım bari.

Wcleri mecburen çamaşır suyu ile yıkayıp siliyorum, ne kadar koklamamaya çalışsamda soluduğum havada var, çok büyük zararı olurmu çamaşır suyunun.

8. 30 Mart 2009
  9. teacher3510

teacher3510 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çamasır suyu kullanma yada eşin yardım etsin ben çamaşır suyu kullanmıyorum.sakıncalı olduğunu duymuştum.hamileliğimden bu yana camlarımıda silemiyorum. camlarım cok büyük uzanmam gerekiyor zaten doktorların en çok dikkat etmemizi söyledikleri şey bu.eşimde hayatta cıkıp camlarımı silmez.:CüvCüv:

10. 30 Mart 2009
  11. mavi deniz

mavi deniz son 4 gün Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    iyide kadın tutsan çok fazla para istemiyorlar ki taş çatlasa 80 alıyorlar sehirden şehire farediyor benim bildigim...bütün işleri yaptırma sadece cam kapı falan sildirirsin olmadı ayda bir kere diger işlerinde eşin yardımcı olsun sana...bak güzelim ne olursa olsun sakın sen yapma uzanma agır kaldırma yorma kendini lütfen yazıp moralini bozmak istemem ama sırf bu işleri yapmak için içeride bebişinin kordonu kopan gebeler var ve anne anlamadıgı içinde bebek içeride ölüyor..lütfen hiç birşey sizden bebeklerinizden önemli degil... nelere para bulmuyoruz çü beş kuruş köşeye bile koyup biriktirseniz hemencik tutuversiniz kadını ben kadın tutmak için havaların iyice ısınmasını bekliyorum...

12. 30 Mart 2009
  13. AskKirintisi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Hamileliğimin son ayında birini bulmam lazım o zaman. Bu erkekler neden bu kadar rahatlar temizlik konusunda şaşıyorum, 1 ay süpürme ortalığı niye süpürmüyorsun demez, anlamıyorum ki nasıl rahatsız olmuyorlar.
    Eşime kalsan temizlik için kadın tutmak lüks bir ihtiyaç, hiç gerek yok olduğu kadar olsunmuş. Temiz yapmaz hem diyor savunma olarak da.
    Mavi deniz ne yalan söyliyim söylediklerinden korktum, mutfak camlarını silmiştim hafta sonu yukarlara uzandım, bebişimi düşündüm de bir cam için değermiydi diye.

14. 30 Mart 2009
  15. AskKirintisi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Çamaşır suyu yerine lavabolara ne kullanabilirim ki, eşime desem üstüne başına bulaştırı sonra onun kıyafetiyle uğraş dur. Cifi çok kullanıyorum onun bir zararı varmıdır acaba?

16. 30 Mart 2009
  17. gurcan06

gurcan06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende aşırı temizlik maddelri ile uğrasıyorum buna yağ çözücü kireç çözücü de dahil :KK43:( çamasır suyunu zaten hergün kullanıyorum dikkat etmeye calısıyorum ama onlarsız da temizlik olmuyo ki :KK43:

18. 30 Mart 2009
  19. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    zor bir durum kadında gelse ben kendi evimin düzenini temziliğini kendim yapmayı severim normalde ama hamile kalır kalmaz eşim saolsun bişey yaptırmıyo bana,çamaşırları yıkama ,serme,balkonları yıkar camları siler,yemek biley yapar ben yorgunken.. vallahi bu hamilelik durumunda gerçekten eşlere büyük iş düşüyo ve çok faydaları oluyo.. ben eşimin bu davranışları karşısında inanınki mahçup oluyorum ama istemiyoda değilim napim korkuyorum iş yaparken ufak tefek işleri yapıyorum ,bir süre katlanıcak eşlerimizde ne yapalım